26

Odp: Czy jest sens istnienia ftp.pigwa.net ?

No dobra. Wychodzi na to, ze chcialem sobie pogadac...

Wlasciwie to nie wyrazilem sie jasno czego oczekuje ale myslalem, ze to da sie odczuc.

Dzieki za wszystkie wyrazy poparcia, ze pigwa ma istniec...

Uwazam tylko, ze forma w jakiej hostuje pliki i w jakiej sie z niej w 95% przypadkow korzysta (majac na mysli cos innego niz sciaganie) jest zla. Uwazam tez, ze jesli chodzi o jej 'potencjal' to wykorzystany jest na moze z 10%... A szkoda...

Co najciekawsze - i chyba najsmutniejsze przy tym - w trakcie 'dyskusji' nad tym watkiem kilka osob z uporem maniaka walilo pliki do /upload totalnie bez skumania o co chodzi, dziwiac sie, ze plikow nie da sie sciagnac, ze gina, sa niedostepne, kasowane, wtf ocb itp... Szkoda ze nikt nie czyta plikow z informacjami, sluzacymi przeciez jemu i innym. Ze nikt nie pomysli, ze jak cos "nie dziala" to nie trzeba sie zalic na polskich (i zagranicznych takze!) forach - gdzie najczesciej nie uzyska sie odpowiedzi a generuje nieprawdziwe informajce i plotki - a po prostu spytac u zrodla... Jeszcze wieksza szkoda, ze osoby ktore te pliki pchaly korzystaja z tego forum...

Jesli tylko znajdzie sie ktos chetny, ktos z pomyslem jak uzdrowic ta sytuacje, prosze o kontakt.
Problemy poruszalem wczesniej. Dodam tylko, ze problem niewygodnego uploadu da sie rozwiazac chocby przez OTP. Tylko kto to ma zrobic? Ja nie mam kiedy...

Nie chce byc kustoszem w muzeum z zakurzonymi eksponatami, do ktorego nikt nie zaglada...

Odp: Czy jest sens istnienia ftp.pigwa.net ?

Wnoisek racjonalizatorski mi się nasunął: może dla grubych rzeczy (iso, mp3, itp) zrobić tracker torrentowy i przenieść je tam (z pigwą jako gwarantowanym seedem)? To rozwiąże choćby problemy z hotlinkowaniem.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

28

Odp: Czy jest sens istnienia ftp.pigwa.net ?

Adam: chyba mi jednak nie uwierzyles, ze to dla mnie nie jest problem :) Naprawde nie jest. A jak zacznie byc, to jak sam zauwazyles sie je via referer wytnie.

29

Odp: Czy jest sens istnienia ftp.pigwa.net ?

Nie działa http://ftp.pigwa.net/stuff/collections/atari_forever/ - dałoby się przywrócić ten katalog?

30

Odp: Czy jest sens istnienia ftp.pigwa.net ?

Sorry, symlinka wcielo. Dzieki za info.

31

Odp: Czy jest sens istnienia ftp.pigwa.net ?

Super, dzięki. Często linki do tego ludziom podawałem i dobrze, żeby pozostało na miejscu :)

32

Odp: Czy jest sens istnienia ftp.pigwa.net ?

Zostanie. Nie ma innej opcji :)

33

Odp: Czy jest sens istnienia ftp.pigwa.net ?

Azbest, znalazłem małego baboka na Pigwie w stuffie:
http://ftp.pigwa.net/stuff/parties/Gluc … 12,Poland/

w środku jest stuff z Grzybsoniady, choć folder wskazuje coś innego ;)

grzybson/SSG^NG

34

Odp: Czy jest sens istnienia ftp.pigwa.net ?

atari_forever może działa po HTTP, ale po FTP już nie.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

35

Odp: Czy jest sens istnienia ftp.pigwa.net ?

Pigwa doczekała się właśnie archiwizacji w The Internet Archive Software Collection, no i można też zassać cały serwis w formie jednego pliku. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

36

Odp: Czy jest sens istnienia ftp.pigwa.net ?

Powiedz lepiej kiedy wroca rzeczy ktore poznikaly?

37

Odp: Czy jest sens istnienia ftp.pigwa.net ?

Prace trwają - materiał jest w trakcie porządkowania na dysku zewnętrznym.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

38

Odp: Czy jest sens istnienia ftp.pigwa.net ?

No to jest nadzieja...

39

Odp: Czy jest sens istnienia ftp.pigwa.net ?

voy napisał/a:

Pigwa ...też zassać cały serwis w formie jednego pliku. :)

aaaa 90GB, dobrze, że modem to już historia.

40

Odp: Czy jest sens istnienia ftp.pigwa.net ?

Mimo porządków wciąż dorzucam coś do stuffu. Od dziś serwis zyskuje changeloga. :) Smacznego.

Ostatnio edytowany przez voy (2014-01-03 16:27:45)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

Odp: Czy jest sens istnienia ftp.pigwa.net ?

Fajnie by było gdyby changelog zawierał pełne urle dodawanych rzeczy.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

42

Odp: Czy jest sens istnienia ftp.pigwa.net ?

Mówisz - masz. :)

Tworzenie w HTML-u to niestety nie moja działka, więc wygląda jak wygląda. :P

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

43

Odp: Czy jest sens istnienia ftp.pigwa.net ?

voy, im mniej wodotrysków, tym lepiej. Ma się dać czytać na Atari (ST/030 oczywiście)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.