1

Temat: Xperience 2013

Hej :)

Mamy przyjemność zaproponować wam drugie multiplatformowe party w Polsce.
Jego nazwa to Xperience.
Xperience będzie multiplatformowym party zrealizowane w nietypowym stylu, planujemy połamać z hukiem parę zasad robienia demoparties. Party z założenia ma nie być konkurencją dla multiplatformowego party WeCan, a jego satelitą/pasującym trybikiem/dopełnieniem.

Party nie odbędzie się w jednej z klasycznej lokalizacji typu pub lub szkoła, które powiedzmy sobie szczerze nie są idealnymi miejscami na zrobienie party.
Niestety załatwienie wypasionej alternatywnej miejscówki zajęło trochę czasu - ciągła niedostępność dyrektora, negocjacje, biurokracja. Mamy nadzieję, że zalety przesłonią tę być może poważną dla niektórych wadę.
Xperience 2013 odbędzie się w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, miejscu, które jest doskonałą miejscówka na demoparty, z następującymi zaletami:

* Przestronna sala mogąca pomieścić 150 osób
* Osobna sala pozwalająca porozmawiać bez nadmiaru decybeli oraz przespać się
* Ogromny bigscreen
* Mocarne nagłośnienie
* Mikser video/audio
* Oświetlenie
* Bufet z zimnym browarem oraz kawą/herbatą i napojami bez procentów.
* Swoboda spożywania alkoholu(również własnego)
* Przyjazna dyrekcja/obsługa
* Blisko położone tanie schronisko turystyczne

Termin ... to 7-9 Czerwca 2013. Boli nas to tak samo, jak niektórych z Was :( Niestety absolutnie nie mam mowy o innym, party może odbyć się w tym terminie, albo wcale.

Wejściówka będzie kosztować powyżej 50zł, bliżej 100zł, ponieważ nie mamy sponsorów z racji luźnego charakteru party.

Jak już powiedzieliśmy na wstępie zamiast na maksimum rywalizacji stawiamy na maksimum socjalizacji.
Rezygnujemy z tradycyjnych kompotów.
Motywem przewodnim parties spod znaku Xperience będzie nasza demoscenowa przeszłość i wszystko co z nią związane. Różnorakie atrakcje które będą na party będą kręcić się wokół niej.
Chcemy zrobić party będące czymś w rodzaju rekolekcji dla scenowców.

A będą nimi m. in.:
*Dema puszczane z prawdziwego sprzętu w jakości na jaką zawsze zasługują - filmom i emulatorom mówimy stanowcze nie.
*Eksperymentalne, nieszablonowe compoty w tym masa crazy compotów.
*Wybory najlepszych Polskich dem na poszczególnych platformach.
*Seminaria o tematyce przeszłościowej: różnorakie wspomnienia, kulisy tworzenia dem, i inne ciekawe tematy.
*Debata(y): czekamy na propozycje tematyki.

Trochę planowanych atrakcji poniżej:
Seminarium: Postmortem: Black Edges
Seminarium: Sztuka robienia dem wg. Elude(tytuł roboczy)

Live Compo: Beatbox compo
Krótki utwór wykonany tylko i wyłącznie za pomocą własnej szczęki :)
Live Compo: Speed painting compo
Obrazek wykonany w 10 minut, technika dowolna, przyznamy bonusowe punkty za alternatywne techniki.

Event: Demoscenowa familiada - dema
Dwie drużyny, i cała masa pytań dotyczących dem na różnorakie platformy.
Event: Demoscenowa familiada - gfx
Dwie drużyny, i cała masa pytań dotyczących grafik na różnorakie platformy.
Event: Demoscenowa familiada - parties
Dwie drużyny, i cała masa pytań dotyczących różnych zdarzeń z parties.

Crazy compo: Ręka compo
Crazy compo: Kebab compo
Crazy compo: Paulina compo
Crazy compo: Brazil TV compo
Crazy compo: Swapper compo 1
Crazy compo: Swapper compo 2
Crazy compo: Minerał compo
I wiele wiele innych...

Mamy nadzieję, że powyższe ogłoszenie nakreśla dobrze klimat, w jaki celujemy. Zapraszamy do dowolnej współpracy w organizowaniu party, oferty, dobre pomysły i inne ślijcie na:
experiencedemoparty@gmail.com

Zdjęcia partyplace:
tutaj
Strona:
Wkrótce

Pozdrawiamy
Xperience team: Sobol, Nitro, Borys i inni.

P.S.
Akapit specjalny dla Atarowców: Byłoby mi niezmiernie miło, gdyby na Xperience zjawili się przedstawiciele wszystkich scen, tak więc naprawdę gorąco zachęcam do przybycia. Scena C64 już się zapowiedziała.
Wiem, że cena wejściówki boli, ale w zamian dostajemy naprawdę wypasioną miejscówkę na której swobodnie można się rozstawić ze sprzętem, za którego przywiezienie honorując stare tradycje przewidujemy zniżki.
Osobiście obiecuje zadbać, o sprawiedliwy czas antenowy na bigscreenie oraz z otwartymi rękoma przyjmę dowolną ilość Atarowskich inicjatyw na party.

2

Odp: Xperience 2013

Zacna inicjatywa.

3

Odp: Xperience 2013

Szkoda, że tak daleko Lublina. Dziecko w drodze, ale może się uda. Zapowiada się ciekawie.

4

Odp: Xperience 2013

Nitro napisał/a:

* Mocarne nagłośnienie

YEAAAAAAH :D
Już dla samego tego punktu będę chciał przyjechać :) ( tyle, że jeśli chodzi o mnie to wszystko zależy od uczelni )

Ostatnio edytowany przez jury (2013-01-28 00:39:40)

5

Odp: Xperience 2013

Zarąbiście! Rzut beretem ode mnie. :D

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

6

Odp: Xperience 2013

update:: lapusz - organizator imprezy retro: Pixel Heaven 2013 zgodził się zmienić termin swojej imprezy na nie kolidujący z naszym, pozwolę sobie publicznie podziękować i zaprosić na PH 2013:
http://pixelheaven.pl/

Ogólnie dzięki za odzew, czekam na propozycje Atarowskich atrakcji, taka pierwszą jaka nasuwa się na myśl to krótka około godzinna prezentacją prezentująca scenę Atari ludziom z innych scen - kultowe produkcje, zasady, etc.

Ostatnio edytowany przez Nitro (2013-01-28 22:25:28)

7

Odp: Xperience 2013

Witam wszystkich gorąco:) Tutaj Lapusz - to mi odbiło mi na starość i zabrałem się z zapałem za PIXEL HEAVEN 2013. Oczywiście bezsensem byłoby kolidowanie terminami - tak więc fajnie, że udało się wcześniej skomunikować i nie robić kichy - czyli dwóch wydarzeń w jednym czasie. U mnie dzieje się naprawdę sporo, także już za późno na odwrót - PH2013 musi się odbyć:) Tak więc - raz jeszcze zapraszam, jako że mamy termin po Xperience, utaliliśmy już wstępnie, że pokażemy na PH zwycięskie produkcje. aha - jakby ktoś miał jakieś pomysły / sugestie / uwagi itp. - lapusz@pixelheaven.pl. Pozdr!