Temat: Integracja komentarzy Newsów z forum

umieszczam wpis jeszcze raz, tym razem w dobrym dziale

mam małą sugestię, by zintegrować komentarze do newsów z forum. polepszyło by to widoczność newsów i uniknęło duplikacji wpisów.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

2

Odp: Integracja komentarzy Newsów z forum

Nie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Integracja komentarzy Newsów z forum

Trochę z innej beki, po updejcie, proponowałbym integracje newsów z forum - nowy news to nowy wątek w odpowiednim podforum, a komentarze to dalsze wpisy w wątku. Normalne dodawanie wątków w tym podforum byłoby zamknięte.

Wydaje mi się że to można zrealizować bez ingerowania w engine forum.

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2012-08-30 10:39:08)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4

Odp: Integracja komentarzy Newsów z forum

Adam Klobukowski napisał/a:

Trochę z innej beki, po updejcie, proponowałbym integracje newsów z forum

Adam, czemu z innej beki, przecież o tym właśnie pisałem :)


dely napisał/a:

Przyznasz, że łatwiej będzie jeśli po prostu zasubskrybujesz RSS newsów? :)

raczej nie. nie jestem zainteresowany subskrypcją wielu RSSów
tak jak już pisałem, subskrybuję ale tylko te dla mnie najwartościowsze, m.in forum AA


Dely, integracja Newsów z Forum niekoniecznie musi wprowadzać jakiekolwiek zmiany w kodzie forum.
Strona z newsami może pobierać komentarze z pominięciem systemu forum, bezpośrednio z bazy.
Dodawanie nowych komentarzy na stronie z Newsami może przekierowywać do odpowiedniego wątku na forum.

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2012-08-30 11:03:06)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

5

Odp: Integracja komentarzy Newsów z forum

wiazalo by sie to z przepisaniem engine newsow (a kto ma na to czas i ochote? z reszta, dely raczej nie pozwoli zajrzec w swoj kod).
mysle ze nawet nikt nie bral pod uwage by do tego dorobic migracje obecnych danych - to bylby jeszcze wiekszy overhead...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

6

Odp: Integracja komentarzy Newsów z forum

prawda jellonek, każda przeróbka serwisu to tzw 'kupa nikomu nie potrzebnej roboty'. Dely ma swoje zajęcia, rodzinę,  tak więc rozumiem jego postawę -  minimalizować kłopotliwą kustomizację. Tym bardziej że znają się osoby które i tak będą narzekać :)

Z tym że do tematu można podejść inaczej - minimalistycznie:
- dodanie newsa wiązało by się z automatycznym utworzeniem wątku na forum - stopień trudności: nie proste;
- pod newsem dać link do tegoż nowo utworzonego wątku - stopień trudności: proste;
- nie migrować żadnych komentarzy - stopień trudności: proste;

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

7

Odp: Integracja komentarzy Newsów z forum

Cyprian napisał/a:
dely napisał/a:

Przyznasz, że łatwiej będzie jeśli po prostu zasubskrybujesz RSS newsów? :)

raczej nie. nie jestem zainteresowany subskrypcją wielu RSSów

Aha, czyli kliknięcie w subskrybuj nie jest łatwiejsze, ale napisanie hektara kodu przeze mnie to już tak. No czysta bezczelność ;)

Problem jest nie w tym, że mi się nie chce, ponieważ mimo, że nie umiem pisać, to bardzo to lubię. Problem jest w tym, że po większości upgrade'ów trzeba wprowadzać poprawki do custom kodu, albo przepisywać na nowo, ponieważ w punBB zmieniła się filozofia/schemat bazy/whatever - dlatego się zawsze wzbraniam. Integrację komentarzy zrobić jest prosto, z migracją też pewnie problemów by nie było, z zakładaniem wątków również, tylko po co to robić? Bo użytkownikowi nie chce się kliknąć w subskrypcję kanału? Kaman :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Integracja komentarzy Newsów z forum

Cyprian: z innej beki, bo ty pisałeś o samych komentarzach, a mi chodziło o news i komentarze.

dely: no wybacz że parsknę, ale schemat punBB jest:
- prosty
- dobrze udokumentowany
- mało się zmienia niekompatybilnie wstecz
;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio