126

Odp: LCD do Atari xl/xe

A nie mówiłem? Ten monitor tak ma. Sprawdzałem na A500 i 1040STe - po RGB drży jakby nie mógł sobie dopasować pionowego skalowania obrazu. Natomiast po Composite wyświetla poprawnie (ale do VBXE to się nie nadaje).
Całkiem dobrze działa 951WM - tylko on ma obraz panoramicznych.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2018-06-05 18:29:33)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

127

Odp: LCD do Atari xl/xe

Nie poprawisz tego, takie są w nich skalery. Przetestowałem ostatnio LG M1717A i ten ma obraz stabilny, celuj w takiego lub w M1917A jeśli chcesz większy. Ale nie mam pojęcia czy działa z VBXE (a takiego szukasz?).

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

128

Odp: LCD do Atari xl/xe

Dorwałem M1717A przed 2 tygodniami - działa pięknie z VBXE. Sygnały mam wyprowadzone na DB-15, podłączam tamże do monitora i w menu wybieram RGB-DTV. Obraz stabilny jak skała; monitor świetnie odfiltrowuje zakłócenia (sygnały na tasiemce wzajemnie na siebie oddziałują).

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

129

Odp: LCD do Atari xl/xe

Cześć,

Czy to oznacza, że do takiego M1917A bez problemu można po RGB podłączyć również Falcona, Amigę czy ZX Spectrum +2 ?

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

130

Odp: LCD do Atari xl/xe

Bry,
Sprawdziłem z moim LG M1717A Falcona (w zasadzie to C-Lab MKX, ale video chyba się w ich nie różni). Przy podłączeniu kablem VGA (DSub) produkcje napisane dla VGA działają po wybraniu w monitorze RGB-PC, a produkcje dla RGB po wybraniu RGB-DTV.
Sam desktop jest wyświetlany na jednym i drugim ustawieniu monitora, ale na RGB-DTV nie widać kilku(nastu?) pikseli na każdej krawędzi. W trybie RGB-DTV da się jedynie z menu wyregulować położenie obrazu, ale nie rozmiar.

Oczywiście ten monitor ma też wejście SCART, więc mając na wyjściu video z Falcona przełącznik VGA/RGB (np. taki jak kiedyś wyprodukował Duddie) można sobie poradzić w ten sposób z produkcjami RGB only, ale to oczywiście jak z każdym monitorem posiadającym VGA i SCART.

Co do Spectrum +2/+3 to chyba nie ma problemu aby podłączyć po SCART, a czy Amigę da się używać we wszystkich trybach tylko z kablem VGA będę mógł sprawdzić jak znajdę przelotkę z Amigi na VGA.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

131

Odp: LCD do Atari xl/xe

uicr0Bee napisał/a:

tylko z kablem VGA będę mógł sprawdzić jak znajdę przelotkę z Amigi na VGA.

Podłączałem do tego LG Amigę przez przelotkę na VGA. Działa jak należy, monitor wspiera 15kHz po wybraniu RGB-DTV. Aczkolwiek nie robiłem dogłębnych testów.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

132

Odp: LCD do Atari xl/xe

Miał ktoś styczność ze syfsungami SMT-1922P (miały min. wejścia YC)?


ps. pięć dych nie majątek - sprawdzę "na sobie".

Jak coś ludź ze Szczecina ma ma jeszcze cztery sztuki:

allegro.pl/monitor-przemyslowy-samsung-19-smt-1922p-i7446945512.html

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2018-07-10 00:07:09)

wszystkie trzy strony świata