51

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

swinkamor12,

swinkamor12 napisał/a:

Tryb truecolor 16bit to przecież tryb chunky?

tak to jest chunky ale obraz w trybie HiColor wymaga przesłania dwa razy więcej danych niż tryb 256 kolorowy.  obraz 50 klatek w 256 kolorach wymaga transferu 3,2MB/s a dla HiColor to 6,4MB/s
Tak więc koderzy obliczyli że w przypadku Falcona z dopałką 040 lub 060, mniej cykli zajmie konwersja C2P plus przesłanie obrazu 256 kolorowego do ST-Ram niż samo przesłanie obrazu w trybie HiColor do ST-Ram.

Tak żeby jeszcze dać pogląd na wydajność obu komputerów, to przepustowość 16bitowego ST-Ramu w Falconie to 5.5 MB/sec  a 32bitowy Chip-Ramu w A1200 to 3.8MB/s

Falcon:

    NemBench v2.1 - precision CPU/FPU profiler.
    Linear 32bit read (ST-Ram)   -> 5.475 MByte/sec (~103%)

A1200

BusSpeedTest 0.19 (mlelstv)   Buffer:     262144 Bytes, Alignment: 32768
  ========================================================================
  memtype   addr       op         cycle     calib         bandwidth
  chip      $000B0000  readw    1052.4 ns   normal       1.9 * 10^6 byte/s
  chip      $000B0000  readl    1051.8 ns   normal       3.8 * 10^6 byte/s

więcej detali tutaj
http://mikro.naprvyraz.sk/docs/mikro/060_fastram.html

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2013-06-26 12:17:30)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

52

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

@cyprian: fajnie że o tym przypomniałeś :) zdecydowanie więcej osób spina się na PPA.PL niż tutaj. dlatego miałem niezły zaciesz gdy rzuciłeś TAM detalami i zrobiła się cisza :) zresztą nie tylko ja :P

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2013-06-26 12:19:47)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

53

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

Taa, a już najfajniejsza cisza to się robi jak się rzuci hasło z pytaniem o ilość produkcji na Falcona :P

Ostatnio edytowany przez jury (2013-06-26 13:45:42)

54

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

Grey, cieszy mnie to bardzo :)
staram się u nich być pragmatyczny i nie bombarduję ich postami o Atari (od tego mam atarowe fora) czy zaczepkami typu "Atariiiiiiiiiiiii" albo "amiga ssie", co się niektórym amigowcom tutaj zdarza.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

jury napisał/a:

Taa, a już najfajniejsza cisza to się robi jak się rzuci hasło z pytaniem o ilość produkcji na Falcona :P

No i co to konkretnie ma znaczyć, bo nie rozumiem.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

swinkamor12: pomijając kwestie wydajnośći które opisał Cyprian, Falconowy 16Bit TC chunky to zupełnie inny tryb niż 8bit chunky. Przeniesienie dema w ten sposób oznaczałoby de facto przepisanie go od nowa lub dodanie konwersji 8bit(z paletą kolorów)->16bit(TC) która jest niekoniecznie trywialna jak ma być szybka, i wątpię żeby była szybsza niż 8bit C2P, chyba że dla jakiegoś zdegenerowanego przypadku (np. jedna paleta kolorów na całe demo).

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

57

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

Cyprian napisał/a:

tak to jest chunky ale obraz w trybie HiColor wymaga przesłania dwa razy więcej danych niż tryb 256 kolorowy.  obraz 50 klatek w 256 kolorach wymaga transferu 3,2MB/s a dla HiColor to 6,4MB/s
Tak więc koderzy obliczyli że w przypadku Falcona z dopałką 040 lub 060, mniej cykli zajmie konwersja C2P plus przesłanie obrazu 256 kolorowego do ST-Ram niż samo przesłanie obrazu w trybie HiColor do ST-Ram.

Ach no tak.
Myślałem że Falcon ma szybszą szynę.
Dzięki za link. Całkiem fajnie wytłumaczone co i jak.

58

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

swinkamor12 napisał/a:

Myślałem że Falcon ma szybszą szynę.

no, w pewnym sensie ma szybszą szynę... szybszą od Amigi 1200  :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

59

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

Cyprian napisał/a:

Grey, cieszy mnie to bardzo :)
staram się u nich być pragmatyczny i nie bombarduję ich postami o Atari (od tego mam atarowe fora) czy zaczepkami typu "Atariiiiiiiiiiiii" albo "amiga ssie", co się niektórym amigowcom tutaj zdarza.

