101

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

czekam z utęsknieniem na wersję "na sprężynkach". To najlepsze klawiatury do XE.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

102

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Czy ta firma ma jakieś poprzednie doświadczenie w produkcji klawiatur i może zagwarantować że to będzie działać przez jakiś czas? Z tymi ścieżkami o większej wysokości to martwię się że nie są one tak elastyczne jak cienkie ścieżki i mogą szybciej pękać podczas pracy klawiszy.

103

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Sorry za 2x.

Ostatnio edytowany przez ZuluGula (2017-04-07 15:16:55)

104

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Tak, firma zajmuje się produkcją klawiatur foliowych, więc ma doświadczenie.
Troszkę pozginałem tą moja folię, podpinałem i odpinałem z 5 razy, bo jeszcze wymieniłem diodę w klawiaturze na jaśniejszą i na razie nic się nie dzieje.

105

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Ok, folie zamówione, normalnie jest to około 3 tygodni, ale teraz mamy okres świąteczny i weekend majowy jeszcze nam wypadnie, więc planowana dostawa w połowie maja. Oficjalne zlecenie już poszło. Będzie jednak mniej sztuk niż planowałem, bo stwierdziłem, że nie chcę zostać z kilkoma kartonami folii :)

106

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Duddie napisał/a:

Ja zamówiłem obie wersje XE i XL. Cena na razie jest niewiadomą, ale pewnie ok. 70 zł sztuka.

Duddie, jak tam postępy? Pilnie potrzebna do 800XL, wersja: C061983-002

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

107

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Ja na razie się wstrzymałem, żeby nie robić koledze konkurencji.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

108

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

ale kolega x_angel chyba nie zamówił dla XL. Nie bylibyście konkurencją. Tylko w XL też były co najmniej dwie wersje, którą miałeś zaprojektowaną? C061983-002? To numer z naklejki z blachy z tyłu mojej klawiatury.

Na razie w swojej całkowicie zczarniałe ścieżki, które przestały działać, udało mi się poprawić lakierem przewodzącym, ale to kwestia czasu aż padną kolejne.

Może sonda ilu chętnych byłoby na taką folię do XL?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

109

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Ok, mam już folie do Atari 65XE - są fajniutkie. Może tylko folia przy złączu krawędziowym mogła by być trochę bardziej sztywna, ale nie czepiajmy się :)
Teraz tak:
Cena za jedną sztukę 70zł.
Cena za 2-3 sztuki 60zł za sztukę.
Cena za 4sztuki i powyżej 50zł za sztukę.
Niestety albo i stety jest to polska produkcja, a nie Chińczyk, więc trochę musi kosztować. Wspierajmy nasza gospodarkę :)

A teraz UWAGA UWAGA!!!
Dwie pierwsze osoby w tym poście dostaną po jednej folii gratis - chciałbym aby po otrzymaniu opisały, jak według nich z jakością, jak się montowało, czy były problemy itp. Zdjęcia bardzo mile widziane. Tak więc dwie pierwsze osoby w tym poście, które napiszą, ze chcą, otrzymają folie gratis. Tylko proszę pisać od razu typu "ja chcę", żeby nie było, że ktoś napisał: fajnie że są już folie, świetny pomysł, a potem mi napisze, że przecież On był pierwszy - chcę żeby była jasność i nie było zamieszania.

Ostatnio edytowany przez x_angel (2017-05-26 14:41:29)

110

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Poproszę 2 szt.

111

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Poproszę o jedną.

112

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Yezy, żeby była jasność - chcesz kupić dwie szt, czy chcesz 1szt gratis i jedną dokupić? Muszę wiedzieć :)

113

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Chcę kupić 2 szt.

114

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Spoko PW już napisałem. Jak się spieszysz, to tak jak napisałem w mailu, ale może chcesz, aby ktoś sprawdził jakość, zanim kupisz "w ciemno" ? Nie ma aż takiego pośpiechu, folii jest dużo :)

Ok, kolega Yezy dostanie dwie folie "płatne" i jedną gratis, tak więc ZOSTAŁA JEDNA FOLIA.

Ostatnio edytowany przez x_angel (2017-05-26 14:50:04)

115

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Rozumiem, że moja prośba została zignorowana. Czyli bonusa dostaną pierwsze dwie osoby, ale w istocie według uznania ;)

116

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Ups, przeoczyłem Twój post, bardzo przepraszam.
Daj na PW namiary do wysyłki.

Czyli gratisowych folii już nie ma :)

Nie dostaję powiadomień o nowych postach.

Ostatnio edytowany przez x_angel (2017-05-26 15:57:19)

117

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

jakieś foto tych folii byś pokazał

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

118

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

A co Pin, nie możesz uwierzyć, że po tylu latach wreszcie są?:-)

119

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

@pin: są foty w poście 96
Ja też się przyłączam do wersji na klawi ze sprężynkami :)

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

120

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

x_angel: z góry dziękuję, wysyłam namiary. Postaram się zrobić zdjęcia z montażu i dać tutaj obiektywną recenzję. Choć już po zdjęciach próbek widzę, że ścieżki są miedziowane od strony folii. To budzi nadzieję, że będą znacznie trwalsze niż oryginały.

