1

Temat: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

Witam wszystkich!

Jesli masz Atari TT bez karty grafiki VME i chcialbys uzywac trybu TT High (1280x960), jest to teraz mozliwe na zwyklym panelu LCD. Niedawno zrobilem adapter ktory konwertuje sygnal ECL do VGA.

Wiecej informacji:
http://tenoxvga.tenox.net/

Rowniez na AF:
http://www.atari-forum.com/viewtopic.ph … mp;t=25661
http://www.atari-forum.com/viewtopic.ph … 75#p238981

Z gory odpowiadam na komentarze o cenie:
- 1/2 ceny karty grafiki VME
- 1/3 ceny w miare sprawnego monitora TTM 195
- rynek na to urzadzenie jest mniejwiecej 20-30 osob, co niestety pociaga za soba bardzo wysokie koszty

Pozdrawiam,
a

2

Odp: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

Witamy na atari.area :)
Fajna rzecz, chciałbym ją mieć, ale muszę zaoszczędzić trochę $$$.

Z tego co wyczytałem pierwsze 25 zamówień jest w trakcie realizacji. Czy później będzie musiało nazbierać się conajmniej kolejne 25, czy będzie można zamówić i dostać w każdej chwili?

Czy testowałeś może na monitorach typu LG Flatron M1717A, M1721A, Samsung SyncMaster 711MP?

I na koniec, skoro jak piszesz na stronie jest to projekt hobbystyczny, to czy i kiedy planujesz upublicznienie dokumentacji? Może produkcja w Polsce byłaby tańsza, a któryś z naszych elektroników chciałby się podjąć?

P.S.
Bitdefender uważa Twoją stronę za niebezpieczną.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

Odp: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

Też planuję zakup, jakoś w przyszłym roku.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4

Odp: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

śledzę wątek od początku na AF.
świetny gadżet, z tym że na razie się wstrzymam bo mam kartę VME w TT

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

5

Odp: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

Tak zawsze można będzie zamówić pojedyncze ilości. Ja muszę zamawiać płytki PCB w wielokrotności 25, ale to nie kosztuje dużo.

Myślę ze jak sprzedam wszystkie 25 to będę mógł udostępnić dokumentacje. Problem jest w tym ze mało komu opłaca się rozpoczynać produkcje jakiegokolwiek urządzenia w tak małych nakładach. Nawet jak by się komuś chciało to przy ilości 25 sztuk koszta i tak koszta będą wysokie.

Żaden z wymienionych monitorów nie był testowany, ale obecni użytkownicy na pewno na nie trafia i się dowiemy. Kluczem do sukcesu i dobrej jakości jest mapowanie pixeli 1:1, bo inaczej wszystko będzie rozmyte.

6

Odp: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

Nie mam pejpala i doświadczenia z kupowaniem za granicą więc chętnie podłącze się do kogoś kto będzie ten konwerter zamawiał.

7

Odp: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

Fajna sprawa. Będzie można korzystać z czegoś co jest w TT, a mało kto miał możliwość użycia :) Swoją drogą cena dość wysoka (zaleta "masowej" produkcji), za tę kwotę można zrobić sobie adapter NOVA do karty ISA (schemat jest dostępny).
Co nie zmienia faktu, że sam bym kupił, gdybym miał TT :)

P.S. Gdyby dokumentacja została upubliczniona, chętnie zamieściłbym ją na ataritt030.info :)

Było miło :) Do widzenia.

8

Odp: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

Pewnie w przyszlym roku bede sie wybieral do Polski na kilka tygodni to przywioze kilka sztuk i wystawie na Allegro. Moze sie tez cos uda taniej zrobic.

9

Odp: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

To przyjedź w czasie któregoś z Atari Party. W jakim miesiącu się wybierasz?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

10

Odp: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

Swietny pomysl! Nie mam zadnych konkretnych planow. A kiedy odbywaja sie Atari Party?

