1

Temat: Patenty na... programy

Nie wiem, czy to czytaliście, ale qrwa mózg staje w poprzek
http://polityka.onet.pl/162,1130608,1,0 … tykul.html

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

2

Odp: Patenty na... programy

No i co w tym takiego dziwnego ????
koń jaki jest każdy widzi ...

3

Odp: Patenty na... programy

mnie to nie dziwi, mnie tylko zastanawia i utwierdza coraz bardziej w przekonaniu, że... duży może więcej.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

4

Odp: Patenty na... programy

duży może więcej.

zawsze tak bylo, jest i prawdopodobnie bedzie, nie tylko w branzy komputerowo-informatycznej :/

5

Odp: Patenty na... programy

Wejdz sobie na strone popularnego konwertera XnView, to moze tez sie zdziwisz co tam jest napisane - m.in.:

[Due to Software Patents, this page is temporarily closed in protest against software patents.
Due to the directive validating Software Patents that will be voted this 1rst September at the European Parliament, we have decided to protest.

We want to support the real demonstration that will take place in Brussels this wed 27 aug. Be there!


http://www.xnview.com/

Akcja bannerowa chyba sie rozpoczela na dobre...

6

Odp: Patenty na... programy

no i słusznie, powinni sie skumplować z Andrew L i zablokować ich tam, w tej Brukselii.
Zresztą, na www.openoffice.pl jest kilka linków do stron z protestami, gdzie można się wpisywać do woli.

po prostu, jak się za często słyszy takie radosne wieści, to sie odechciewa.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

7

Odp: Patenty na... programy

Bill G. juz od jakiegos czasu kombinuje jak by tu wydusic jeszcze wiecej - wymyslil sobie zdaje sie kiedys, ze oprogramowanie nie bedzie sprzedawane ale wypozyczane (jak kaseta w wypozyczalni). Platny bylby abonament np na rok. Teraz aby zarobic trzeba wypuscic nowa wersje Windows raz na jakies 2-3 lata i zadbac zeby uzytkownicy chciali (albo i musieli ja zakupic). A tak - moznaby sobie darowac nowe wersje (przynajmniej jak sie ma monopol) a i tak sciagac kase.
Co ciekawe - dla wielu uzytkownkow mogloby to byc korzystne. Czasem trzeba sie szarpnac na jakis drogi program dla jednego tylko projektu...

W kazdym razie - poki co pomysl chyba zawiesili ale jak widac kombinuja dalej :(

A tam... wali mnie to jade nad morze za 4 godziny! :D

8

Odp: Patenty na... programy

Kombinacje Billa G. jakos mnie nie obchodza - najsmutniejsze jest w tym wszystkim to ze takie rozwiazania staraja sie forsowac lobbies w parlamencie europejskim. A co za tym idzie to juz sie wszyscy moga domyslec. Swoja droga - wspanialomyslny program polskiego e-rzadu (nierzadu :)) dziala na platformie win i udostepnia dokumenty i akty prawne tylko w formacie *.doc :(
Smutne ale mozliwe .. Polska - kraj wspanialych mozliwosci buehehe

9

Odp: Patenty na... programy

hehehehe...dlatego Niemcy i Austria mają juz zapis prawny traktujący o np. zakazie kopiowania zabezpieczen itp...dlatego tez twórcy CloneCD juz zrobili desant na Szwajcarie-robiąc przeprowadzke...

gep/lamers^dial