heheh jak zwykle p*.* stary, trollujesz a u Ciebie to juz w temacie Amigi prawdziwe OGROWANIE... :D nie pamiętam by prócz Hołdysa ktoś tu zaglądał a juz naprawdę nie pamietam by ktos tu robił  jakies podchody do ST.Falcona itp .... czyli niestety "zwykłe Cyprianowe p*.* dla poklasku" którego nie ma :D

prosze zaprzestań taKich smętów, ja juz wiem że według Ciebie Amiga jest be, jest c*** i ogólnie spisek amigowy przeciwko światu Atari ale to jest żałosne... i nudne już :)

Ostatnio edytowany przez gepard (2013-06-26 18:23:03)

gep/lamers^dial

60

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

Spoko luz. Miast przypierd.alac sie do Cypka powiedz lepiej co maja oznaczac te twoje ciagle wrzuty typu 'amigaah' w co 3 post lub twolinear. Czy to wlasnie nie jest trolollo rulezowca?

61

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

wiesz jako scenowiec żyje atmosferą Revision na które co roku sie wybieram i nigdy nie mogę dotrzeć. Ale na przyszły rok razem z Szeryfem postawiliśmy sobie taki cel :). To "AMIIIIIGAHHHHHHH!" to wręcz kultowe zawołanie z Revision, które co chwila sie tam przewija...ba nawet ostatnia maskotka tego party Evil Robot na amiga demo compo wydała z siebie ten dźwięk:

http://www.youtube.com/watch?v=GN_ZExunFdY

Więc ilekroć przypomina mi sie atmosfera scenowa, to robie taki wrzut z hasłem. Wyobraź sobie że na co dzień w życiu także/w pracy czy gdziekolwiek mi sie przypomni to wale "Amigaaaaaah" :)

hahahahah! oglądałem ten film z 1000 razy a dopiero dzis wychwyciłem polskie: "POKAŻ DUPE!" w 2.09 :D

Ostatnio edytowany przez gepard (2013-06-27 05:07:03)

gep/lamers^dial

62

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

gepard napisał/a:

Więc ilekroć przypomina mi sie atmosfera scenowa, to robie taki wrzut z hasłem. Wyobraź sobie że na co dzień w życiu także/w pracy czy gdziekolwiek mi sie przypomni to wale "Amigaaaaaah" :)

To się da wyleczyć? ;D

Sikor umarł...

63

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

Nie da się. To stara scenowa choroba :)

a do tego stawiam na nogi moją a1200t/030/50mhz, a obok leżą a500 oraz a600 i lecą cały czas na nich dema... nie da się ;)

Ostatnio edytowany przez gepard (2013-06-27 06:17:56)

gep/lamers^dial

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

gepard: jak tak dalej pójdzie to będziesz musiał pod tą twoją kolekcje złomu całą jedną szklarnię poświęcić ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

65

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

już zadbałem o powierzchnie wystawienniczą :)

"jedni zbieraja znaczki inni klej do znaczków" ;)

Ostatnio edytowany przez gepard (2013-06-27 07:27:37)

gep/lamers^dial

66

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

gepard napisał/a:

Wyobraź sobie że na co dzień w życiu także/w pracy czy gdziekolwiek mi sie przypomni to wale "Amigaaaaaah" :)

hehe no  tego to bym sie nie spodziewal. Czlowiek sluzbowo siedzi np. u klienta i z wypracowanego konsensusu z wielka radoscia krzyczy amigahh :)

A co do wpisow na atarowskim forum to sie nie dziw ze takie rzeczy ludzi kluja w oczy. To jest tak samo jak z wpisami dobrego sera czy innymi wrzutami typu sid rulez.

67

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

to tam pikuś.... baraszkujesz z kobietą....juz zdobywasz druga bazę... i nagle.... AMI.......!! ;)

Mazi, nikogo to w sumie nie kłuje...no może prawie nikogo.... świat sie zmienił, teraz każdy lub prawie każdy ma w domu pare sprzętów i każdy z innej bajki... a do tego przeca wszyscy mnie juz znaja i wiedza że jestem multiplatformowcem i do tego lubie sobie czasem jaja robić nawet jak te "kochones" sa cieżkawe i bolą po tym spojówki :)

Ostatnio edytowany przez gepard (2013-06-27 07:41:09)

gep/lamers^dial

68

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

Chyba temat wątku się trochę rozmył:) spróbuję powrócić:P

gepard napisał/a:

co do klimatu w demie na Amstrada, to czuje tu podobny co w Mortality by TULOU (do znalezienia na YT i obędzie sie bez promowania "brzydkiej" platformy)

Edit. a niech tam...:

http://www.youtube.com/watch?v=Fxq7aX9MnAY

te noo.. te  Mortality  to jest po prostu mistrzostwo! Jak to sie ma być podobne do tego czegos z pierwszego postu? Przecież to się dwie różne jakości:
Morality: zajebisty klimat, dopasowanie muzyki do tego co się dzieje na ekranie, spójność całego projektu, POMYSŁ!
Phortem: całkowite przeciwięństwo. DNO.

