1

(9,813 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Nie rozumiem co komu daje wolność idioty. Punkty socjalne, to jest nam potrzebne. One muszą decydować co możesz a co nie. A ponieważ nadchodzi wicher, to wszystko jest możliwe.

2

(9,813 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

xxl napisał/a:

przyklad tej agresji.

Tylko z samego wierzchołka góry lodowej:

1. Wtargnięcie oszołoma z samicą do szpitala w Toruniu min. na oddział nowotworów, w czasie największej śmiertelności, w celu "inspekcji" i "demaskacji" oraz "dokumentacji" "prawdziwej" sytuacji w szpitalach - tzn. chodziło o to, że nikogo nie ma w szpitalach i że wszyscy łącznie z lekarzami uczestniczą w spisku. Oszołom to był min. zawodowy bezrobotny i diler.

2. https://www.youtube.com/watch?v=YX1X_MBZcv8&t=163s

3. Niezliczone pogróżki łącznie z przemocą fizyczną w miejscu zamieszkania wobec lekarzy i osób propagujących po prostu - z racji swojego zawodowego zaangażowania i wykształcenia - izolację i restrykcje sanitarne związane z COVID.

XXL, nie chciałem wcale się już odzywać, sprowokowałeś mnie, pożałuję tego. Nie liczę jednak, że Ciebie przekonam czy też choćby o milimetr ugnę twoje poglądy. To się nigdy nikomu jak długo to forum istnieje nie udało, a ja nie mam zamiaru się o to zabijać. Kończę temat definitywnie.

3

(9,813 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Zdecydowanie przeważa jednak agresja wśród ludzi "anty" - i przybiera czasem makabryczne wręcz formy. A co do sceptycyzmu to może on być prywatny, w momencie jednak gdy chodzi o dobro ogółu należy schować go do kieszeni. Zresztą, sceptycyzm to pojęcie z gatunku umiarkowanych - a nie o umiarkowanych postawach tutaj mówię.

Sikor: Tak to ja, odezwę się.

4

(9,813 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Dely, ten zbyt długo już żyjący wątek ciągle przyciąga fanów Godek i im podobnych. Aż przykro się to czyta. "Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej"... Już ten tytuł wiele mówi. Już jest gorzej w umysłach tak myślących, a jak im pozwolić to zatrują nas wszystkich jak łyżka dziegciu w beczce miodu. To, że przytoczysz jakieś liczby to wiesz co...? To tym gorzej dla liczb. To są zaczarowane umysły - nie potrafię tego określić słowem bardziej oddającym ich oderwanie od rzeczywistości a jednocześnie nie za bardzo obraźliwym.

Pierwszy chętny zabrał monitor.
Temat do zamknięcia.

Jak w temacie - oddam za darmo. Monitor był sprawny, gdy go ostatnio włączałem. Brak klapki z przodu. Dorobione (przeze mnie) wejście CHROMA tak, że jest komplet 4 cinch CVBS / S-VIDEO / AUDIO oraz wejście RGB jak w COMMODORE 1084 (to to samo chassis).

Tylko warunek: nie wysyłam - nie chce mi się w to bawić i nie mam jak tego przewozić. Odbiór jedynie osobisty (Toruń). Przy braku chętnych monitor stanie się elektrośmieciem.

7

(22 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Mam takie coś LG DM2780D-PZ - działa z VBXE bo sprawdziłem. Tyle, że to jest FullHD 16:9. Leży se już nieużywany w piwnicy - mogę oddać.

8

(1,751 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

xxl napisał/a:

szybsze i krotsze niz uzycie przestarzalego CIO

Taaa.... A stacja dysków to nowość i hit sezonu.

Witam na forum.

Taki model działania był pomyślany jako podstawowy w VBXE. Może odwrotnie : myślano o użyciu grafiki z ANTIC / GTIA jako tła i spriteów na overlay jako dodatku, ale to bez znaczenia, dowolna kombinacja jest możliwa.

