1

Temat: Zasilacz Atari

Czy używacie do zasilania swoich maszyn innych zasilaczy niż te oryginalne lub przerobione z PC?
Na SV widziałem u Lotharka zasilacz chyba od Amigi.

Czy jest sens użycia takiego zasilacza: (pierwszy z brzegu wyszukany)
http://allegro.pl/mocny-zasilacz-tpt-ro … 25546.html

Mam chyba gdzieś dokładnie takie też: http://allegro.pl/zasilacz-do-routerow- … 73803.html

Przeróbka prosta bo tylko wtyk, do tego jest 3A na 5V co spokojnie wystarczy.

Warto taki przerobić czy lepiej kombinować z PC?

2

Odp: Zasilacz Atari

ja uzywam czegos podobnego - 2.3A/5V typu wtyczka
pctowy to nieporozumienie, no chyba ze ma sie chate wielkosci palacu i biurkow wielkosci stolu konferencyjnego

przechodze na tumiwisizm

3

Odp: Zasilacz Atari

Ja tam bym przerabial z tym ze ten PS co wkeliles to cos strasznie maly jak na 3A przy 5V (chyba ze fotki liche) , ale jako ze go kupilem wlasnie to pewnie za jakis czas sam sprawdze ;)

4

Odp: Zasilacz Atari

Ja gdy mi brakowało zrobiłem przejśćiówkę i z C64 zasilacz używałem.
http://www.youtube.com/watch?v=iT3esT1Yd8E

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2012-12-18 15:12:18)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

5

Odp: Zasilacz Atari

Tylko trzeba uważać żeby się w przejściówce nie walnać bo tam gdzieś 12V wychodzi też :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

6

Odp: Zasilacz Atari

a nie przypadkiem 9 zmiennego ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

7

Odp: Zasilacz Atari

Candle napisał/a:

pctowy to nieporozumienie,

czemu ? ja uzywam takiego malego od pc'ta .... naraz do niego podlaczam napedy do karinki, atarke i amstrada :)

http://ftp.pigwa.net/stuff/photos_and_v … 06629.html

Ostatnio edytowany przez stryker (2012-12-19 20:31:44)

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: Zasilacz Atari

DELL ? czy mi sie wydaje ? :)

9

Odp: Zasilacz Atari

@lotharek: sprawdziłem i przypadkiem tak :) zasugerowałem się tym, że jeden z SIDów potrzebuje 12V - widać to coś ma w środku przetwornicę.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

10

Odp: Zasilacz Atari

Patrząc na opis zasilacza to tylko 5V jest potrzebne.

11

Odp: Zasilacz Atari

Idąc za podpowiedzią Lotharka kupiłem taki od Amigi.
Na wyjściu bez obciążenia jest 5,3 V - będzie OK?

12

Odp: Zasilacz Atari

To zależy co się stanie po obciążeniu...

13

Odp: Zasilacz Atari

Nie szkoda tego zasilacza od Amigi? Podobno kwadratowe wtyczki tych zasilaczy sa taka sama zadkoscia jak wtyczki SIO.
Nie lepiej kupic zasilacz z ebay za $5. Czy sa jakies przeciwskazania w uzywaniu zasilaczy impulsowych z Atari?

14

Odp: Zasilacz Atari

Nie ma przeciwwskazań. Jedyny problem to ich jakość. Bywa, że zamiast 5V stab. mamy 5,4 a nawet 5,5 wolta. Zdarzają się też takie, które "sieją" zakłóceniami. Warto sprawdzić napięcie przed zakupem i kupić taki z filtrem przeciwzakłóceniowym na kablu (zwykle solidniej wykonany).

15

Odp: Zasilacz Atari

Czy firma Mean Well robi dobre zasilacze? Mam nowy 5V/3A ale jeszcze go nie uzywalem, musze zrobic przejściówkę. Zasilacze impulsowe sa sporo mniejsze i lzejsze od transformatorowych, przydaje sie to jak trzeba ze sprzetem gdzies jechac.

16

Odp: Zasilacz Atari

Zasilacze impulsowe wygrywaja w kazdej kategorii z liniowymi, i nie ma sie co zastanawiac. zwlaszcza ze dzisiaj juz sie wszyscy nauczyli je produkowac i kwiatki jak za dawnych lat (2000V na wyjsciu przy wlaczeniu, wybuchajace kondensatory, palace sie mosfety) na szczecie juz nie wystepuja - no chyba ze chinsczyznie za 50centow. A ten mean well to nie znam ale 'wredne' ;)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

17

Odp: Zasilacz Atari

Odradzam tanie impulsowe (nowe) te po 7-10zł z allegro - sieją zakłóceniami aż miło. Polecam natomiast oryginalne D-Link'i od routerów.

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

18

Odp: Zasilacz Atari

Nie szkoda, bo jej nie było. Widać była na coś potrzebna, ale to akurat mi nie robi różnicy, bo Amigi nie mam i na razie nie planuję.

Mój multimetr za 15 złotych pokazuje, że przy obciążeniu - jedyny sposób jaki znalazłem dziś: aktywny hub USB i do niego podpięta lampka z jedną diodą, ładowanie power banku i ładowanie telefonu - spadło z 5,3 do 5,26V.

Ten zasilacz jest impulsowy, "lekki", 4,5 A.
Da się coś w nim regulować? I czy ma sens w świetle powyższego?

19

Odp: Zasilacz Atari

ja obecnie używam ten od A500. Na szczęście nie popsułem go w żaden sposób, dołożyłem tylko dina z zasilaniem pod A8. Prądu wystarcza do dowolnej konfiguracji, napięcie stabilne lekko powyżej 5V.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

20

Odp: Zasilacz Atari

Wszystkie układy cyfrowe (w Atari) pracują prawidłowo w zakresie napięć 4,75 - 5,25 V. Bezpieczna górna granica niepowodująca uszkodzenia to 5,5 V, jednak niektóre układy czasami pracują nieprawidłowo po przekroczeniu 5,25 V.

Aha, jeśli dobrze pamiętam, to na filtrze wewnątrz komputera następuje spadek napięcia 0,05 - 0,1 V.

Ostatnio edytowany przez Bluki (2015-01-02 00:09:01)

21

Odp: Zasilacz Atari

Czyli powinno być ok. Dzięki. Wieczorem lutuję wtyczkę.

22

Odp: Zasilacz Atari

rj1307 napisał/a:

Odradzam tanie impulsowe (nowe) te po 7-10zł z allegro - sieją zakłóceniami aż miło. Polecam natomiast oryginalne D-Link'i od routerów.

No, to sa wlasnie te za 50centow od chinczyka :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

23

Odp: Zasilacz Atari

Te od D-Linków, czy te z Allegro? Czy oba?
W sumie, jak mi padł zasilacz do tunera DVB-T od WIWY to po telefonie przysłali mi nowy tak po prostu, więc one muszą być tanie...

24

Odp: Zasilacz Atari

z allegro. te z dlinkow to nie widzialem nawet.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

25

Odp: Zasilacz Atari

A czemu tylko Allegro? Zasilacz dostaniesz w najbliższym sklepie z częściami elektronicznymi. Przeważnie też można się umówić, że jeśli nie zda egzaminu to będzie można go zwrócić lub wymienić na inny, a także na miejscu sprawdzić czy daje właściwe napięcie. W wielu sklepach internetowych też takie są - to tylko przykład: http://www.sklep.cyfronika.com.pl/pl/p/ … 15.5/10423