1

Temat: Atari na PocketPC?

Poleccie jakis szybki i kompatybilny emulator malucha na PocketPC. Nabylem wczoraj taka maszynke na allegro i w pierwszej kolejnosci chcialem sie pobawic montezuma ;) a tu kicha - sciagniety freewarowy emulator dziala 2x wolniej niz oryginal a dzwiek sie rwie... A procek do slabych nie nalezy - Xscale 206MHz + fura RAMu wiec cos tu nie tak... Dajcie namiar na jakis dobry freware w tym temacie.
dzieki

PS. Ale to jednak wypas taki maluch w maluchu! W koncu, jesli mi ten emulator ruszy bede mial Atari wszedzie ze soba :D

2

Odp: Atari na PocketPC?

http://jirkasuv.duch.cz/iPAQ/atari/ipaq_atari_landscape_draconus.jpg

:arrow: http://jirkasuv.duch.cz/iPAQ/atari/

http://raster.atari.org

3

Odp: Atari na PocketPC?

Wyglada super ale widze ze musze sie jeszcze nauczyc sporo o tych zabawkach. Kopara mi opadla ze mozna miec linuxa w pocketPC 8-O myslalem ze z definicji sa one windowsowe i juz... A poza tym ze strony wynika ze jest to wersja mocno rozwojowa (napisy w stylu "badz przygotowany na reset!" ;)
Ale dzieki za podanie tropu - dalej mocno szukam juz sam.

4

Odp: Atari na PocketPC?

emulatorki na IPAQ okienkowe:

- małego Atari - http://pocketatari.retrogames.com/
- DUŻEGO Atari (!) - www.pocketinfinity.com

Pozdrawiam

5

Odp: Atari na PocketPC?

No wlasnie mialem nieprzyjemnosc testowac OBA podane emulatory pierwszego dnia po kupieniu pojego palmtopa.

Pocketatari - dziala 2 razy za wolno, mimo ze autor deklaruje ze na moim procku i systemie powinien dzialac ze 100% szybkoscia (Xscale 206MHz). Zmiana odswiezania nie poprawila tego znacznie a tylko spaprala animacje. Wszystko inne wyglada ok.

CastCE - ten emuluje ST bardzo ladnie i szybko tyle ze myszka ST zawsze jest gdzie indziej niz moj rysik i nie da sie tego wyregulowac w ustawieniach (wogole opcje Input --> Mysz nie daja sie zmieniac przyjmujac po kliknieciu wartosci 255 albo 1 dla left i Right - nie wiem co to oznacza ale mysza dalej zle pracuje i nie moge nawet okna zamknac)

Dlatego wlasnie zadalem pytanie na tym forum o DOBRE emulatory. Troszke sie zalamalem bo jedna z glownych radosci mania palmtopa mialo byc wlasnie atari na nim ;) Ale nie poddaje sie w poszukiwaniach.

Aha - mam Mitac Mio 338 gwoli scislosci.

pozdrawiam i dzieki

6

Odp: Atari na PocketPC?

... co do Pocketatari to niestety musze sie zgodzic - najlepszy nie jest, link podałem tylko dla orientacji niezorientowanym  ;). Przy tym trzeba przyznac, ze jego szybkosc zalezy przede wszystkim od tego, co emuluje - jesli to demko, to nie ma szans, ale z wieloma prostymi grami radzi sobie niezle. Sek w tym, ze np. mnie wcale proste gry nie bawia, a i demka lubie poogladac :)

    ... jesli zas idzie o CastCE to zaliczam go nie do dobrych, ale do NAJLEPSZYCH emulkow; mimo, ze to tylko wersja testowa - jeszcze mi zadnego numeru nie wyciela, przez kilka miesięcy używania. Z myszka radze wiec pokombinowac - efekt koncowy na pewno jest tego wart. U mnie na IPAQ 3630 wszystko jest OK. Moze to po prostu kwestia egzotycznosci Mitac Mio (pierwszy raz slysze taka nazwe)?
    Sprobuj na forum programu - nawet sam autor czasem tam zajrzy ;)

W kazdym razie nie zaszkodzi, jesli napisze, jak to cudo dziala u mnie ...
    Numerki o których piszesz powinny odpowiadać wcisnietym klawiszom na padzie - kazdy ma swoj niepowtarzalny, nie wiem jak to u Ciebie dziala, ale wiem jak powinno - klika sie na polu z liczba, po czym wdusza sie klawisz na padzie - liczba powinna sie zmienic.

    Dla desperatow, ktorym nic nie wyszło z wygodnym trybem sterowania myszka (niektore gry np. uzywaja myszki o niestandardowej szybkosci, ale moze to tez pomoc w takim Mitac Mio(?)) pozostaje pstryknac [Prefs -> Input -> Joystick 0]. Wtedy sterujemy wskaznikiem myszy z pomoca stylusa, ale zamiast klikac w miejsce, w którym ma się pojawic kursor kreslimy kierunek, w którym ma sie przemiescic (sterowanie podobne jak w notebookach). Mozna sobie nawet ustawic wtedy czulosc (opcja "Sensibility")

    Ja tam nie wiem - jakby mi takie CastCE nie poszlo, to bym się powaznie zastanowił nad zmiana Palmtopa :)