1

Temat: f030 myszka

zakupilem sobie f030 :) niestety myszka ktora byla w komplecie jest spsuta (bylo o tym wiadomo od poczatku). ma ktos odsprzedac myszke do atari sztuk jeden (na allegro znalezc jakos nie moge) ?

2

Odp: f030 myszka

Gratulacje!!
POlecam to:
http://allegro.pl/adapter-myszy-usb-do- … 92891.html

z tą myszką:
http://www.skapiec.pl/site/cat/52/comp/626388

Pochwal się w jakiej wersji Twój Falcon...

3

Odp: f030 myszka

W kilku miejscach pisze że nadaje się amigowa, trzeba tylko jakiś (nie pamiętam który) kabelek przełożyć. Są też do kupienia przelotki dla myszy USB (ale nie mam doświadczenia jak działają).

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

4

Odp: f030 myszka

@cedyn: gratulacje! ostatnio męczyłem demka Firestarter, IT oraz ACYL :) Brakowało Twojej muzy. Mam nadzieję, że napiszesz jakiegoś nowego DTM'a! (jest dostępna pełna wersja za free).

Ale żeby trzymać się tematu: kupiłem ten "adapter" mychy, i nie działa u mnie ani na STe ani na Falconie. Będąc na sztabie u Adama działał bez zarzutu. Nie kumam tego. Albo mam coś uwalone, albo to "cudo" nie współpracuje z każdym sprzętem? Ktoś coś wie na ten temat?

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2014-01-27 15:00:19)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

5

Odp: f030 myszka

Ale po co mycha, samą klawką też się da ;P

grzybson/SSG^NG

6

Odp: f030 myszka

@grzybson: ja lubię mieć mychę pod łapą :) nie znoszę touchpadów i klawiatury. sorry, taki klimat.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

7

Odp: f030 myszka

grey/msb napisał/a:

Ale żeby trzymać się tematu: kupiłem ten "adapter" mychy, i nie działa u mnie ani na STe ani na Falconie. Będąc na sztabie u Adama działał bez zarzutu. Nie kumam tego. Albo mam coś uwalone, albo to "cudo" nie współpracuje z każdym sprzętem? Ktoś coś wie na ten temat?

Mi działała z dwoma Falcona, Krolowi działa, Piterowi działa, AdamowiK też działał..
Zazwyczaj nie działa myszka, bo ona musi mieć odpowiedni protokół.
Ale linkowałem myszkę która działa.

Ciekawa sprawa że u AdamK działa a u Ciebie nie.
A testowałeś z myszką od AdamaK bądź Piter-a?

Cedyń pochwal się zdjęciami.

8

Odp: f030 myszka

@as: wziąłem 2 adaptery i 2 mychy - testowaliśmy oba "zestawy" u Adama i oba działały. kompletnie tego nie kumam. nie działają ani na moim STe ani Falconie. świecą się diody, ale to wszystko - zero reakcji. po podłączeniu oryginalnej mychy kursor skacze - ale tak było zawsze kiedy mycha była na "ukończeniu". miałem inne ale komuś oddałem.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2014-01-27 15:24:02)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

Odp: f030 myszka

Mi działało z 1 mychą, potem "zwariowało" i przestało z ta mychą działać, w końcu zadziałało z inną.

@grey: może masz zimne luty?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

10

Odp: f030 myszka

@adam: nie jestem teraz w domu, ale sprawdzę - chyba najprościej będzie włączyć jakąś gierkę na 2 joye i sprawdzić...

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

11

Odp: f030 myszka

mnie chodzi o taka oryginalna. szara, kwadratowa i dosc niewygodna :)

... jaka szansa ?

12

Odp: f030 myszka

Witam,

Ja wieczorem przejrze swoje zasoby i powinienen znalesc jakas dzialajaca ktora nie koniecznie jest mi potrzebna, ja uzywam w swoich atarkach nie koniecznie oryginalnych. Do wieczora

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

13

Odp: f030 myszka

o dzieki, to daj znac prosze jakie wyniki poszukiwan :)

14

Odp: f030 myszka

W myszkach do Amigi sygnały na pinach 2 i 3 są zamienione miejscami. Czyli zamiast 1 góra, 2 dół, 3 lewo, 4 prawo jak jest w dżojstikach oraz myszkach do Atari i Commodorka, w myszce Amigowej jest góra, lewo, dół, prawo. :)
Niektóre firmy trzecie robiły myszki z przełącznikiem Amiga/Atari. :)

CPC AGA PSX Win7 - Wyznaję 8bitowy ekumenizm.

