26

Odp: Jakieś turbo w 1050, pomoc w identyfikacji i uruchomieniu.

Moze zapytaj na atariage....

"wszystko się kiedyś kończy......."

27

Odp: Jakieś turbo w 1050, pomoc w identyfikacji i uruchomieniu.

jer napisał/a:

[...]Przełącznik z potencjometrami służy do zapisu bad sektorów (zwalnia obroty do zapisu ścieżki)

Jurek, a wiesz jakie powinny być te prawidłowe wolniejsze obroty ? W całym zakresie regulacji tego potencjometru, toole diagnostyczne v6.6 i 7.1 nie rozpoznają zmiany na tryb 'slow'. W teście RPM, mogę zejść do ok. 251 obrótów zanim test mówi "Error, can't measure".

jer napisał/a:

Drugi, z dwoma diodami pozwala na zapis przy zaklejonym wycięciu dyskietki.[...]

Ten już rozpracowałem, działa.

Będę (i pewnie parę innych osób) wdzięczny za przekopanie tych dyskietek. Kilkaset? Chyba nie wydali tylu różnych wersji? Jeżeli miałbyś duble oryginałów do ja chętnie wejdę w posiadanie.

--EDIT--

Zaprogramowałem sobie jeszcze dwa ROMy ze strony jera:

happywar.zip    ROM HAPPY WARP - rozszerzenie ATARI 1050
warpguus.zip    ROM Happy Warp 1050 (otrzymany od Guusa Assmanna)

Obydwa działają z moją płytką. Pierwszy przechodzi poprawnie test ROMu z pakietu diagnostycznego Happy. Drugi nie przechodzi testu, ale też działa.
Zapewne więc ten test sprawdza czy ROM jest w wersji oficjalnej, nie custom.
Ostatecznie włożyłem ten z którym stację zanabyłem, poskręcałem i śmiga. Do pełni szczęścia została jeszcze kwestia przełącznika wolniejszych obrotów do nagrywania bad sektorów.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2014-01-12 15:35:13)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.