Temat: Problem z cartami do Atari Lynxa i GBA. Prośba

Witam, od wczoraj jestem szczęśliwą posiadaczką konsoli GBA i zaczęły się pierwsze schody. Część cartridge'y mi nie działa tj. pojawia się screen z powitalnym logo Gameboy i tyle. Jako że ten sam problem mam z niektórymi cartami do Lynxa to wiem, że należy je po prostu przeczyścić. I teraz prośba do osoby, która się na tym zna (ma którąś z tych konsol etc.). Czy mogłabym podrzucić cartridge do przeczyszczenia? Byłabym wdzięczna :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

2

Odp: Problem z cartami do Atari Lynxa i GBA. Prośba

W Lynxie czasem wystarczy wacikiem (takim na patyku) albo np. kawałkiem miękkiego filcu czy flaneli wypolerować styki tak aby z matowych stały się bardziej błyszczące.
Jeżeli to nie pomaga to kup w sklepie elektronicznym spray typu 'contact cleaner' i wypoleruj wacikiem psikniętym tym sprayem.
Czasem pomaga też kilkukrotne przesunięcie carta w slot'cie w lewo i prawo (u mnie jest minimalny luz). Oczywiście przy wyłączonej konsoli.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

3

Odp: Problem z cartami do Atari Lynxa i GBA. Prośba

uicr0Bee, spróbuję. Carty były przesuwane i nic to nie dało. O ile w Lynxie wchodzą i wychodzą do konsoli gładko, to w GBA stawiają opór.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

4

Odp: Problem z cartami do Atari Lynxa i GBA. Prośba

Na 'gembojach' się nie znam, ale w Lynxach takie czyszczenie u mnie zawsze pomagało. Można ew. dmuchnąć sprzężonym powietrzem w gniazdo, przy wyłączonej konsoli.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

Odp: Problem z cartami do Atari Lynxa i GBA. Prośba

innuendo napisał/a:

w GBA stawiają opór.


A jak wiemy - opór is futile.

Jeśli masz możliwość, sprawdź również, czy podejrzane carty chodzą na innym GameBoyu. Bo Advance nie powinien moim zdaniem robić takich numerów, to jednak stosunkowo nowe urządzenie, a nie old-timer.

Co do lynxowych, to jeśli dasz znać wcześniej, można je przetestować na jakimś zlocie - ja mam dwa Lynxy - I i II.

Ostatnio edytowany przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM (2013-02-15 10:28:26)

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

6

Odp: Problem z cartami do Atari Lynxa i GBA. Prośba

Mam GBA SP wiec moge pomoc w przetestowaniu i ewentualnym przeczyszczeniu styków w cartach (jeżeli to pomoże :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: Problem z cartami do Atari Lynxa i GBA. Prośba

Yerzmyey i stryker, chętnie :) Może dałoby się coś zrobić z GBA, by nie było takich trudności z wyjmowaniem carta. Dodatkowo wiem, że powinna działać kombinacja start+select, aby wyjść do ekranu powitalnego i móc zmienić cart, a potem A do załadowania. U mnie to nie działa :|

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

8

Odp: Problem z cartami do Atari Lynxa i GBA. Prośba

co GameBoyów (GB/GBC/GBA i inne)

1. śrubokręt serwisowy Nintendo (lub zamiennik - żeby odkręcić "ichną" śrubencję) i przeczyścić wnętrze
(styki, płytkę etc)

2. w 90% zadziała także metoda bezinwazyjna, czyli : obstukać carta ze wszystkich stron o coś twardego a potem przedmuchać (bez skojarzeń)

3. jeśli powyższe metody nie dają pożądanych efektów, to być może mamy do czynienia z ordynarnymi chińskimi podróbami (których masa na rynku -  w tym i na allegro) i może padła bateria lub któryś z układzików. Oryginał od pirata da się odróznić po numerach i słoneczku oraz jakości tłoczonego logo Game Boy (że o pudełkach nie wspomnę). Dodatkowo jeśli na odwrocie karta jest jakaś naklejka (a'la plomba na śrubie - to jest to o dziwo na 100 % pirat, w którym "serwis" juz grzebał by go postawic na nogi)

