51

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

A ja bym sobie życzył aby cart miał jeszcze obsługę joysticków cyfrowych i analogowych USB oraz jakichś najbardziej standardowych padów USB (tak żeby od strony Atari widać było rejestry oddające stan takich urządzeń). Oraz żeby miał przynajmniej 3 porty USB. Ethernet po kablu też jednak fajnie żeby był. Nie wiem jak wygląda porównanie awaryjności kabla i wifi. Na końcu wygodny soft do wybierania gier z serwisów internetowych (odpalam prostą i wygodną wyszukiwarkę/wybieraczkę, wybieram serwis, wybieram grę (xex) i ściągam, gram). Najlepiej aby soft do ściągania był w carcie.
Na nazwę proponuję 'NetGamer'.
A tak ogólnie to przydało by się aby można ściągać xexy z osobistych napędów w tak zwanej chmurze.

52

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

i pizze + browarek musi dać się zamawiać ... oczywiście w carcie musi się dać  zapamiętać preferencje dodatków, sosów i gatunku piwa :) :)

53

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

willy napisał/a:

Lista życzeń i pomysłow jest otwarta.

:)

54

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

@pavros: świety pomysł, trafia na listę.
Z tą obsługą chmury może być ciężko z powodów obliczeniowych. ale kto wie ...

Wifi jest bardziej zawodne od ethernetu.
Jednak moduł który namierzyłem upraszcza BARDZO MOCNO obsługe sieci i do tego jest tańszy.. Prościej juz się chyba nie da.
W ethernecie najdroszym elementem jest transformator, który najlepiej żeby był zintegrowany z Gniazdem RJ, tzw. Mag Jack.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

55

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Z tym że przy Wi-Fi jest trochę więcej zachodu z konfiguracją, namierzenie routera, autentykacja... Trzeba dodatkowy soft do tego zrobić.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

56

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Nie trzeba. MA wbudowany AP/server :)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

57

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

No ma, wyświetlacz i przyciski też wbudujesz? Czy uznasz że jest mądrzejszy. Masz standardy b,n,g authentykację WPK itp. wprowadzanie hasła... Jakoś to trzeba zaimplementować :) W moim zasięgu jest co najmniej 12 routerów z równie silnym sygnałem :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

58

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

W basicu napisać się to da.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

59

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Mega pomysl, jak bedzie to kupuje :D
Proponowana nazwa FCHUJCART - Far Computerized High Usability Jumbo Cart    lololol

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

willy SUPPER sprawa , BRAVO ,Brawo !!!

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

61

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Co do nazwy, skoro ma być WiFi i USB: WiFiUSB CART. Czekam z niecierpliwością na realizację - i jak się wcześniej zadeklarowałem - jak będzie gotowy i będę miał dostęp zobowiązuję się napisać grę sieciową pod ten cart (jeśli obsługa będzie tak prosta, jak ma być).

Sikor umarł...

62

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Sikor: znaczy się WUC?

63

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Bedzie preorder to biore w ciemno, jak bedzie realizowane podlaczenie do sieci, jakis prosty programik z wyborem sieci w zasiegu i ewentualnego wpisania hasla, dobrym bajerem byla by full automatyzacja, odpalam malucha ze sparta skonfigurowana do wifi, przez config.ys czy co tam i automatycznie na starcie loguje mnie do mojego Iron Net :)

64

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Przypomniało mi się, jak parę lat temu kolega bajkopisarz wpuszczał mnie w maliny mówiąc, że studenci na jakiejś uczelni wkładają jakiś kart do Atari i za pomocą softu na nim zarządzają jakimś kawałkiem sieci na uczelni.
Może będzie realne.
Jak będzie to też się piszę, chociażby po to, żeby tylko raz uruchomić.

65

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

ciekawi mnie koszt tego karta, bo jak patrzę na ceny modułów to wyglądają "ostro"...
https://www.seguro.pl/sklep/?podkat=234

a co może sterować złączem usb? nie oczekuję odpowiedzi od tego "kolesia" może Ktoś inny coś napisze?

