26

Odp: LCD do Atari xl/xe

Czyli nie miałem halucynacji że na tv na led 200hz 3d ,filmy hd 3d działają lepiej niż, film hd puszony na lcd 50hz.

Odp: LCD do Atari xl/xe

jellonek: no i tak się dzieje i jest lekkie opóźnienie w wyświetlanym obrazie, dlategoteż takie TV mają możliwość wyłączenia tego, tj. 'tryb konsolowy'.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

28

Odp: LCD do Atari xl/xe

Adam Klobukowski napisał/a:

dely: rozwiniesz myśl?

Tu nie ma co rozwijać. Warto sobie odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób matryca LCD odświeżana 60Hz (120 w dobrym telewizorze 3D - po 60 na każde oko) ma nagle wyświetlić 200 klatek, nie mówiąc o czterystu :) Cud panie!

W plazmach jest nieco inaczej, ale wynika to z budowy panelu. Tam na każdą klatkę obrazu przypada jeszcze kilka blipów w zakresie każdego piksela, aby wygenerować odcień pośredni, ponieważ matryca nie potrafi wyświetlić odpowiedniej liczby tych odcieni. Te impulsy w liczbie 10 oko uśrednia i w zależności od ich ilości w ramach klatki odbiera jako odcień koloru podstawowego i to się nazywa 600Hz Sub Field Driving. Dzielimy więc "szejset na dziesięć" i wychodzi... :)

Akurat jestem w temacie, z uwagi na kupno telewizora przed Euro :) Podsumowując, mając na uwadze niebezpieczeństwo zboczenia z tematu, podejrzewam że w 99,9% przypadków im większa liczba przed "Hz" tym większa kreatywność speców od marketingu (por. platynowe kable HDMI po sto dolców za metr). Uważam, że potrafię wychwycić szczegółowość i płynność i jeszcze nie widziałem, żeby jakakolwiek technologia polepszała CAŁY obraz, tak aby była warta wydawania pieniędzy. Fakt - paski na TVN24 wydają się ciut ostrzejsze na LCD o tzw. 200Hz True Motion XHR OMG WTF Engine, ale wtedy reszta obrazu wygląda, jak telenoweli brazylijskiej. BYĆ MOŻE skrole w demach będą wyglądać lepiej, ale reszta może być nienaturalnie przeostrzona. Beware i nie przepłacajcie!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

29

Odp: LCD do Atari xl/xe

AS... napisał/a:

Czyli nie miałem halucynacji że na tv na led 200hz 3d ,filmy hd 3d działają lepiej niż, film hd puszony na lcd 50hz.

Niestety miałeś.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: LCD do Atari xl/xe

Dely: ponieważ też przymierzam się do tematu zakupu tv, a ty już to przerobiłeś, możesz oszczędzić mi googlowania i podać linki do źródeł? Z góry dziękuję :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

31

Odp: LCD do Atari xl/xe

Wybacz, ale nie podam, ponieważ przewertowałem pół sieci nt. wartościowych porównań, opinii, etc. i w końcu mając totalny mętlik poszedłem do sklepu, poprosiłem o włączenie kilku wybranych przeze mnie pozycji w HD (które znam w każdym szczególe) oraz podłączenie konsoli i źródła SD, po czym wybrałem konkretny model :) Zakupów dokonałem w salonie, którego nazwa kojarzy się z obecnymi mistrzostwami w piłce nożnej - dołożyli jeszcze rabacik 350 PLN.

Z tym, że od razu mówię - miałem konkretne zapotrzebowanie. Rozmiar 46", jakość dźwięku mnie nie interesowała (gram amplitunerem), ilość gniazd USB / HDMI, WiFi i ogólnie funkcje internetowe też nie. Interesowała mnie za to jakość skalera cyfrowego sygnału SD -> HD oraz cena :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

32

Odp: LCD do Atari xl/xe

Czyli jaki tv kupiles ?

33

Odp: LCD do Atari xl/xe

Pewnie plazmę Panasa ;) ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

34

Odp: LCD do Atari xl/xe

bo plazmy Panasa sa najlesiejsze. 4 lata na 42pv80 :-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

35

Odp: LCD do Atari xl/xe

No to ja mam plazme Panasa :P z 7 lat i jedyna wada na chwilę obecną to trochę rys na matryca po wspinaczkach kota :D

Ostatnio edytowany przez jury (2012-06-26 16:54:06)

36

Odp: LCD do Atari xl/xe

Ale to wada kota, nie plazmy. Jest na gwarancji? Wymienić :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2012-06-27 02:37:11)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

37

Odp: LCD do Atari xl/xe

Właśnie zanabyłem tv LG M1931D 19 calowy panorama.

przetestowałem:

50 HZ ok.
MIST Amiga/ST/800 OK (VGA 50 HZ)
VGA Falcon - ok
PAL amiga RGB - ok, ale blinka na biało co kilka sekund, pewnie 48 HZ go rozwala
PAL amiga composite - OK, obraz całkiem niezły
pendrive - OK
atari800XL ok
VBXE - OK (na 99%, nie widzę czerwonego, ale coś pewnie z kablem pokręciłem)

Zapłaciłem 300 netto w makro.
Jest całkiem przyjemny i czarny.
Wejścia - Composite Video, Kompozytowe, SCART, HDMI, VGA, USB, PCMCIA, Audio chinch.

38

Odp: LCD do Atari xl/xe

Przed chwilą byłem z Atarką (130XE z VBXE) w sprawie zakupu monitora 710MP, przetestowałem go na miejscu i niestety musiałem zrezygnować. O ile wyświetlał obraz RGB z VBXE (w przeciwieństwie do 711MP), o tyle niestety obraz z VBXE miał baaaaardzo słabą ostrość, zabawa ustawieniem kontrastu i ostrości (sharpness) w jego menu nic nie pomagała. Panel był raczej ok, bo menu ekranowe było ostre. Dlatego też nie kupiłem, bo "blur" był przeraźliwy. Czy to kwestia tylko testowanego egzemplarza czy w ogóle 710 MP tak ma?

Podsumowująć moje doświadczenia z LCD TV 17" (4:3) i VBXE:

- LG M1721A: obraz w porządku i nie ma się do czego przyczepić, wadą jest wysoki poziom szumu w głośnikach, ale to jest monitor, który z WSZYSTKIM działa dobrze
- Samsung 711MP: nie łapie synchro i w ogóle nie działa z VBXE
- Samsung 741MP: obraz ładny i wyraźny (z VBXE, Amigi, itp.), niestety delikatnie drży w pionie (ale i tak wolę to niż brak ostrości 710MP)
- 710MP: obraz z VBXE bardzo nieostry pomimo prób regulacji, co dla mnie było wadą nie do przeskoczenia

To tyle ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2014-04-25 19:19:41)

39

Odp: LCD do Atari xl/xe

Niestety, tak 710MP ma.

Jest to wina m.in. tego, że zastosowany jest taki sam procesor dekodujący, co w 510MP (1024x768,15") - co za tym idzie (tego już się tylko domyślam) obraz z dekodera idzie na skaler VGA, który dopasowuje go do rozdzielczości 1280x1024 z trochę za dużym aliasingiem.

Dla mnie to akurat nie jest wada, bo obraz z Atarynki w dzieciństwie miałem przez kabel antenowy i taki "filing" ma ten LCDek :)

___
Press play on tape...

40

Odp: LCD do Atari xl/xe

monitorek fajna rzecz... ale co z piórem świetlnym i pistoletem z xegsa ? te części umarły śmiercią naturalną ze starości :-(
czy jest jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu na lcd ?

41

Odp: LCD do Atari xl/xe

Konwerter z ekranu dotykowego na sygnał pióra świetlnego?

