1

Temat: open link in new tab

tak sobie niesmialo mysle ze moglaby sie przydac funkcja otwierania linkow w nowej zakladce wlaczona na stale by default. troche to irytujace ze za kazdym razem musze cisnac srodkowy klawisz zeby zobaczyc co ktos chce pokazac. kiero, co Ty na to ?

zaznaczam ze to moja opinia i moja osobista preferencja, aczkolwiek na paru innych forach taki ficzer istnieje i fajnie sie sprawdza.

2

Odp: open link in new tab

Cedyn: tak trudno nacisnąć Ctrl przy klikaniu w link?

Otwieranie linków w nowych oknach/tabach/kartach/zakładkach/jakbytegoniezwać to zeszła dekada...

3

Odp: open link in new tab

Dlaczego normalną ludzką wygodę nazywasz zeszłą dekadą? To jak najbardziej TA dekada głównie ze względu na to, że często do przeglądania używa się komórki, gdzie otwarcie w osobnej karcie oknie już nie jest tak wygodne jak przy użyciu myszki. Zwykła ergonomia mówi, że otwiera się w tym samym oknie to, co należy do danego serwisu, lub w momencie otwarcia linka staje się nieistotne :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2013-12-18 16:03:32)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

4

Odp: open link in new tab

@hrw: tak, tak trudno :P

@wieczor: tak, chodzi o glownie otwieranie zewnetrznych linkow.

Ostatnio edytowany przez cedyn (2013-12-18 17:03:54)

Odp: open link in new tab

Jestem przeciw. Czemu wszystkie linki mają się otwierać w nowych zakładkach? Na czym polego problm przyciskania środkowego przycisku myszy?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6

Odp: open link in new tab

Popieram pomysl!
To chyba jedyne forum, na ktorym sie udzialem, ktore nie posiada tej podstawowej opcji.

Co do otwierania srodkowym na myszy to u mnie nie dziala bo sie srodkowy przycisk zjebal juz dawno temu a na razie nie planuje wymieniac :)

Jescze zalaczniki (np. zdjecia czy linki w two linearze na glownej) moglyby sie otwierac w nowym tabie.

Jak juz naprawiac to jeszcze denerwujace jest to, ze jak jakis temat zajmuje pare stron to bedac na ostatniej i kliknieciu subskrypcji user jest przenoszony na strone pierwsza...

Ale jak znam zycie to przyjdzie dely i powie, jak zwykle, ZROBse :)

Ostatnio edytowany przez mazi (2013-12-18 19:06:26)

7

Odp: open link in new tab

Adam Klobukowski napisał/a:

Czemu wszystkie linki mają się otwierać w nowych zakładkach? Na czym polego problm przyciskania środkowego przycisku myszy?

chociazby dlatego ze jak na iPaju odpalam forum, to musze dluzej trzymac palucha na ekranie co ssie.

mazi napisał/a:

Ale jak znam zycie to przyjdzie dely i powie, jak zwykle, ZROBse smile

kiero nie powie ZROBse, mam plan na przekupienie go, a wlasciwie jego pociechy, na nastepnym party na ktorym bede. wiec jesli kiero wyrazi zgode i w ogole stwierdzi ze cud-miod-ultramaryna (wczesniej odbywajac stosowne jaselka) to zrobi ... pozatym WIERZE W NIEGO ! :D

Ostatnio edytowany przez cedyn (2013-12-18 19:20:31)

Odp: open link in new tab

mazi napisał/a:

Popieram pomysl!
Co do otwierania srodkowym na myszy to u mnie nie dziala bo sie srodkowy przycisk zjebal juz dawno temu a na razie nie planuje wymieniac :)

To sobie wymień całą mysz :P

cedyn napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

Czemu wszystkie linki mają się otwierać w nowych zakładkach? Na czym polego problm przyciskania środkowego przycisku myszy?

chociazby dlatego ze jak na iPaju odpalam forum, to musze dluzej trzymac palucha na ekranie co ssie.

To nie oglądaj na szajsie :D

Ogólnie, Veto :P

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

9

Odp: open link in new tab

Hmm, nie chcę wiedzieć, którego palucha tam trzyma, skoro ssie... :P

Sikor umarł...