66

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

A ja powiem, że nad WiFi w Atari 8-bit myślę już od dłuższego czasu i mam nawet prawie gotowy hardware :) Koszt jak na razie zamyka się w $50, więc nie jest to dużo. Niestety największym problemem jest napisanie sensownego sterownika. Najlepiej gdyby to było nowe urządzenie I: (i jak internet), ale trzeba pomyśleć jakie komendy zaimplementować biorąc pod uwagę ograniczenia pamięci i mocy Atari.

67

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Co do urzadzenia to lepiej N: (jak network, co jest bardziej bliskie rzeczywistosci :) )

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

68

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Literka to już najmniejszy problem :) Sprzęt też już nie jest problemem. Gorzej ze sterownikiem, gdyż musi on się składać z dwóch części - tej w samym module oraz po stronie Atari. Na pewno komenda pobrania pliku po HTTP(S) powinna powodować pobranie i cachowanie pliku w urządzeniu, a Atari powinno móc sobie go po kawałku pobierać. Na pewno Atari powinno mieć opcję czytania i zapisywania dowolnego portu na dowolnym adresie IP. Na pewno oprócz HTTP przydałoby się wsparcie komunikacji FTP. Pytanie co dalej? Co i jak zaimplementować?

Ostatnio edytowany przez alex (2014-07-23 16:33:39)

69

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

No własnie tu jest kwestia poziomu ktory chcesz zaimplementowac w urzadzeniu. Zamiast implementowac protokoły na poziomie FTP, HTTP .. zaimplementuj pełny stos TCP a poziom wyzej zostaw aplikacjom.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

70

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

nie denerwuj się, ale czy mógłbyś powiedzieć z jakiego modułu korzystasz?

71

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Fajny projekt, moja propozycja nazwy: WIFITARI (jakoś tak po włosku wyjszło :-)

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

72

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Nebawem powiem, ale na razie jeszcze przez chwilę niech to pozostanie moją tajemnicą... ;-) Tak czy inaczej stos TCP/IP jest zaimplementowany w urządzeniu, więc jak już wspomniałem pozostają jedynie kwestie ustalenia jakiś podstaw komunikacji.

73

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

@alex: protokoły wyższego poziomu powinny pozostać kwestią softu. Oczywiście możesz coś tam wbudować w urządzenie, ale to je może ograniczyć. Poza http i ftp jest parę innych protokołów które ktoś może chciałby oprogramować. Chyba że je dodasz w sposób "przezroczysty", obok - to faktycznie cos takiego na wysokim poziomie jak pobranie pliku (listy plików) i przechowywanie ich w pamięci urządzenia mogłoby pomóc (zeby zbudowac normalna przeglądarke dla Atari).

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

74

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Heh sam knulem nat takim modulem zeby chociaz z atarki na ircu posiedziec i obstawiam ze kolega alex probuje albo na rpi albo na ardu.
Obstawiam ze RPI bo wiecej mozliwosci dostepnych  od reki . I faktycznie mozna by sie zamknac w 50 dolkach nie liczac pracy na softem.

Ostatnio edytowany przez drygol (2014-07-24 06:45:10)

75

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Szczerze mówiąc nie planowałem tego pomysłu nigdy realizować, ale z uwagi na inne działania samo wyszło :) Jeśli chodzi o implementację, to jak juz napisałem - czytanie i pisanie na dowolny port pod dowolnym adresem powinno być z definicji, a zatem będzie sobie można zaimplementować dowolny protokół. Natomiast implementacja obsługi plików wydaje się być nieunikniona, bo Atari się po prostu nie wyrobi, aby przykładowo pobrać samodzielnie 15MB zdjęcie i je przekonwertować do formatu, który można bez problemu wyświetlić na ekranie on-the-fly w sensownym czasie pomijając timeout po stronie serwera

Sądzę, że w przyszłości będzie można bez problemu napisać prostego klienta IRC, Gadu Gadu czy ICQ, obsługiwać pocztę czy przesyłać pliki.