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

42

Odp: LCD do Atari xl/xe

Jest rozwiązanie:

http://www.play-asia.com/topgun-paOS-13 … -16s7.html

Jakby ktoś miał w rękach kiedyś tę zabawkę mógłby zbadać jak to zaadoptować do atari - pewnie się da, kwestia interfejsu odpowiednio inteligentnego.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

43

Odp: LCD do Atari xl/xe

XBox Kinect lub PS3 Move do śledzenia pistoletu ?

44

Odp: LCD do Atari xl/xe

A to nie będzie zbyt czułe ? Bo w porównaniu z tym co daje atari na LCD... Mogą dziać się cuda...
Ale pomysł wart przemyślenia...

Ostatnio edytowany przez antek (2014-07-01 20:12:27)

45

Odp: LCD do Atari xl/xe

maw napisał/a:

Niestety, tak 710MP ma.
Jest to wina m.in. tego, że zastosowany jest taki sam procesor dekodujący, co w 510MP (1024x768,15") - co za tym idzie (tego już się tylko domyślam) obraz z dekodera idzie na skaler VGA, który dopasowuje go do rozdzielczości 1280x1024 z trochę za dużym aliasingiem.

A wiesz/wiecie może czy 910MP ma to samo? Też "se w środku" podnosi rozdziałkę z 1024 na 1280?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

46

Odp: LCD do Atari xl/xe

uicr0Bee napisał/a:

pistolet

a nie przynajmniej całe 4?:

Barnyard Blaster
Crime Buster
Crossbow
Bug Hunt

w pierwsze 3 naprawdę na CRT się fajowo pogrywa, gun nieco znosi chyba w standardzie, ale zawsze tak samo trza wziąć poprawkę jak w realu ;-)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

47

Odp: LCD do Atari xl/xe

Dodaj jeszcze Operation Blood i Special Forces. Poza tym było kilka(naście) mniejszych popierdółek.
(Cementario, Light Gun Blaster, Sniper, Streltec). Coś tam jeszcze było, ale nie pomnę teraz.

Sikor umarł...

48

Odp: LCD do Atari xl/xe

Z tego co czytam to syncmastery w wiekszości odpadają :-(
Szukam czegoś z sensem do XE z Vbxe oraz STe po scarcie. Ewentualnie gdyby ktoś sprzedawał tego LG M1721A to chętnie zanabędę.
ps. czy ktoś testował może syncmaster 910mp?

49

Odp: LCD do Atari xl/xe

secon napisał/a:

Z tego co czytam to syncmastery w wiekszości odpadają :-(
Szukam czegoś z sensem do XE z Vbxe oraz STe po scarcie. Ewentualnie gdyby ktoś sprzedawał tego LG M1721A to chętnie zanabędę.
ps. czy ktoś testował może syncmaster 910mp?

Mam 910mp. Raczej odradzam do vbxe i ste - lata obraz przez rgb. Przez chinche o dziwo jakoś to działa a może mój egzemplarz jest felerny. Akurat jutro będę wymieniał kondensatory na płycie i jeśli nie pomoże to na żyletki idzie. Ciekawostka taka, że z A1200 efekt podobny czyli trzęsie jak cholera a w A600 na tym samym kablu rgb obraz super podobnie jak przez pc przez vga :)

obrazki :
A600
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13912863_1066797493408538_4466574612681095642_n.jpg?oh=2062e58a33be7c7efd428ececfc3df60&amp;oe=5811F874

A1200
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s851x315/13645153_1062672807154340_7773466325727526520_n.jpg?oh=c6cbb8011895097a84abaf07bf417010&amp;oe=5818BD5A

Może nie dokładnie widać ale może wrzucę Ci jutro obraz z ste. Zamówiłem dobie rezerwowo 930MP jak go dostanę mogę wrzucić fotki jeśli obraz będzie przynajmniej dobry.

Ostatnio edytowany przez gwinter (2016-08-04 21:01:40)

JiL Fan.

50

Odp: LCD do Atari xl/xe

yyyyyy, sorry że amigi wrzucam ale takie foty znalazłem :)

JiL Fan.