Proponuję przyjrzeć się kwestii priorytetów pomiędzy overlay a grafiką ANTIC / GTIA. Zależnie od ich ustawienia grafika z ANTIC/GTIA może przykrywać overlay lub być wyświetlana pod overlay. Priorytety osobno ustala się w XDL (priorytet główny, obowiązujący tam, gdzie nie ma mapy koloru) oraz osobno priorytety dla kjażdego z pól mapy. Być może problem leży w tym, że dla ustwionego priorytetu tło znaków w trybie tekstowym przykrywa overlay.

10

(18 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Saboteur, Zynaps z CPC

11

(49 odpowiedzi, napisanych Zloty)

ja dam 30 zł

12

(17 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Nie chcę tworzyć podobnego wątku, więc tutaj zapytuję: czy ma ktoś może jedno wolne miejsce w schronisku?

13

(10 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Był jeszcze ROM Simulator, z dwoma bankami na OS i programową blokadą zapisu ...

14

(7 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Dwóch ... lub czterech cykli koloru. Odświeżanie trochę psuje efekt. Co ciekawe nie zadziała to na 65816, bo tam nie ma dwóch cykli zapisu tylko dwa odczytu przy takich instrukcjach, piszę to z pamięci, Pin pewnie by mógł potwierdzić.

15

(10 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

O żesz ty, muszę sprawdzić ten ficzer. A aktualny rdzeń to rzeczywiście 1.26 ...

16

(20 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

thePink napisał/a:
gepard napisał/a:

Федеральная служба безопасности Российской Федерации? no to nieźle :)

A to nie to samo co kiedyś Народный комиссариат внутренних дел?

A w ogóle, to

MO - Mogą Obić
ORMO - Oni Również Mogą Obić
ZOMO - Zawsze Oni Mogą Obić

to tak z naszej epoki..... :)

tP

ZOMO - Zwłaszcza Oni Mogą Obić

17

(294 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

nieważne

18

(294 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Panowie, czy nie jest tak, że "pokrewne" może być coś co ze swej natury, pochodzenia wywodzi się z danego produktu ale od początku swego istnienia nie jest nim ? Innymi słowy "pokrewność" to cecha wrodzona a nie nabyta ! Podkreślam, że nie spodoba mi się określenie, że moje atari po wlutowaniu kilku rezystorów stało się pokrewne, bo z jakiej paki ?

19

(294 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

A może wystarczy dodać "kącik zgryzot i lęków".

Jakie "pokrewne" ? Po co ? Przecież purystów to i tak nie zadowoli (to niewiele zmienia) a jest czystym wymysłem (np. ja nie uważam, żeby moje atari, pomimo, że ma parę dopałek było "pokrewne" tylko uważam je po prostu za atari z dopałkami). Niedługo nam zafundują ustawy norymberskie dot. czystości atari. Np. Atari Mischlinge II stopnia = atari z VBXE.

Oraz:

Precz z regulaminami - praca się podoba - głosuję ! I nie obchodzi mnie, naprawdę, czy na dopałkę czy nie.

20

(294 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

O, dopiero zobaczyłem wątek o szesnastu patologiach, z tego co rozumiem będą dzielić działy i dawać po dwa, to dla mnie pomidor.

21

(69 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

O, tutaj:

http://atariage.com/forums/topic/216191 … -2x-users/

Update rdzenia do 1.26 (FX) oraz 1.06 (GTIA) jest wysoce rekomendowany :)

22

(21 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

A Mały Wódz Wielki Niepokój na to: "to ja przepraszam".

23

(33 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Powinien się pojawić. Rdzenie są od dawna gotowe, brakuje czasu i zapału do skompletowania i wypuszczenia oficjalnej "serwis paki".

24

(27 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

O ... też musze napisać do Tuckera :)

25

(28 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Bez użycia COMMAND działa też program R5.