4. i od tego bym zaczął - wyczyszczenie samego handhelda, z naciskiem na złącze na carty (niestety kurz etc. to największy wróg wszystkich konsolek gdzie nośnikiem jest cartridge)


jak odróżnić na konkretnych przykładach (logo, kolor plastiku, złe fonty etc)

http://forums.penny-arcade.com/discussi … -cartridge

Ostatnio edytowany przez gepard (2013-02-15 14:36:23)

gep/lamers^dial

9

Odp: Problem z cartami do Atari Lynxa i GBA. Prośba

gepard, już próbowałam. Wydaje mi się, że carty są oryginalne, ale mogę się mylić. Popatrzyłam na te różnice z linku, który podałeś. Zrobiłam też zdjęcia tym, które nie działają:

Edit: Nie działa już tylko Nemo. W carcie jakby płytka z grą jest luźna i obija się o plastik.

Ostatnio edytowany przez innuendo (2013-02-15 15:15:14)

Post's attachments

DSCF3620.JPG 1.08 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSCF3621.JPG 1014.49 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

10

Odp: Problem z cartami do Atari Lynxa i GBA. Prośba

A to klasyczne GBA? Te bez podświetlenia ekranu? Mam do niego wielki sentyment bo to była moja pierwsza ręczna konsolka ale rezygnacja z podświetlenia przez nintendo była wielką wtopą. Dlatego mój GBA leży na honorowym miejscu za szybą w szafie a w gry z GBA wolę grać na DSLite.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

11

Odp: Problem z cartami do Atari Lynxa i GBA. Prośba

conrad, klasyczne :) Wczoraj ledwo cokolwiek o 2 widziałam. Muszę sobie lampkę dokupić.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

12

Odp: Problem z cartami do Atari Lynxa i GBA. Prośba

Nemo jak dla mnie podejrzanie wygląda. Na pierwszy rzut oka, sama naklejka jest juz dziwna. Jeśli lata płytka,to niestety trza rozkręcić i wszystko co podejrzane się wyda.

Co do podświetlenia dla klasycznego GBA. Jest od groma różnych rozwiązań (lampki na ekran, takowe lampki z lupą, lampki ze swobodnym ramieniem i inne wynalazki). Rozumiem, że nie chcesz specjalnie eksperymentować, ale najlepszy jednak jest mod z oświetleniem punktowym LED na krawędziach płytki plexyglass, ale droższe to niż te kilka(naście) złotych jak w przypadku zwykłej lampki. Za jakiś czas znajomek od modowania GB ma się wziąć za nowe rozwiązanie z oświetleniem całej ekranu dla GB/GBP/GBC/GBAC. Jak zrealizuje plan i dostane do testów to dam znać ogółowi zainteresowanych.

Póki co dostałem w łapki najnowszy flasher z programowalnym cartem 512kb na USB dla Game Boya Classic, Pocket i Color. Za jakis czas trafi do mnie cart 2048KB do tej konstrukcji i wtedy będzie można pobawić się LSDJ na realnym handheldzie. Póki co odpalam demka i interka prosto z carta na realnej konsoli. Wygląda to o niebo lepiej niz na emulatorze :D RULEZ!

gep/lamers^dial

13

Odp: Problem z cartami do Atari Lynxa i GBA. Prośba

gepard, jeśli porównać np. logo Nintendo na pozostałych cartach, to cart z Nemo ma nieco inną (cieńszą) czcionkę. Niestety, ale na portalach aukcyjnych roi się od podróbek. Jeśli sprzedawca jest uczciwy to o tym informuje. Moje carty były w komplecie z konsolą, więc nie mogę narzekać. Byłabym zainteresowana tym oświetleniem :) Wzrok już nie ten.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już