1

(10 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 16/32bit)

Binarki dla x64 są także już do pobrania.

2

(10 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 16/32bit)

Może nie być tak łatwo - zresztą po co burzyć koncepcję autora, skora ma ona sens? Z drugiej strony i tak potrzebujemy aktualnych narzędzi więc czemu ich nie stowrzyć? A skoro mamy kilku programistów tworzących na Jaga to ciężko sobie wyobrazić lepsze miejsce no może poza jagware.

3

(10 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 16/32bit)

Nie, z Frankiem jeszcze nie rozmawialiśmy. Na wszystko przyjdzie czas, chociaż wątpię aby akurat autorzy chcieli zmieniać architekturę swoich źródeł - dla nich targetem jest Linux/Unix.

Projekt J64 jest kontynuacją koncepcji Jaguar Sector II, więc super że są inne fora nt Jaguara i Atari, ale te osoby które są teraz na J64 głównie postowały na JSII. Po drugie Jaguar jest na tyle innym produktem Atari, że może mieć odrębne forum. AtariArea i AA głównie ciągną tematy 8-bitowe, potem ST. Falcona jest mało, Lynxa i Jaguara podobnie.

4

(10 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 16/32bit)

W teorii niczym - to jest po prostu gotowy exe do użytku. W praktyce minimalnie zmieniono źródła, aby móc kompilować wszystko z poziomu Visual Studio a nie za pomocą makefile.

VASM niestety nie wspiera kilku procesorów i składni na raz w jednym pliku wykonywalnym. O ile ma to duże sensu dla innych platform - makefile wybiera pliki o tych samych nazwach tylko z różnych katalogów - o tyle w przypadku Jaga już takie sensowne nie jest.

5

(10 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 16/32bit)

wieczor napisał/a:

Jakby jeszcze ktoś naprawił VBLANK w Virtual Jagu a najlepiej dobudował do niego wizualny debugger to by była bajka wink

Nie wszystko na raz wink Widziałem też już chętnych na bibliotekę SDL na Jaga... Projekt SDK to nie jest coś co w rozsądnym czasie może zrobić i przetestować kilka osób. Dlatego na początek poszukujemy testerów.

6

(33 odpowiedzi, napisanych Konsole)

Jakiś update?

7

(32 odpowiedzi, napisanych Konsole)

gotham napisał/a:
jer napisał/a:

Odgrzewane kotlety nie są takie złe wink
W czasach początku Jaguara Atari rozważało projekt flashcarta pod nazwą roboczą "Orlando". Ładowany był przez port LPT, miał 4MB flash, 128k ROM, gal, i parę ttl-im Mam oryginalny schemat ideowy tego ustrojstwa, ale bez wsadów gal i rom sad

  Czy ktos dysponuje takim cartem i mógłby zgrać pliki wsadowe?

Oryginalne Flashcarty istnieją - dużo bet i dem była tak dystrybuowanych na początku istnieją Jaguara. Wątpię jednak aby ktoś poświęcił działającego carta do jego rozbiórki i zgrania zawartości układów. Z drugiej strony ten projekt dzisiaj nie ma sensu - kto będzie uploadował kod przez LPT?

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że Flashcart ma także inne zależności czasowe - podobnie jak karty Alpine - w dostępie do pamięci co powoduje, że nie symulują one idealnie działania kartridża. Te problemy były zgłaszane jeszcze podczas tworzenia BattleSphere.

8

(10 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 16/32bit)

Ekipa z jaguar64.eu przygotowała własną testową kompilację asemblera vasm. Dostępny jest także vlink i vobjdump. Szukamy testerów. W tej chwili exe obsługuje tylko RISCa, ale w przygotowaniu jest kompilacja dla m68k. Kompilacja bazuje na ostatnich wersjach z grudnia 2014 i jest próbą stworzenia aktualnego, kompletnego środowiska dla programistów kochających Jaga. Domyślnie na powstać coś na kształt SDK.

9

(4 odpowiedzi, napisanych Konsole)

gustaw napisał/a:

Tak ISII nie ma od jakiegoś czasu ale większość ludzi jest na Atariage.com lub Jagware.org

Właśnie dlatego szuka userów z JSII bo wiele osób była wcześniej na AA a część przeszła na Jagware lub do 3DO a nieliczni znaleźli się na reddicie prowadzonym przez belboz'a. Wspólnie z kilkoma osobami założyliśmy nowe forum, które w założeniach ma być czymś na wzór JSII. Forum jest tylko w j. angielskim więc nie będzie konkurować w żaden sposób z atariarea. Nie mniej zapraszamy wszystkich fanów: jaguar64.eu

10

(4 odpowiedzi, napisanych Konsole)

Sikor napisał/a:

dawno tam nie zaglądałem... Ale konto pewnie jeszcze mam wink

Szukam userów tego forum bo Jay zamknął je jakiś czas temu sad

11

(4 odpowiedzi, napisanych Konsole)

Cześć,
Sądząc z długiej listy chętnych na SkunkBoard zakładam że ktoś z Was korzystał z JSII? Szukam użytkowników tego forum...