11

Odp: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

Najbliższe polskie to chyba będzie to:

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=11697

12

Odp: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

Później zwykle w ostatni weekend lipca jest w Głuchołazach.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

13

Odp: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

Poszukałem troszkę w wątkach i tematach, no i proszę o podpowiedź, mam problem z TT-ką, bo CUBASE 3.01 na którym pracuję nie daje się odpalić z grafika ATI i NOVA, znany ogólnie problem, natomiast nabyłem w "Inventronik" adapter ECl - VGA, ale obrazy jakie uzyskuję na NEC i SAMSUNG nie napawają optymizmem, co należy zrobić, żeby swobodnie pracować na LCD-ku i CUBASE, może trzeba zastosować inny monitor LCD, może są modele które wzorowo pracują z tym konwerterem, a może potrzebne jest jakieś inne rozwiązanie?? Szczególnie denerwujący jest ten czarny pas z prawej strony ekranu, a na Samungu dziwne przesunięcie.

Ostatnio edytowany przez yamahalodz (2020-06-14 21:09:04)

Post's attachments

20200614_205936_resized.jpg 328.27 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

20200614_210044_resized.jpg 815.56 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

20200614_210047_resized.jpg 580.42 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

20200614_211008_resized.jpg 340.64 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

14

Odp: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

mam adapter TT High na VGA oraz ST na VGA, i widzę ten efekt
aktualne LCD mają słabe skalowanie więc albo przyzwyczaj się, albo poczekaj na monitory z matrycą 8K.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

15

Odp: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

Słabo, a może jest jakiś starszy monitor co daje radę?

16

Odp: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

Mam ten konwerter. Takiego dziwnego czarnego pasa nie widziałem, ale przesunięcie jak najbardziej. Konwerter nie zmienia częstotliwości odchylania i monitory się na tym wykładają. Rozmawiałem o tym z twórcą tego urządzenia i przygotował mi drobną poprawkę, która ma ustawić ekran na właściwej pozycji. Nie wiem, czy faktycznie działa, bo niestety ze względu na sytuację na świecie, w domu i zagrodzie musiałem odłożyć sprawę na półkę i jeszcze tego nie sprawdzałem. Wieczorem podrzucę to rozwiązanie. Mam nadzieję, że autor nie będzie miał nic przeciwko, w każdym razie nie zastrzegał że to tylko dla mnie i żebym tego nie upubliczniał.

17

Odp: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

Super, VLX z góry dziękuję:)

18

Odp: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

Kurcze z drugiej strony na wszystkich innych modelach ST, STE, MSTE na tym monitorze NEC-a obraz mam jak "żyleta" !!!

19

Odp: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

Ale rozdzielczość inna. Do TT Medium będziesz miał w miarę ok, TT High to już bajka. A nie próbowałeś uruchomić w ST High?

Sikor umarł...

20

Odp: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

Tak, ja to znam, ST high chodzi w miarę dobrze, ale jest przesunięty obraz i fazowanie zdaje się lipne, nie mogę tego ogarnąć, choć w STE jest bajka - głównie się rozchodzi o ECL, mam nawet dwa oryginalne monitory ProScreen i unikalne EIZO 6500, ale EIZO waży coś około 25 kg, a może i więcej i moje mebelki studyjne tego nie przetrwają, a i pobór mocy ma znaczenie, no i miejsce na wagę złota:)

21

Odp: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

coś wiem na ten temat ;)

Sikor umarł...

22

Odp: TT High na Panelu LCD i monitorze VGA

Pan z Inventronik napisał mi tak:


Have a look at the schematic and the PCB (attached). You could try to replace the Resistor R2 by a value of 10 to 33 Ohm and then use a small capacitor at the VGA side of this resistor against ground. The capacitor around 1nF or so.

Post's attachments

ECL-VGA-Adapter_Rev2.pdf 25.42 kb, liczba pobrań: 8 (od 2020-06-15) 

ECL-VGA-Adapter_Rev2_bottom.pdf 9.16 kb, liczba pobrań: 6 (od 2020-06-15) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.