121

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Pin:
Fotki folii i całe ogłoszenie jest w dziale Kupię/Sprzedam:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=14673

Nie wiem, czy nie lepiej było wrzucić do Fabryki - co o tym myślicie?

Sorki za jakość fotek, ale jest jak jest. Być może w przyszłym tygodniu pierwsi szczęśliwcy po otrzymaniu folii, zrobią jakieś ładniejsze fotki.

Aha, tam w poście 96 to są prototypy, które dostałem wcześniej.
Te folie, które mam już jako finalny produkt, nie mają tego czerwonego jakby lakieru - wyglądają prawie jak oryginały. Chodzi mi o technologię wykonania. Ciężko to opisać, a ciężko mi zrobić ładne fotki - może teraz w weekend wezmę parę folii do domu i popróbuję przy różnym oświetleniu.

Laborant:
Prototypy były chyba właśnie z tą miedzią, ale z tego co się dowiedziałem, pochodziły ze starych zapasów :)
Te nowe nie mają już tego czerwonego czegoś :) Ale są ładniutkie, myślę, że jak otrzymasz to potwierdzisz.

Ogólnie to z tymi foliami to gdybym wiedział, ile to będzie zachodu, to chyba bym się jednak nie brał za to. Finalnie chciałem uzyskać niższą cenę i mniej się napracować, ale wyszło jak zwykle.
Nie jest to najlepsze miejsce do opowieści, ale opowiem Wam, żebyście mieli chociaż jakiś pogląd na sprawę :)
Nawiązałem kontakt z kilkoma firmami, jedna gdzieśtam chyba na głównej stronie miała nawet napisane, że ceny ma dostosowane do polskich warunków. Cena u nich wychodziła około 180zł za sztukę przy 100szt :)
Trafiłem w końcu na firmę, gdzie cena była już powiedzmy akceptowalna na polskie warunki. Ucieszyli się, zadzwonili, i okazało się nawet, że takie folie już robili. No to mniej więcej dogadaliśmy cenę i ilości, potem przysłali mi te prototypy. Miało być dwie sztuki, tylko musieli dorobić te przekładki. Zajęło to prawie miesiąc, ale dostałem: jedną folię ze zwarciem między dwiema liniami (mimo zapewnień o testowaniu elektronicznym itd). Namierzyłem zwarcie, napisałem co i jak, bo było to z powodów technologicznych.
Tylko dalej nie miałem poglądu na to, jak będzie wyglądał finalny produkt, bo to nie były folie nowe, tylko te ze starych zapasów, więc musiałem zaryzykować.
No to dogadaliśmy dalej co i jak, zamówiłem już całą partię. Przyszły i dupa - spacja nie działa (brak otworków w przekładce), brak usztywnienia złącza. Ciekawe, jak Oni je testowali elektronicznie, skoro jeden przycisk w każdej folii nie działa? Folie pojechały na reklamację. No i dziś (a właściwie wczoraj w piątek) przyszły. W końcu jestem zadowolony, no ta folia przy złączu mogłaby być odrobinę sztywniejsza, ale jak nikt nie będzie tej folii wypinał i podpinał 10x dziennie, to powinno być OK :)
Takie są moje odczucia, mam nadzieję, że testerzy opiszą to rzetelnie i bez jakichśtam ukłonów w moją stronę - folie roześlę w poniedziałek, Yezy, dalej nie wysłałeś mi adresu do wysyłki :)

Ostatnio edytowany przez x_angel (2017-05-27 10:37:07)

122

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

będziesz to miał w "ciągłej" sprzedaży? Chodzi o to ze w tym miesiącu ostro przeholowałem z retro wydatkami ... :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

123

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Na razie folii jest "od metra" a oprócz gratisów, to tylko Yezy wziął "płatne", więc Pin: podejrzewam, że nawet jak się będziesz mocno ociągał, to folie jeszcze będą. Jakby się jednak okazało, ze idą "jak świeże bułeczki" to rozważam dorobienie kolejnych.

Edytowałem poprzedniego posta, więc jeśli nie czytałeś, to obadaj - jest historia :)

Nie ukrywam, ze fajnie by było, jakbym mógł od razu wysyłać większe ilości na przykład do jakiegoś miasta i tam byście sobie lokalnie to rozdzielili. Może na jakimś zlocie czy coś, niestety folie przyszły po tym, jak się już chyba większość zlotów odbyła....

124

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

x_angel czy w rozważanych firmach była KeyPol z Zielonej Góry, i jak wypadła jakościowo/cenowo?

duddie / x_angel <- to jak z foliami do 800XL C061983-002 ?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

125

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

KeyPol chyba mi nawet nie odpisał... Wyszukiwarka w Gmailu znajduje mi tylko mail wysłany do nich, nie widzę odpowiedzi.
Za to ta kosmiczna oferta była bodajże z Satori z Łodzi - 150 netto, do tego 750 netto koszt przygotowania. Teraz wygrzebałem w mailach.... Pisali coś o drogim srebrze i błonach klejowych... :)
Innych folii na razie nie planuję, bo nie wiem, jak te będą się sprzedawać.
Ale nie wykluczam :)

Nie wiedziałem, że w 800XL jest folia - w moim jest płytka PCB, dalej nie rozbierałem, bo działa.

Ostatnio edytowany przez x_angel (2017-05-27 09:31:17)