Celowo nie poruszam tematu efektów, bo IMO to nie w demie jest najważniejsze. Można zrobić super demo bez efektów.

69

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

koala, mam osobiście odmienne odczucia. Phortem zdecydowanie lepszy. Nie podchodzi mi Morality, nie widzę połaczenia między efektami, designu. Jedyny łącznik to paleta kolorów. Amiga ma zdecydowanie lepsze designowo dema


gepard napisał/a:

Więc ilekroć przypomina mi sie atmosfera scenowa, to robie taki wrzut z hasłem. Wyobraź sobie że na co dzień w życiu także/w pracy czy gdziekolwiek mi sie przypomni to wale "Amigaaaaaah" smile

gepard napisał/a:

to tam pikuś.... baraszkujesz z kobietą....juz zdobywasz druga bazę... i nagle.... AMI.......!! wink

Mazi, nikogo to w sumie nie kłuje...no może prawie nikogo....

żenada, może jest to dobre ale pod monopolowym,
albo lepiej idż z tym na PPA tam ciebie docenią

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

70

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

gepard: jakbys rozmiawial z ludzmi to bys wiedzial, ze kluje nie tylko kilka osob :)
Co do multiplatformowosci to i owszem, rowniez posiadam rozne komputery, nie tylko atari, jednak serecem bede zawsze atarowcem (8bit) :) (i analogicznie ma w ten sam sposob kupa ludzi i niekoniecznie atarowcow, jezdze na rozne party to i wiem :) )

p.s. w balaganie nie ma co przepraszac za offtop :PP

71

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

Cyprian: nie dyktuj mi gdzie mam iść, jak chcesz to sam sobie idź, a jak u Ciebie pod monopolowym dyskutują o Amidze to też fajnie, juz kilka razy zwracałes mi uwage że to nie forum dla amigowców i inne takie...

weź wytłumacz mi to raz a porządnie, bo tez kilka osób mnie pytało czy masz z tym jakis problem: boli Cie że grupa Lamers która ma korzenie amigowe, koduje teraz na Atari?  mieliśmy Cie o Władco zapytac o zdanie? czy jak mam to tłumaczyć? Przy kilku okazjach juz sugerowałeś bezpośrednio i miedzy wierszami że nasze miejsce (Lamers) jest na ppa.pl Masz jakis monopol na to?  Juz raz Cie w pewnym wątku dosadnie skomentowano za takie wycieczki. Napisz więc co Cie tak naprawde boli, może jakoś znajdziemy wyjście...

Ostatnio edytowany przez gepard (2013-06-27 09:38:51)

gep/lamers^dial

72

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

Panowie, spokojnie... Tak się składa że darzę sympatią obu z Was, i jako atarowiec z krwi i kości mówię - NAPIJMY SIĘ GORZOŁY :) Chyba, że komuś nie przejdzie ona przez gardło? :D Hehe.

PunBB bbcode test

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

73

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

Gepard,

zdecydowanie nikt Ciebie nie wygania stąd, chodzi m.in. to o co Mazi fajnie ujął:


mazi napisał/a:

gepard: jakbys rozmiawial z ludzmi to bys wiedzial, ze kluje nie tylko kilka osob :)
Co do multiplatformowosci to i owszem, rowniez posiadam rozne komputery, nie tylko atari, jednak serecem bede zawsze atarowcem (8bit) :) (i analogicznie ma w ten sam sposob kupa ludzi i niekoniecznie atarowcow, jezdze na rozne party to i wiem :) )

Rulezowanie samo w sobie jest spoko ale po to są tematyczne fora (AA, AF, PPA, EAB czy inne) by móc robić to w odpowiednim miejscu.

btw. Grey dobrze gada :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

74

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

grey/msb napisał/a:

Panowie, spokojnie... NAPIJMY SIĘ GORZOŁY :) Chyba, że komuś nie przejdzie ona przez gardło? :D Hehe.

No, Sikorówka niektórym nie przechodziła, wiec nie wiem, jak z bimberkiem i inną wódką ;P

Sikor umarł...

75

Odp: tak sie robi dema na 8bit :)

ja tam moge napić sie gorzoły zawsze...

tyle że to co mnie uderza na tym forum:

jak napiszesz SEEEGA! czy ORRRRIC!!!! czy inny THOOOOMPSOOOON  albo SAAAM COUPEEEEE! to nie ma problemu ale spróbuj tylko napisać... A........H!!!! to ktos tam spać potem nie może.... mamy rok 2013 heloł..... czas powiedzieć goodbye starym kompleksom

gep/lamers^dial