1

Temat: Pakiet "Draconis" - pytanie.

Czy wymieniony w temacie pakiet można zmusić do działania wraz z NetusBee?

... bo widzę, że Sting nie do końca zechciał się zobaczyć z np. klientem FTP, który to twierdzi, że potrzebuje jakiś tam HSModem (cokolwiek to nie jest :)  )

link do softu, tak na wszelki wypadek ;) -

http://draconis.atari.org/english/index.htm

Ostatnio edytowany przez Pin (2012-08-14 13:21:28)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: Pakiet "Draconis" - pytanie.

Pin: tak, ale tylko pod MiNTem. Draconis ma własny stos TCP/IP do którego NETUSBee nie ma sterowników (albo ma, może mnie ktoś poprawi?). Teoretycznie pod MiNTa jest emulator tego stosu, ale nie udało mi się zmusić Draconisa do działania pod MiNTem.

HSModem jest potrzebne tylko w wypadku używania RS232 i tylko pod TOSem (nie wiem jak pod Magicem, pod MiNTem nie jest potrzebny). Podmienia oryginalne TOSowe procedury obsługi na zoptymalizowane i pozbawione błędów.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Pakiet "Draconis" - pytanie.

Ok - dzięki za szybką i konkretną odpowiedź. Czyli po prostu na zwykłym STe należy sobie temat podarować ;) -

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: Pakiet "Draconis" - pytanie.

Wydaje mi się że Highwire to lepszy wybór.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: Pakiet "Draconis" - pytanie.

Pin napisał/a:

Ok - dzięki za szybką i konkretną odpowiedź. Czyli po prostu na zwykłym STe należy sobie temat podarować ;) -

Wrzuć mu tego hsmoda do katalogu AUTO i włala :)

Odp: Pakiet "Draconis" - pytanie.

jury: z NETUSBee HSModem jest zupełnie niepotrzebny i tylko pamięć zajmuje.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Pakiet "Draconis" - pytanie.

No ale skoro Sting czy tamten klient FTP go chce to ja tam jednak nie widzę problemu aby go wrzucić, Pin ma 4MB więc to w niczym nie przeszkodzi, nawet na 1MB to nie zabierze więcej jak jakieś ze 30KB :)

Edit:
Ja go miałem zawsze załączonego ( czy potrzebny czy nie ) na swoim STE i nie zauważyłem nigdy problemów z brakiem pamięci, Adam, nie żartuj ;)

Edit2:
Znalazłem, zajmuje całe 3KB :) i przecież w niczym nie przeszkadza bo tylko poprawia spierniczony kod przez Atari.

Pin, załączam ftp'a dla "dużego", który co prawda jest tekstowy, ale w przypadku ST leci z pełną mocą jaką daje NetUSBee.
I swoją drogą jeśli chcesz posieciować na dużym, to jednak polecam wgranie hsmodema, bo faktycznie jest parę aplikacji które mimo że nie korzystasz z RS232 to jednak się wykrzaczają żądając tego patcha. Cóż, źle napisane ;) więc ja po prostu wgrałem patcha i nie musiałem więcej "wnikać" czy akurat aplikacja zadziała czy nie. On zajmuje praktycznie nic, a jeśli jednak kiedyś trafiłbyś na komunikat "out of memory" ;) to wtedy wystarczy, że zmienisz rozszerzenie pliku w AUTO i włala ( ja nie miałem jeszcze takiej potrzeby ) Po prostu wygoda, a pamiętam że u mnie niektóre aplikacje też się o tego patch'a pultały :)

Ostatnio edytowany przez jury (2012-08-14 16:49:02)

8

Odp: Pakiet "Draconis" - pytanie.

Sting dziala z NetUSBee bez problemu.

9

Odp: Pakiet "Draconis" - pytanie.

Monsoft - no to to, to było oczywiste zanim napisałem cokolwiek ;) - :D

Co do pamięci i 3kB zajmowanych przez HSModem - fakt, jest to teoretycznie niewiele .. i powiedzmy, że nie ma problemu, bo zawsze w XBOOT można sobie go "odłączyć". Pytanie tylko, czy wspomniany pakiet finalnie zobaczy Sting'a, czy jednak wyrazi chęć korzystania z urządzeń zespołu pieśni i tańca: "Cha_es - młotem" ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Pakiet "Draconis" - pytanie.

Tak jak juz Adam napisal HSModem jest ci nie potrzebny bo on jest do obslugi RS'a.

11

Odp: Pakiet "Draconis" - pytanie.

Adam Klobukowski napisał/a:

Pin: tak, ale tylko pod MiNTem. Draconis ma własny stos TCP/IP do którego NETUSBee nie ma sterowników (albo ma, może mnie ktoś poprawi?). Teoretycznie pod MiNTa jest emulator tego stosu, ale nie udało mi się zmusić Draconisa do działania pod MiNTem.

Witam, dzisiaj powrocilem do tego pakietu i mam pytania uzylem tego emulatora stosu TCPIP czyli plik mgw uruchaminany w czasie startu systemu MiNT i raczej bez problemow dziala mi jak i lokalnie to i zewnetrzne ftp, podobnie sciaga mi poczte przy uzyciu programu Marathon.
Problem mam z aplikacja przegladarki czyli Adamas, po wpisaniu np http://www.dhs.nu/ pisze connect:www.dhs.nu i stoi nie laczy sie.

Czy oprocz mnie ktos jeszcze probowal tego uzywac ? albo wie gdzie lezy przyczyna
korzystam z netusbee.

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE