176

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

W XEGS jest zawsze na gumkach, z konsoli jest wyprowadzony tylko klawisz do help, a reszta schowana jest pod obudową.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

177

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Reszta funkcyjnych, nie tyle schowana co nie zamontowana. Akurat robiłem zdjęcia montażu folii od x_angela w XEGS, to wieczorem wrzucę.

drac030, zmobilizowałeś mnie, odzyskałem hasło do nie używanego od lat konta w atariki i uzupełniłem dwa artykuły o ten p/n.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

178

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

.. w sensie, że nie ma "młoteczków"? Bo już nie pamiętam.

Ostatnio edytowany przez Pin (2017-06-06 20:06:44)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

179

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Rozebrałem dwie od XEGS, obydwie to model C070015-03. W jednej młoteczki pod klawiszami funkcyjnymi są (zdjęcia widoczne tylko dla zalogowanych):

klawiatura XEGS1

a w drugiej nie ma, tylko dziury (tu klawiatura od XEGS jest przykryta 'sprężynkową' do porównania mocowania klawiszy funkcyjnych):
klawiatura XEGS2

Chciałem sprawdzić czy w XEGS da się włożyć klawiaturę sprężynkową. Generalnie pasuje, oprócz mocowania okrągłego klawisza HELP. Dopasowanie jakiegoś innego okrągłego klawisza nie powinno być jednak niemożliwe.

klawiatura XEGS3

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2017-06-06 21:38:31)

Post's attachments

IMG_4998_ShU.jpg 357.18 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_5013_ShU.jpg 328.74 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_5014_ShU.jpg 333.61 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

180

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

zmodziłem sobie kiedyś sprężynkową do xegs, wymagało to poświęcenia dwóch klawiszy z dwóch wersji klawiatur. Minusem tego jest jednak to, że całość trochę wystaje ponad płaszczyznę obudowy klawiatury. Ale da się.

.. przepraszam - z trzech, bo dołożyłem jeszcze F1-F4 z ST i to też działa ;) Fotek teraz nie zrobię, bo komp jest "na serwisie" u nadwornego Wielkiego Elektronika :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

181

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Pozwolę sobie na post pod postem, bo te dzisiejsze rozbieranki klawiatur od XE System (XEGS) zrobiłem ponieważ x_angel był uprzejmy dodać mi do zamówienia jedną folię gratis za test i relację montażu jego folii właśnie w klawiaturze XEGS.
Potwierdzam tak jak kolega laborant że przesyłka była bardzo szybka, niedroga, a przy tym bezpiecznie zapakowana. Same folie są wykonane profesjonalnie i nie sprawiają żadnego kłopotu przy wymianie ani w XE ani w XEGS, a wymieniłem sobie w dwóch XE i w jednej XEGS.
Zdjęcia z wymiany w XEGS tu:
http://www.aukcjoner.pl/gallery-demo/26036921.html

Ja polecam :)

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2017-06-06 22:23:25)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

182

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

uicr0Bee napisał/a:

drac030, zmobilizowałeś mnie, odzyskałem hasło do nie używanego od lat konta w atariki i uzupełniłem dwa artykuły o ten p/n.

Dzięki.

Co do nowych folii, póki nie pasują one do klawiatur sprężynkowych, są dla mnie bezużyteczne. Chociaż swego czasu Candle propagował jakiś wynalazek do nabycia w Hameryce, polegający na tym, że nabywało się kulturalne (a nie chińskie z ruskiej gumy, czy też odwrotnie) gumki i wtedy nawet gumowa klawiatura zyskiwała dzielność lepszą od sprężynkowej.

