Temat: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

Jak w temacie, czy ktoś może posiada coś ciekawego z dawnej epoki PC?

Przymierzam się do budowy retro-pc jeszcze starszego (386 lub 486) niż poprzedni Pentium MMX i być może coś ciekawego jak w tytule (a komuś zbędnego) bym nabył. Szczytem marzeń byłby np. Gravis Ultrasound ;)

P.S.
A co do nowszej epoki (Pentium I), bezskutecznie poszukuję płyty Abit TX5 ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2014-05-13 15:42:14)

2

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

Posiadam Vibrę, była sprawna jak ją wyciągałem z kompa ładnych parę lat temu. Jest u mnie od nowości.
Stan wizualny bdb:
http://s27.postimg.org/6u0gz4fxv/Zdj_cie0087.jpg
Sam poszukuję Vibry, ale na PCI w takim samym stanie oraz s3virge dx (2mb lub 1mb z wolnymi podstawkami na kości) też na PCI

3

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

Mieć, to mam, ale nie ma szans, abym się tam dostał.
@5eba: s3virge - jak nie znajdziesz, odezwij się pod koniec maja, to mam chyba w dostępnym miejscu, nie pamiętam, czy na PCI. Jeśli jest na PCI - jest Twoje, tym bardziej,, że jeszcze wiszę Ci za magnetofon...

Sikor umarł...

4

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

Szczerze pisząc SB16 jest trochę zbyt nowy do moich celów, wolałbym maksymalnie SB Pro...

5

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

Hm...

Gravisa mam ale zostawiam (za miłość do niego i jego boskie brzmienie ;) )

Mam chyba dźwiękówkę Ejw 32 na ISA. Musiałbym zobaczyć co to dokładnie...

No i mam ok 20 kilogramów gratów do starych PC. Od procków 486 - po 800 Mhz

Próbowałem popchnąć to ale nie poszło na al.... :P

Jak coś pisz na priv...

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

6

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

Jacques napisał/a:

A co do nowszej epoki (Pentium I), bezskutecznie poszukuję płyty Abit TX5 ;)

Powinienem mieć w graciarni. Ale pewnie zdekompletowana - bez biosa i bateryjki :)
Jak ją znajdę to mogę ci oddać.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

7

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

Ooooo... Gdybyś mógł zerknąć byłoby wspaniale, w Głuchołazach się jakimś trunkiem odwdzięczę ;)

To jest płyta, na której pamiętam w czasach młodzieńczych 200 MMX podkręciłem magistralą na "250" (3x83 MHz) i wszystko chodziło niesamowicie stabilnie :) BIOS zawsze można włożyć, a i bateryjka to nie problem jakby co ;)

8

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

Jacques napisał/a:

Ooooo... Gdybyś mógł zerknąć byłoby wspaniale, w Głuchołazach się jakimś trunkiem odwdzięczę ;)

To jest płyta, na której pamiętam w czasach młodzieńczych 200 MMX podkręciłem magistralą na "250" (3x83 MHz) i wszystko chodziło niesamowicie stabilnie :) BIOS zawsze można włożyć, a i bateryjka to nie problem jakby co ;)

No, mam z nią równie pozytywne doświadczenia. Zreszta ten czipset TX byl wyczesany :) Dobra obiecuje ze do jutra sprawdze jej status.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

9

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

Bez pośpiechu, sprawdź wtedy gdy będzie to dla Ciebie najmniej upierdliwe :)

10

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

Jacques napisał/a:

Bez pośpiechu, sprawdź wtedy gdy będzie to dla Ciebie najmniej upierdliwe :)

Upierdliwe to nie jest, mam to w domu, musze tylko sie przez to przegrzebać i wydobyć z garażu.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

11

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

5eba napisał/a:

Sam poszukuję Vibry, ale na PCI

Posiadam CT4810 (Creative 128PCI). Stan wizualny bdb. Jeśli Cię interesuje to mogę się jej pozbyć.

12

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

Jacques napisał/a:

Jak w temacie, czy ktoś może posiada coś ciekawego z dawnej epoki PC?