10

Odp: open link in new tab

http://i.imgur.com/vUJBo79.jpg

11

Odp: open link in new tab

Adam Klobukowski napisał/a:

To nie oglądaj na szajsie :D

Ogólnie, Veto :P

Ogólnie to nie dotyczy tylko iSprzętu, ale czegokolwiek z ekranem dotykowym, nie ma za bardzo innej opcji na prawoklik :) To może kompromis - dać taką opcję w profilu jako checkboxik? Niezalogowany będzie miał standardowo.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

Odp: open link in new tab

wieczor napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

To nie oglądaj na szajsie :D

Ogólnie, Veto :P

Ogólnie to nie dotyczy tylko iSprzętu, ale czegokolwiek z ekranem dotykowym, nie ma za bardzo innej opcji na prawoklik :) To może kompromis - dać taką opcję w profilu jako checkboxik? Niezalogowany będzie miał standardowo.

Ogólnie, to też zdarza mi się czytać AA na urządzeniach z ekranem dotykowym, i nadal nie widzę problemu. VETO! :D

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

13

Odp: open link in new tab

VETO po raz drugi :)

14

Odp: open link in new tab

Adam Klobukowski napisał/a:

To sobie wymień całą mysz

Za bardzo jestem do niej przywiazany :P

VETO - bo, uzasadnijcie?

15

Odp: open link in new tab

Ja nie uzasadniam, uważam że nikomu ( oprócz mnie ) moje uzasadnienie niepotrzebne :)

Ostatnio edytowany przez jury (2013-12-19 10:01:12)

16

Odp: open link in new tab

hah. veto dla veta - bo tak. tuskiem smierdzi.

Odp: open link in new tab

VETO, bo nie lubię jak mi ktoś psuje domyślne działanie przeglądarki.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

18

Odp: open link in new tab

Twoje veto jest malo merytoryczne. w skrocie sprowadza sie do stwierdzania "bo tak"

z drugiej strony zainteresowanie tematem male, wiec wyglada na to ze wiekszosc to ryra ... wiec ten terenten :)

19

Odp: open link in new tab

mazi napisał/a:

hah. veto dla veta - bo tak. tuskiem smierdzi.

Ciekawa filozofia :P
Nie będę podawał dlaczego, powinno wystarczyć, że dla mnie jest to wygodne i już :)

20

Odp: open link in new tab

jury napisał/a:

dla mnie jest to wygodne i już

No i trzeba bylo tak od razu :)

Odp: open link in new tab

cedyn napisał/a:

Twoje veto jest malo merytoryczne. w skrocie sprowadza sie do stwierdzania "bo tak"

Moje VETO jest jak najbardziej merytoryczne: mam przeglądarkę która na wszystkich stronach (poza debilnymi) otwiera linki tak samo. Po prostu nie chcę żeby AA dołączyło do grona debilnych :D

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

22

Odp: open link in new tab

Ja też wolę po staremu. Jaki to problem przesunąć palec 1 cm w prawo i kliknąć środkowy przycisk/rolkę? :P

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

23

Odp: open link in new tab

Również veto. Ergonomia polega między innymi na tym, żeby nie zmieniać niepotrzebnie czegoś do czego ludzie są przyzwyczajeni. Domyślne zachowanie przeglądarki jest takie a nie inne, każdy je zna i wie, że w nowej karcie otwiera się kliknięciem rolką. Równie dobrze moglibyśmy zmieniać kursor myszy na marchewkę albo na wielkiego k....

24

Odp: open link in new tab

Tylko po co opuszczac strone glowna po kliknieciu linku w 2linearze? Tylko po to aby potem od nowa wczytywac strone i tracic cenne kilbajty z pakietu intenetowego?

25

Odp: open link in new tab

A może admin (wiedziony łaskawością przedświąteczną) zajrzał by na stronę Tapatalka i zobaczył czy da się teraz dołączyć plugin do forum? Nie znam się na tym ale tam jest jakiś odnośnik że jak nie ma to kliknij...

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000