KMK
? HEX$(6670358)

183

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

A ile osób byłoby chętnych na folie do 800XL i do XE sprężynkowych? Cena 70 zł, uruchomienie produkcji ma sens jak jest przynajmniej z 50-60 osób chętnych, bo cena jest kalkulowana dla 100 sztuk.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

184

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

800XL: 2 szt
XE sprężynkowa: 4 szt

x_angel daje rabaty przy więcej niż 1 sztuce :-D

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

185

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

XE sprężynkowa 2, lub 3 sztuki. Zależnie od budżetu w danym mies.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

186

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Ja, jak już gdzieś wyżej deklarowałem, dwie sprężynkowe bym wziął. Może nawet trzy.

KMK
? HEX$(6670358)

187

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Duddie.. mnie mozesz pisac na wszytsko i jak nie zrobisz, sam zrobie bo wlasnie temat walkowalem, ale robie halt

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

188

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

XE sprężynkowa: 2 szt.

189

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

@Duddie: spokojnie biorę 2 szt :) Pozdrawiam

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

190

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

sory nie napisałem, oczywiście do XE

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

191

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

OK, w takim razie zamawiam produkcję XE sprężynkowej i 800XL. A jaka folia jest w 600XL? 1200XL?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

192

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

No i zawsze coś.... Okazuje się, że do 800XL są przynajmniej 3 rodzaje, jeśli nie 4, klawiatur z membranami (foliami). Jeśli tak jest, produkcja tej folii mija się z celem, bo musiałbym zrobić po 100 sztuk każdej, a to ilość która się nie sprzeda. Tym bardziej, że uruchomienie produkcji trzeba zapłacić x3 (lub x4)..... Czy ktoś może sprawdzić, czy te folie się różnią?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

193

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Dzięki, bo klawiatur sprężynkowych do reanimacji mam w sumie więcej niż pisałem. Ale nie wszystko na raz.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

194

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Duddie, klawiatura 1200XL jest inna niż wszystkie, chociaż też ma folię. I też stwarza problemy :)
Parę fotek:


http://www.jsobola.atari8.info/images/keyb1200xl2.jpg

http://www.jsobola.atari8.info/images/keyb1200xl3.jpg

http://www.jsobola.atari8.info/images/keyb1200xl4.jpg

Ostatnio edytowany przez jer (2017-06-16 18:30:48)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

195

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Jej "inność" polega na tym, że nie jest w jednym kawałku, tylko trzeba dodatkowo taśmę łączącą z płytą robić, tak?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

196

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Jedna "warstwa folii" to płytka drukowana ze złoconymi ścieżkami i stykami, do niej punktowo przyklejone są dwie warstwy folii: oddzielająca z otworami w miejscu styków i folia ze ścieżkami i stykami.  Pierwsza (płytka) i ostatnia są połączone ze sobą (żółtawy pasek na górze). I to połączenie może stwarzać problemy.
Konstrukcja podobna do klawiatury xegs, bo multipleksery 4051 są w klawiaturze, a nie na płycie komputera.

Ostatnio edytowany przez jer (2017-06-17 07:28:58)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

197

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Pisałbym się na jedną folię sprężynkową do XE.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

198

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Jak tam Duddie: zamówiłeś te do sprężynkowej? Nawet nie pytam o 800XL...

Panowie (i Panie): zostało już niewiele folii, więc jak ktoś chce, to ostatni dzwonek, bo następnej setki raczej nie będzie.
Ktośtam chciał, pisał, że po wypłacie, ale folii jest już niewiele, a ja nie wiem, po której wypłacie :)

Ostatnio edytowany przez x_angel (2017-08-10 19:19:38)

199

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

Ja tez dolaczam sie do tych chetnych nabycia folii do klawiatury sprezynkowej na 65XE.

Potwierdzam tez, ze w moim 65xe mam klawiature sprezynkowa, ale folia jest przezroczysta i tez wyprodukowana przez Mitsumi.

W mojej klawiaturze wysiadl akurat klawisz "G", wiec nie mam jak pisac programow z komenda "GOTO" :|

200

Odp: Folia do klawiatury 65/130XE

x_angel, ja bym dwie folie przygarnął. dane do przelewu mam z lutego - są aktualne ?