Przymierzam się do budowy retro-pc jeszcze starszego (386 lub 486) niż poprzedni Pentium MMX i być może coś ciekawego jak w tytule

Wlasciwie to calego retro peceta mam. Jakis Compaq ale nie pamietam detali - musze sprawdzic w garazu. Na bank jakis 486 i 16 albo 32 MB ramu i dysk 400 MB. Ma tez karte sieciowa bo pamietam ze net na nim odpalilem. Dostalem to jakis czas temu, ponaprawialem, wyczyscilem i w sumie stoi..... :D

13

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=11887

14

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

pm wysłane
w sprawie s3virge też się odezwę :)
thx

15

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

@drygol
Cały komp to tak średnio, bo w sumie chcę sobie sam zbudować takiego "jaskiniowca", ale ciekawe co tam w tym Twoim Compaqu siedzi ;)

16

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

Gravisa to każdy chce, sam szukałem chwilę i zdobyłem do swoich przyszłych bojów Gravisa Ultrasound MAX i przypadkiem Gravis Ultrasound ACE nowego. Oba mam w boxie. Coraz trudniej dostać tę kartę i nie pozbędę się swoich :)

Co do innych retro części to wolisz ISA czy PCI? Dlaczego nie AWE64?

17

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

Zdecydowanie ISA (np. jakaś fajna VGA na ET4000 czy właśnie SB / SB PRO), bo to ma być 386/486 (ewentualnie płyta hybrydowa na oba), AWE64 nie, ponieważ jest za nowy i taki już mam w RETRO-PC 233MMX ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2014-05-14 08:31:03)

18

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

Do takiego 233MMX to Live :) Zerknę czy nie mam SB Pro.

19

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

Jacues, sprawdzilem -  sorry - to nie jest ABit TX5 tylko PX5 mea culpa. czip ten sam i tez sie kreci FSB na 83 Mhz ale nie wiem czy to o to ci chodziło. Jakby co to nadal moge oddac :) Pozdr

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

20

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

Acha, dzięki wielkie :) PX5 w sumie mogłem mieć też z innego źródła, mnie po prostu sentyment ciągnie do TX5 ;)
Tak czy inaczej dobre piwo Ci w Głuchołazach do ogniska podrzucę :)

21

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

Ma ktoś może jakiegoś Sound Blastera (PRO/16/32 - najlepiej taki ze zworkami do ustawień adresu, IRQ, itp.) i/lub SVGA na ISA (co najmniej 512 KB)? ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2014-05-20 11:30:12)

22

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

Niestety mam SB a na PCI

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

23

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

Potrzebuję nabyć kartę CF 512 MB (nie większą, nie mniejszą, bo BIOS takich starych wynalazków jak 486 i tak więcej raczej nie zobaczy bez kombinacji). Nie ma ktoś na zbyciu? :)

24

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

Wg mnie najlepszą kartą dźwiękową z tej epoki było SB AWE64 Gold....

Miałem kiedyś coś takiego:

- jakiś asus (nie pamiętam jaki)
- AMD K6-3 500MHz (cos toto podkręcałem)
- Tseng ET6000 + Voodoo II 12MB
- AWE 64 Gold

to były czasy......

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

25

Odp: [K] graty PC: procki 386, 486, Sound Blaster ISA, VGA ISA

-->Żaku, CeeFkę i tak zobaczy jak zwykłego twardziela, więc powinien sobie i z dwa razy większą poradzić.
Dyski 1.2GB bardzo często wstawiałem ludziom do takich "gracików" (fakt faktem że zazwyczaj były to poniemieckie "biurowce" z DX4 na pokładzie, a nie np. SX/33MHz czy dajmy na to cyriksowskie 386 "ucharakteryzowane" bez ajbiema na 486 ;)).

Jak chcesz to do prób mogę taką gigówkę pożyczyć (psion "chwilowo" i tak półmartwy więc leży i kurzy się), tyle że nie wcześniej jak w drugiej dekadzie czerwca (remont mi się mocno przeciągnął i parę innych przesyłek mam zaległych :P).

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2014-05-29 11:54:57)

wszystkie trzy strony świata