51

Odp: CTX60 nowe ct6x

O widzisz yerz, myślałem że do cubase dalej jest potrzebny cart z kluczem. Ba nawet mam oryginał cubase tylko co z tego bo cart się sport...i nie działa. Nowemu falconowi nie wieńczę sukcesu... Już było to parę razy trenowane... Hades Milan FireBee... Itd... Mam nadzieję że się mylę... I nowy falcon będzie dostępny w każdym sklepie komputerowym a ludzie będą na niego czekać jak na 1jabłko iPhone

52

Odp: CTX60 nowe ct6x

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:
AS... napisał/a:

Fakt cubase np. cubase 2.06 ciężko kupić.

\Ma status abandonware wg AMN i wersja 2.x oraz 3.x leży darmowo do ściągnięcia tamże, z usuniętymi poje/banymi kluczami hardware'owymi.

A jak ktoś chce poje/bane klucze to bez problemu kupisz na ebayu lub amibayu i cubase i notatora. Czy też
rozszerzenia portów midi w dość rozsądnych cenach.

53

Odp: CTX60 nowe ct6x

Pewnie macie częściową rację, że trzeba się naszukać na te 200-300 sztuk. Ale można:
http://www.holmerup.com/falcon.html
Wywiad z p. Łosowskim z SV (chyba 2010)
Przypuszczam, że sporo by się znalazło jeszcze w niemczech. Nie wiem, jak studio Takt - o ile jeszcze istnieje. Byłojeszcze studio w Łomiankach (na pewno jeszcze około 2008-2009 roku) używające Falcona - ale nie wiem, gdzie się przenieśli i czy jeszcze z tego korzystają.
I jak pisałem - do pewnych zadań.

Sikor umarł...

54

Odp: CTX60 nowe ct6x

Ja to bym chciał aby w co 2gim studio był Falcon pędzony ct63.
Ale to marzenia ścietej głowy :( Jak pisze Dely Atari=hobby .

Sporo falconów co trafiło na allegro/ebaya to właśnie ze stufii nagraniowych, ba nawet parę razy tutaj było ogłoszenie że studio sprzedaje Falcona. Najlepszym przykładem jest mono który kupił claba mk2 od właśnie kogoś kto prowadził studio...

55

Odp: CTX60 nowe ct6x

Sikor napisał/a:

Pewnie macie częściową rację, że trzeba się naszukać na te 200-300 sztuk...
I jak pisałem - do pewnych zadań.

Sam bym chciał takiego nowego falcona. Tylko, żeby miał porty midi + port modemu + port na cart. Bo jeśli nie to wolę zostać przy STe.

56

Odp: CTX60 nowe ct6x

mysle ze ten projekt ctx60 ze zlaczem do atari mega to bedzie mega hit
mam nadzieje ze w koncu bedzie to dostepne

megi sa (byly) tanie, male i ladne, idealne do stosowana w studiach muzycznych

co do cubase 2.06 to mysle ze nie jest to abbandonware
po prostu atarimusic sobie tak napisalo a steinberg oficjalnie nie protestuje

poza tym z tego co slyszalem to sa problemy z ta wersja i nie wszystkie moduly dzialaja


do studiow muzycznych to obecnie bardziej atari st, mega, tt niz falcon
falcon oferuje audio, ale w obecnych czasach to jest straszna bieda i laptop z jakas niezbyt karta, interfejsem zrobi szybciej lepiej i to jest przepas cmiedzy falconem
a te falcony w studiach do audio to raczej z przyzwyczajenia lub sentymentu, no chyba ze do midi

co innego zastosowania midi, tutaj atari nie zastapi zaden laptop czy super komp poniewaz atari ma swietny timming ktorego zadne pecty obecnie nie maja
atari wysyla komunikaty super precyzyjnie i rowno, jesli ktos uzywa realnych instrumentow, samplerow na zywo
to atari jest niezastapione

szczegolnie z softem notator kory jest nawet jeszcze bardziej precyzyjny niz cubase

jesli chodzi o dopalke kazde rozwiazenie bedzie dobre o ile nie przekresli uzywalnosci notatora i cubase z oryginalnymi donglami
notator jest bardzo restrykcyjny i chodzi tylko na golym st, mega, nawet cache trzeba wylaczyc na mega ste z tego co pamietam
ale oferuje najwyzsza stabilnosc midi wsrod wszystkiego co zostalo napisanego w histori na jakikolwiek komputer

Ostatnio edytowany przez Dr. Max (2013-03-11 07:51:52)

57

Odp: CTX60 nowe ct6x

Dr. Max napisał/a:

co do cubase 2.06 to mysle ze nie jest to abbandonware
po prostu atarimusic sobie tak napisalo a steinberg oficjalnie nie protestuje

poza tym z tego co slyszalem to sa problemy z ta wersja i nie wszystkie moduly dzialaja

Wersja 3.0 też jest dostępna na atari music, w niej chyba działa wszystko. Nie próbowałem tylko SysEx i wszystkich możliwości mixera midi.

Ostatnio edytowany przez sand (2013-03-11 09:40:28)

58

Odp: CTX60 nowe ct6x

numeracja wersji audio i zwyklego cubase byla inna

mi chodzilo o 2.06 audio
http://www.atarimusic.net/warez/falcon- … d-jean-pat

ciekawostka: cubase audio dziala tez na zwyklym st, ale zdaje sie trzeba 2 mega ramu
no i funkcje audio sa wylaczone

Ostatnio edytowany przez Dr. Max (2013-03-11 16:35:59)

59

Odp: CTX60 nowe ct6x

Działa mi 2.06 na ste ale mi nie wykrywa portów midi z CLab Export i Unitora które mi Cubase 3.01 wykrywa normalnie. Nie wiem czy to jest normalne czy nie, być może chcieli, żeby kupić ich Midex+ . Ale przyznam, że ten Cubase Audio ma też parę fajnych modułów arpegiator itp.