26

Odp: ANTIC - dopalka cz. 2

... i popieram!!! :D  .. właśnie czekam na megaRóló Atarę (XEGS) w składzie: 65c816::SDX v4.20/4.22(FTE)::IDE_KMK + HDD::1MB simm::Stereo::Covox::AKI::RTclock(ARC)... obudowa podobno się zamyka - czyli jak domniemam jest to nadal Atari ...  :D  :D  :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

27

Odp: ANTIC - dopalka cz. 2

A ja przymierzam sie do wrzucenia Atarynki wraz ze stacja, wzmacniaczem itp do obudowy Tower - czy to nie bedzie juz Atari ? ;P

28

Odp: ANTIC - dopalka cz. 2

a wiesz ze za temat pt "atari w budzie tower" dely daje banany :D
BP,PNMSP

29

Odp: ANTIC - dopalka cz. 2

A ja przymierzam sie do wrzucenia Atarynki wraz ze stacja, wzmacniaczem itp do obudowy Tower - czy to nie bedzie juz Atari ? ;P

A nie lepiej wlozyc se kontroler IDE i HDD 2,5" do srodka? Wg mnie wygodniej, bo i szybsze i mniejsze od grzmota....

30

Odp: ANTIC - dopalka cz. 2

Lewis: wlasnie nie dysk 2,5" tylko 3,5" - tylko takim dysponuje ;P Poza tym wrzucenie w jedna obudowe (midi) Tower stacji dyskow (TOMS 720), Atarki, wzmacniacza, zasilacza itp zaoszczedzi mi sporo miejsca na biurku.

31

Odp: ANTIC - dopalka cz. 2

Ja kupilem za 50 PLN dysk 200MB 2,5" w zupelnosci wystarczy....

32

Odp: ANTIC - dopalka cz. 2

A ja dysk 1,2 GB 3,5" za free :P Btw. jak juz zaznaczylem to nie tylko sprawa HDD. Po prostu Atari w obudowie mini/midi tower jest (bedzie) w moim wypadku bedzie wygodniejszym rozwiazaniem.

33

Odp: ANTIC - dopalka cz. 2

A może skrzynka desktop albo z 1200XL ???

34

Odp: ANTIC - dopalka cz. 2

sukkor: Wlasnie o to chodzi, ze desktop poziomo zabiera zbyt duzo miejsca. Typowa obudowa desktop ma wymiary rzedu np. 35 cm * 40 cm = 1400 cm^2 - dla porownania powierzchnia stojaca obudowy pochodnej do tower to okolo 50% tej powierzchni - w obu przypadkach trzeba doliczyc powierzchnie oddzielnej klawiatury do atarki: 35 cm * 17 cm = 595 cm ^2. Fakt, ze na desktopie mozna postawic  monitor (w moim przypadku przerobiony na monitor telewizor Vela 206), jednak w wypadku "duzego" towera przy tym samym polu powierzchni rosnie pojemnosc samej obudowy - i nie ma problemu, zeby wrzucic na raz dysk 3,5" (mam z odzysku dysk 1,2GB), naped CD-ROM (mam z odzysku naped *8 Mitsumi), do tego wrzucic w "pudlo" stacje TOMS 720 (ma seryjnie PC-towy naped 5,25" + na wysokosc panel z przyciskami sterujacymi - laczna wysokosc 2-ch napedow 5,25"). Chyba sam przyznasz, ze w desktopie trudno byloby to razem umiescic, zgodzisz sie ze mna ? ;)

35

Odp: ANTIC - dopalka cz. 2

to ja juz wole mini desktopa jesli w ogole - nie mam miejsca na zwykla a500 (na ste 1040 sie znalazlo :D) a co mowic o drugiej tower ...

przechodze na tumiwisizm

36

Odp: ANTIC - dopalka cz. 2

Chyba sam przyznasz, ze w desktopie trudno byloby to razem umiescic, zgodzisz sie ze mna ? ;)

Nie przyznam. Ja do desktopa wsadzam to samo i jakoś sie mieści :)
Poza tym mam takiego starego hebla z minidesktopem używanego do APE (i tylko do tego)
Wcześniej miałem tałera i nie mieściło się to razem z Atarcem na biurku. Po zmianie na deska mieści się wszystko.

37

Odp: ANTIC - dopalka cz. 2

A tak w ogóle to popieram pomysł z dodaniem drugiego ANTICA i GTIA.
Dlaczego niby Atarec ma się dalej nie rozwijać ? :)

38

Odp: ANTIC - dopalka cz. 2

Poza tym mam takiego starego hebla z minidesktopem używanego do APE (i tylko do tego)

Chyba nie zrozumiales - mi chodzi o wrzucenie Atarki do obudowy od PC a nie postawienia dodatkowego PC.

39

Odp: ANTIC - dopalka cz. 2

beeeee;- Mac, to chyba nie widziałeś mojego biurka. Z poświęcenia dla Atarki ma łącznie ok. 4,5 metra długości. ..  :D Dla mnie, liczy się jednak design, nawet kosztem miejsca; o czym mówię; to chyba wie każdy, kto miał okazję przebywać u mnie osobiście...  8O

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

40

Odp: ANTIC - dopalka cz. 2

Chyba nie zrozumiales - mi chodzi o wrzucenie Atarki do obudowy od PC a nie postawienia dodatkowego PC.

Z tym dodatkowym PC to dałem ci do zrozumienia że tower+monitor=brak miejsca.
A chciałem ci dać do zrozumienia że jeśli heblowate urządzenie z tajwanu zwane szumnie komputerem sie w desku mieści to Atarec będący komputerem też wlezie z dyskiem,CDkiem,małą i dużą stacją,duża ilością Ram,20 Pokeyami i 1234 anticami :) i pieron wie co jeszcze.

41

Odp: ANTIC - dopalka cz. 2

Pin: apropos powierzchni "biurkowej" - mam mniej wiecej polowe tego, czym ty dysponujesz i poki co musza sie na tym zmiescic 2 PC-ty (razem z tym monitory, klawiatury itp), atarka z TV + stacja TOMS 720, zasilacz glosniki, switch itp.

Sukkor: Widzisz... plyta glowna do PC ma ustandaryzowane rozmiary i pieknie pasuje do tego typu obudowy, natomiast plyta atarowska wymaga juz dodatkowej gimnastyki, jest wieksza od typowej plyty od PC, poza tym wymaga dodatkowego miescja, aby dokonac "przedluzek" wbudowanych gniazd - inna sprawa, ze stacja TOMS 720 jest chyba najdluzsza stacja do Atari i problem z desktopami polegal wlasnie na tym, ze byla zbyt dluga - z tylu musial sie jeszcze zmiescic zasilacz z obudowy - nie opieram swoich wywodow na "wyobrazni przestrzennej" a na konkretnych probach i testach praktycznych.

42

Odp: ANTIC - dopalka cz. 2

...Mac;- to powiem tak:
grzyb x 2, +17" x 2, 2xatarka + CD(ext) + HD + PRN(XMM301)+ FDD + 2xscan + monit 14" + A_PC1... okresowo ST  :D  :D  :D ... i ch.. wi co jeszcze.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

43

Odp: ANTIC - dopalka cz. 2

... na każdym party można wprowadzić nową kategorię produkcji: OLD SCHOOL. To wymyślił Yerzmyey i ja.
Czyli idąc dalej, niech kategoria ta ogranicza się do standartu:

* Atari 65XE (64kB)
* POKEYx1
....

Popieram w calej rozciaglosci.

44

Odp: ANTIC - dopalka cz. 2

# Obudowa komputerowa FLEX:
# - 1x 5,25", 1x 3,5" + 1x 3,5" ukryte,
# - wymiary: 407 x 326 x 95mm
# - factor - FLEX.
# - Zasilacz 300W P3/4
# - Kolor - kość słoniowa.
# - Port USB z przodu.
http://return.com.pl/cennik/szczegoly/Zdjecia/9_60f2.jpg

przechodze na tumiwisizm