15

Odp: f030 myszka

cedyn napisał/a:

o dzieki, to daj znac prosze jakie wyniki poszukiwan :)

No niestety, ale wydawalo mi sie ze mam wiecej szt. znalazlem tylko 1, bede dalej szukal bo bylem pewien ze jeszcze jedna mam napewno.

Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2014-01-27 22:20:47)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

16

Odp: f030 myszka

@as: tak serio to nawet nie wiem czy ma FPU na pokladzie,  4MB RAM i jakas karta pamieci (256MB) w srodku zamiast HDD. dziala jak HDD, wiec roznicy nie ma ... aczkolwiek nie jest to factory solution :) wybacz, zdjec robil nie bede ... falcon jak falcon. ma kolorowy napis, lekko pozolkly plastik ... normalany standartowy komputer :D

@grey: dzieki za cieple slow, ale nie zapowiada sie abym cokolwiek pisal muzycznego. na razie zbyt gleboko w sound design wsiaklem, aczkolwiek pewnie kiedys ... some dzien ... :D

@kroll: dobra, dzieki !


ponawiam prosbe. poszukuje oryginalnej myszy od ST/F030 w celach zakupu do mojej nowo nabytej zabawki.


przejsciowki typu USB, raczej malo mnie interesuja bo chce miec oryginalny komplet :) jednak z braku laku, jak sie nic nie znajdzie to pewnikiem zanabede takowa :D anyway, licze na pomoc ze strony community i jestem dobrej mysli ze byc moze cos sie trafi

Ostatnio edytowany przez cedyn (2014-01-28 12:01:04)

17

Odp: f030 myszka

Zapytaj Lotharka. Swego czasu robił wyprzedaż możliwe że mu jeszcze jakieś zostały.

18

Odp: f030 myszka

Cedyn:

Dokopalem sie do myszki, ktora prawie jest w pelni sprawna, jedyna wada to do wymiany jest mikrowylacznik przy prawym przycisku myszy, jak dobrze sobie przypominam to wlasnie padl mi mkrowylacnik przy lewym przycisku i go zamienilem miejscami czesciej uzywany jest w koncu lewy przycisk. Jesli jestes mimo to zainteresowany to pisz na priva. mimo uzywania wyglad oceniam na b.dobry, zdjecie zrobione tel. moge w krotce podeslac.

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

19

Odp: f030 myszka

Ja natomiast dysponuję myszką Atari z uszkodzonym mechanizmem "przy kulce" (sorry, ale nie znalazłem właściwego określenia), natomiast przyciski działają/działały ok.
Jeżeli jesteś zainteresowany - podeślę i sobie zrobisz składaka ;-)...

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

20

Odp: f030 myszka

Mam parę tych adapterów - w tym jeden multi (przełączający między myszą a joy'em) - "dogadują" się te, które obsługują protokół ps/2 po usb. Jedna obsługująca protokół microsoftowy "jakiśtam" (tzn. "microsoft compatible) mi zadziałała, druga anu chu...chu.
Poza tym podejrzewam, że myszki są bardzo wrażliwe na zasilanie, jakie dostają z układu - zwłaszcza te laserowe: o dziwo, mysza puszczona z "Bank bang" na małym atari działała, a na ST(FM) już nie chciała.

//EDIT: Pomocnik Majsterkowicza: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 889#p84889

Ostatnio edytowany przez maw (2014-01-28 22:22:11)

___
Press play on tape...

21

Odp: f030 myszka

Cedyn,
W bestelectronics dostępne są nowe, podkreślam nowe oryginalne myszki do Atari...:
CB102505  $39.95
Zobacz tu:
http://www.best-electronics-ca.com/falcon.htm

Ja chętnie bym sobie jedną taką od nich sprowadził....

22

Odp: f030 myszka

Jeżeli zdecydujecie się na zamówienie - ja również jedną bym kupił (wysyłka wyjdzie taniej).

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

23

Odp: f030 myszka

hmmm ... czyli sa 3 potencjalne osoby ktore moga dokonac zakupu. mysle ze faktycznie mozna sie zrzucic i sprowadzic z US. ktos juz kupowal cokolwiek w tej firmie, jak wyglada samodostarczenie ?

24

Odp: f030 myszka

W opisie przelotki do myszy atari-usb pisze że nadają się myszy:
· Standardowy protokół PS/2

· Microsoft Intellimouse,

· Microsoft Intellimouse Explorer

· Genius NetScroll Optical

Patrzyłem na alegro i są myszy intelimouse...
Powinny  z  przelotką będą działać? Może ktoś ma i sprawdziłby?

PS Ta mysz Genius na al. jest po 20zł...

Ostatnio edytowany przez Jarkeczek (2014-01-30 14:44:26)

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

25

Odp: f030 myszka

Ok, AS... pociągniesz temat z zakupem? Jest nas trójka na ten moment...

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar