51

(40 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Pin napisał/a:

ważnym natomiast jest to, by taki ATR czytał dane przez systemowe procedury zawarte w OS.

A czy takie rozwiązanie spełnia powyższe założenie?

52

(40 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Pytanie mam. Jest jakiś loader, który może załadować binarkę ulokowaną od adresu $700??

Generalnie chodzi mi o oprogramowanie do magnetofonowego systemu Turbo2600, mam cały zestaw z "Radiokomputera" no i przydało by się mieć możliwość ładowania programów narzędziowych z innego medium, niż magnetofon. Może być loader w ramach jakiegoś obrazu ATR, ważnym natomiast jest to, by taki ATR czytał dane przez systemowe procedury zawarte w OS.

53

(19 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

... no ale to to akurat nowość to nie jest wink

czy wersja na cart jest gdzieś udostępniona?

55

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ok - jest dobry kontakt z producentem, zrobi testy z dekoderem DVBT w trybie RGB na euro... trzymać kciuki pany wink

56

(83 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Przeniosłem serwer z ramdysku Rapidusa na HDD (IDE Plus). Zobaczymy co będzie, ale już mi się wydaje że jest stabilniej. Tzn - po odpaleniu wstało z dysku i nic się nie dzieje od 5-6h.

57

(83 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Powinny być klikalne. OK. Sprawa wygląda tak, że jest mały kłopot z tym kompem i nie wnikając w szczegóły serwer odpaliłem jakby trochę "inaczej". Zobaczymy na ile to stabilne będzie.

Do wczoraj było mniej więcej tak, że po restarcie działało to stabilnie przez kilka dni, później pojawiały się przekłamania w danych i losowo całość po prostu padała w sposób kompletnie nieprzewidywalny. Mam swojego "faworyta" jeśli chodzi o generowanie tego problemu, tak więc może to jakoś uda mi się w najbliższym czasie ogarnąć. Wczoraj to ruszyłem no i się posypało na maxa wink

58

(83 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

w nocy serwer padł, tzn czasami to Atari jest niestabilne i nie wiem od czego to zależy. Robię teraz restart, zobaczymy..

59

(83 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Gigantyczny UPDATE wink

Stronka powoli nabiera ostatecznego kształtu i w tym miejscu - SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA DLA BOCIANA!!!! Bocian napisał program dla PC, który na podstawia przygotowanych prostych danych wejściowych generuje całą zawartość serwisu www. WOW.....

Działów będzie przybywać gdyż dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma problemu z ograniczeniem wielkości dla pliku *.HTM gdyż wszystkie dzielone są na odpowiednio małe kawałki i całość się raczej nie powinna się wywalać.

Teraz więc .. można się spokojnie zabrać za docelowe treści smile Trzymajcie kciuki!!

Dzięki raz jeszcze BOCIANU!!!

http://atari130xe.ddns.net/index.htm

60

(8 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

piłeś, lub ćpałeś - nie poprawiaj programów smile

61

(8 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Gra jest uszkodzona, zawiesza się i dzieją się tu różne cuda. Jak można coś takiego opublikować...

62

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Wolałbym mieć obraz przechwycony przed konwerterem RGB do HDMI. Im mniej takich rzeczy po drodze tym lepiej.

EDIT:

Jestem w czasie rozmów z firmą produkującą urządzenie, być może uda mi się namówić ich na test z dekoderem DVBT i RGB. Jeśli z dekoderem odpali, to z Hydrą i RGB też. Jutro powinienem mieć teoretycznie odpowiedź.

63

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nie bardzo. Potrzebuję jak najkrótszą drogą dotrzeć z RGB do peceta.

Ogólnie to tak, mając Hydrę 2 z dwoma RGB OUT chciałem (np. na party) wyjść jednym rgb_out na konwerter do HD i na duży ekran, a drugim na grabber celem przestrimowania wszystkiego realtime. Drugi graber (ten obecnie używany - z kompozytem na pokładzie) miałbym na cele mixowania video z kamer z zewnętrznego mixera wizji (Videonics). Ostatecznie więc na PC - dwa grabbery z czego jeden na wszystko, co włączone do Hydry2 a drugi na obraz z kamer (palowskich, z np. tym śmiesznym efektem obcinającym rozdzielczość i głębię koloru itd).

Tak mi się uwidziało. Stąd też poszukiwania grabbera RGB. Poza tym, chcąc użyć czegoś takiego na kompo to odpadają karkołomne konwersje sygnału (tak, jak to robię to teraz na tych śmiesznych strimach), bo jakość tego jest ogólnie problematyczna. Tzn i tak wczoraj to konkretnie poustawiałem i następna edycja "Covid" będzie o niebo lepsza jakościowo ale - to nie jest jeszcze to, co chciałbym zobaczyć.

64

(148 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Rotfl smile

65

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dałem mimo wszystko w 8-bit hardware, bo jakoś bliżej mi tu w tym dziale niż do bałaganu.

Otóż przymierzam się do zakupu grabbera - Terratec Grabster AV 350MX. Początkowo myślałem, że jeśli ma to kompozyta, svideo, audio stereo, oraz EURO złącze to że mamy do wyboru wejścia: złożony sygnał, chroma / luma, oraz RGB w euro złączu... jednak, postanowiłem przeczytać specyfikację urządzenia z której wcale to nie wynika. No i teraz zonk, bo zadałem pytanie producentowi sprzętu, czy urządzenie obsługuje RGB 15kHz no i przyszła lakoniczna odpowiedź - że nie.

Co więc siedzi w tym euro w takim razie skoro wersja BEZ euro (AV 300MX) kosztuje połowę z tego i ma kompozyt / svideo i stereo audio in, a 350 ma dodatkowo euro w którym co - mamy powielone to wszystko? smile Przecież to jest bez sensu.

Czekam co prawda jeszcze na odpowiedź doprecyzowującą temat, ale jest pytanie czy ktokolwiek z Was miał to w rękach i może cokolwiek w temacie podpowiedzieć.

66

(77 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Dobre wink

67

(25 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

No nie wiem. Ktoś napisał do mnie tak:

"Hey,z tej strony creonix,udalo mi sie dojechac,jestem na dworcu,możesz mi wyslac adres"

"Podaj adres"

(pisownia oryginalna)

smile Jeśli to nie Ty, to kto wpadł na taki pomysł?

68

(25 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Dziwne, ale ok wink

69

(25 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Vlx - ten co go mam obecnie też obcina obraz z lewej i dodatkowo jest ta niebieska linia w pionie.. Ale - to co ma być wyświetlone mieści się w "kadrze" i jeśli ten powyższy grabber działa tak samo źle a ma svideo, to sądzę że warto zaryzykować.

70

(25 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Creonix - widziałem, że dzwoniłeś w sobotę i napisałeś też, że byłeś w Krakowie..?? To niestety impreza zamknięta i nikt od miesiąca z zewnątrz nie ma prawa wstępu do mnie na kwadrat.

Następna edycja prawdopodobnie za dwa tygodnie.

71

(25 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

co tam u chińczyka, jak u nas to jest 50pln + przesyłka. Nie wiem, co to za hoowno ale może warto się przekonać.

np.

https://allegro.pl/oferta/konwerter-syg … -CEALw_wcB

72

(25 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Słuchajcie. Chyba właśnie rozpracowałem ten videłomixer, problem w nim jest taki że potencjometry do regulacji np. przełączania planów mają dość. Zaatakowałem je kontakt sprejem i poruszałem tym tak z kilkadziesiąt razy i jest o niebo lepiej. Sprawa numer dwa, to kupię w międzyczasie grabber z svideo a nie tylko kompozytem (a taki jest obecnie) ... no i jeśli to wszystko zadziała zgodnie z planem to za dwa tygodnie (mam nadzieję) widzimy się w nowej lepszej jakości. Praktycznie mogę wpuścić na stream dowolną platformę, która mam tu dostępną na kwadracie. No może oprócz Lynxa, choć jeśli by zakupić jakiś konwerter w rodzaju VGA->s_video to też by się dało, bo Lynxa mam z wyjściem VGA ... . Zobaczy się.

73

(25 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Tak. Jest całość. 6:36 wink

74

(25 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

YT uciął to do ostatnich 4h. Chyba, że coś tam się jeszcze "przetwarza"... wink- wyjdzie w praniu.

75

(25 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

podmieniłem link do YT jak by coś..