1

Temat: Ngrywarka CDR

Witam,

Mam pyatanie ostatnio probowalem nagrac plytke CD-R na starej nagrywarce chyba Yamaha CDR400t ktora mam w Hadesie, wczesniej sluzyla mi jedynie jako czytnik i sprawowala sie OK, lecz zapragnalem ja sprawdzc, zwazywszy ze dostalem ja wtedy w spadku i X lat przelazala nieuzywana. W czasie nagrywania nie bylo zadnego problemu i caly proces przebiegl bez problemowo zamknal sesje, lecz  okazalo sie gdy probowalem odczytac ta plytke i niestety zarowno w tej nagrywarce jak i kilku innych napedach SCSI podpietych do TT falcona jak i samego peceta okazaly sie bezkutgeczny, czy to moze oznaczac ze praktycznie jest ona padnieta, laser ulegl oslabieniu i itp. Czy jest sens cokolwiek robic (przeczyscic) czy sobie ja podarowac ?

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

2

Odp: Ngrywarka CDR

O ile dobrze pamiętam - masz Hadesa od Asa, który dostał go z FK Anda. jak rozmawiałem z Pawłem z Andy lata wstecz - jeden z ich Hadesów miał wlaśnie problem z nagrywarka i nawet Medusa nie wiedziała, czemu. Pewnie trafił Ci się ten egzemplarz :/

Sikor umarł...

3

Odp: Ngrywarka CDR

Dokladnie na odwrot :)to ja dostalem wszystko od Pawla z F.Andy, czyli dwie TT dwa x Hades i pozostale rzeczy czyli np skanery, drukarke i itp i jednego Hadesa dostal AS ode mnie (a ktory to teraz jest u Pitera albo u Bartka). Pawla Z., poznalem osobiscie przypadkowo na AGH jak przygotowywal dla nas produkty reklamowe i jak sie dowiedzial ze ja nadal pracuje na atari to powiedzial ze przekaze mi to wszystko praktycznie za friko, ale o tym to juz glosno bylo na forum :)
Jeszcze kilka miesiecy temu mowil ze ma zbyciu wylowywarke i naswietlarke  i szuka chetnego kto by to przygarna :)

Aha czyli to problem lezy w samym Hadesie, no coz wlasnie idzie do mnie nagrywarka CDRW, jesli nie bedzie chciala dzialac to bede musial podlaczyc ja do jednej z TTetek :( ewentulanie jako zewnetrzyny naped do drugiego falcona :)

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2014-07-16 13:59:36)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

4

Odp: Ngrywarka CDR

Ja swojego Hades-a miałem 1dzień, Hades wala się u Piter-a.... (szczegóły "dilu" z krolem zatrzymam dla siebie :) )

Ostatnio edytowany przez AS... (2014-07-16 17:35:33)

5

Odp: Ngrywarka CDR

Nie wnikam w dil. Ciekawe jest to, że za Hadesy Paweł swego czasu chciał harmonię pieniędzy. A potem oddał za frika ;P Ważne, że są na Scenie, choć z drugiej strony trochę szkoda, że nikt nie używa ich do składu.
A na naświetlarkę mnie nie stać, poza tym - nie mam gdzie postawić. Poza tym - sterowniki pewnie na którymś Hadesie były...

Sikor umarł...

6

Odp: Ngrywarka CDR

Do składu? Halo, jest 2014! :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

7

Odp: Ngrywarka CDR

Ale Calamus ma się dobrze, a Hades jest na tyle szybki, że spokojnie styka. W dodatku można już spokojenie wypuścić PDF-a z Calamusa, więc nie widzę problemu.

Sikor umarł...

8

Odp: Ngrywarka CDR

Sikor napisał/a:

A na naświetlarkę mnie nie stać, poza tym - nie mam gdzie postawić. Poza tym - sterowniki pewnie na którymś Hadesie były...

Sikor: spokojnie stac Cie bo Pawel chce to oddac za darmo bo inaczej wyladuje to wiadomo gdzie,ja sa bym wzial ale nie mam gdzie tego postawic. Wszystko to co bylo na Hadesach i TTetkach, oryginalne oprogramowanie i itp mam w swoich zbiorach z backupowane. Otoz moj Hades jest jak najbardziej w uzyciu Calamus , Papyrus jest na porzadku dziennym, w koncu odziedziczylem oryginaly Calamusa z wieloma modulami takze do PDF.

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2014-07-16 19:21:16)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

9

Odp: Ngrywarka CDR

jakby co to też chętnie przytulę Hadesa.
jeśli nie na zawsze to chociaż na jakiś czas

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2014-07-16 19:25:59)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

10

Odp: Ngrywarka CDR

Co za czasy, Falcony po 2k+ PLN, a Hadesy za darmo rozdaja.... ;)

11

Odp: Ngrywarka CDR

Sikor napisał/a:

W dodatku można już spokojenie wypuścić PDF-a z Calamusa, więc nie widzę problemu.

Bym polaryzował. Kilka dni temu wypuszczałem PDF dla drukarni na i5 z 8 GB RAM i czekałem 10 minut. Na Hadesie musiałbym zacząć jutro przygotowywać rocznik statystyczny na 2020 r.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: Ngrywarka CDR

Cyprian napisał/a:

jakby co to też chętnie przytulę Hadesa.
jeśli nie na zawsze to chociaż na jakiś czas

Oba Hadesy 2-3 lata temu mialem na party w Glucholazach to mozna bylo sprawdzic szybkosc dzialania. A ja mam w tej chwili mozliwosc porownania z Falconem z CT63, ale na razie bez CTPCI i Radeona. Nawet mam taki zamiar wczytyjac ogromne pliki kilkudziesiecio MB. W Hadesie takze mam 060 i porownywalna pamiec RAM co w Falconie.

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

13

Odp: Ngrywarka CDR

@dely: Tylko Quark sam w sobie wolny jest, a sądzę, że z niego korzystałeś (bo o InDesigna na i5 nie podejrzewam Cię, a Page Maker sam w sobie jest taki sobie). Oczywiście komfortu prędkości nie ma, czas na zaparzenie kawy jest, ale w sumie da się spoko zrobić.

Sikor umarł...

14

Odp: Ngrywarka CDR

A co jest złego z InDesignem na i5? Ja używam na i5 i na słabszym sprzęcie też, nie zauważyłem jakichś specjalnych niedogodności.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

15

Odp: Ngrywarka CDR

wieczor napisał/a:

A co jest złego z InDesignem na i5?

Nic nie jest złego z InDesignem. Zło czai się w 500+ stronicowych dokumentach z profilami press quality :)

Sikor napisał/a:

Tylko Quark sam w sobie wolny jest, a sądzę, że z niego korzystałeś (bo o InDesigna na i5 nie podejrzewam Cię, a Page Maker sam w sobie jest taki sobie).

Na Quarku nigdy nie pracowałem. Moja ewolucja wyglądała tak: Ventura → PageMaker → InDesign.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Ngrywarka CDR

dely: co, ty rocznik statystyczny składasz? :D

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

17

Odp: Ngrywarka CDR

O.K. A Ventura jeszcze w wydaniu Ventura Publisher czy już Corel Ventura?

Sikor umarł...

18

Odp: Ngrywarka CDR

Po przegladnieciu tego watka, mozna wywnioskowac, ze wiekszosc atarowcow zajmuje sie skladem tekstu.

Taka mala dygresja

19

Odp: Ngrywarka CDR

Adam Klobukowski napisał/a:

dely: co, ty rocznik statystyczny składasz?

Między innymi.

Sikor napisał/a:

A Ventura jeszcze w wydaniu Ventura Publisher czy już Corel Ventura?

Kiedy przyszedłem do pracy to były ostatnie podrygi Ventura Publisher dla DOS+GEM na i486, później był Corel Ventura 5, przez chwilę PageMaker i potem naturalnie przeszliśmy na InDesign.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

20

Odp: Ngrywarka CDR

A tak wracając do tematu,
To czy na ST 520 z twardzielem i DVDR/RW (HUSCHI i driverem CD od Paskuda) z 4MB da się nagrać płytę?

Odp: Ngrywarka CDR

Nie ma szans. Oprogramowanie do nagrywania płyt na ST wymaga sterownika wspierającego standard SCSIDrv - jedynym który to obecnie robi jest Hddriver, oprócz tego jest CBHD, ale od dawna nie wspierany i nie rozwijany. Ponadto, będzie to raczej sport dla sporty, bo wątpię aby dało się wycisnąć prędkość większą niż CD x2, a i z tym może byc problem. Aha, no i raczej zapomnij o nagrywaniu DVD, ale CD to i owszem.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio