76

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Link nie może sięzaczynać od "d:\...". Powinien się zaczynać od nazwy hosta albo adresu IP Atari. Czy "linki", o których piszesz, to ścieżki na Atari czy  prawdziwe linki, które się pojawiają gdy najedziesz kursorem na plik w przeglądarce?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

77

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Tylko co z transferem Atari->PC, bo to mi nie działa. Przeglądarka - Chrome  40.0.2214.93 m

EDIT:

wygląda to tak:

http://pin.atari.pl/AtariORG/uip/1.JPG
http://pin.atari.pl/AtariORG/uip/2.JPG

I coś się czasem kaszani w logu na ST, wygląda jak brak zakończenia linii tak, by następny komunikat był w linii następnej.

Ostatnio edytowany przez Pin (2015-02-01 20:13:47)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

78

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Mam wrażenie że rozmawiamy o różnyuch rzeczach.

Ja czały czas rozmawiam o przesyłaniu plików z Atari na PC. Załączam obrazek.

Co do logu na ST to faktycznie jest taki probem i narazie nie wiem jak to rozwiązać. Najlepiej będzie loga wyłączyć na ST bo scrollowanie ekranu jest zabójcze na CPU.

Ostatnio edytowany przez sqward (2015-02-01 20:29:01)

Post's attachments

uip-link.jpg 193.82 kb, liczba pobrań: 1 (od 2015-02-01) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

79

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Dodałem odświeżenie listy plików po skończeniu ładowania plików.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

80

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

link z okna przeglądarki, czyli transmisja ST->PC zadziałał właśnie.

Odnoszę wrażenie, że w tej wersji 5 minut temu mi to nie działało.

Ok, a czy będzie możliwość wykonania operacji ST->PC na grupie plików / podkatalogów?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

81

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Nie, bo przeglądarki nie wspierają czegoś takiego niestety. Jedyne co mi przychodzi do głowy do ściągnięcie jednego zipa, który by zawierał całą grupę plików.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

82

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

dokładnie ja tak robię - na Macu pakuję np 100 gier na ST w jednego ZIPa i przesyłam na ST - trwa to 2h ale idzie bez problemu!
a i robię to pod MagiC'iem - pliki odbierane na Falconie są w tle a ja w tym czasie mogę coś robić ma komputerze :)

sorry za wprowadzenie w błąd: nie wiedziałem że działa ST --> PC

Ostatnio edytowany przez piter (2015-02-01 21:51:31)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

83

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Piter, już teraz możesz przesyłać duże ilości plików do Atari z PC. Jeśli używasz Chrome to, dzięki jego rozszerzeniom, działa przesyłanie całych drzew katalogów w stronę PC->Atari. Pin pisał o odwrotnym przypadku.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

84

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

aa ok, nie doczytałem - świetnie, do sprawdzenia :)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

85

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

... no to szkoda, że nie da się z Atari wydobyć danych inaczej, niż po jednym pliku. A nie da się uaktywnić drzewa po lewej stronie tak, by można było z Atari->PC "wyssać" cały katalog?

Piter - do dużych paczek, to lepiej sobie wypalić CD/DVD i tak zrzucić dane. Jest szybciej. UIP daje natomiast możliwość na szybko zrzucić dane na które szkoda marnować płyty ;) Zajebista rzecz!

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

86

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Pin: spakuj na ST Zipem i lecisz

mam podłączać CD ? !! NIE !! :) brak miejsca - uIP jest idealny - poczekać można, to nie nie piekarnia!

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

87

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Pin, na którym NetUSBee masz te sukcesy?

Edit:
No i na zaxona NetUSBee chyba faktycznie coś jest nie tak. Plik 80KB po prawie 40 minutach doszedł do 62% To raczej słaby wynik :)

Ostatnio edytowany przez jury (2015-02-01 22:56:39)

88

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

ST - zipem? Dziękuję. Prawi mi to zadziałało spod KKCMD i to by było nawet ok, tylko że nie działa. Mam też problem z ogarnięciem pod tosem skojarzeń aplikacji do plików - ale to będzie pytanie do Ciebie Jury - na priv ;).

Piter - co do piekarni - max 20KB/s transfer i wyprowadzanie np. kilkuset MB? Robi się z tego nietęgi piekarnik ;)

Jury - problemów nie mam z Lotharkowym NetusBee - w stosunku do poprzednika ponoć były jakieś poprawki w hardware. Ten drugi zaś nie raczył zadziałać z Falconem YerzmYeYa, co zresztą było pisane. UIP nie rozpoznał nawet MAC'a karty. Nie sprawdzałem tego jednak na dzisiejszej wersji softu.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

89

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Pin: mac karty trzeba ustawić, bo Lotharek z tego co pamiętam nie robi tego sam.

uiptool ma dużo więcej sensu na falconie i ct60, gdzie odpowiednio, wyciąga ~100KB i 0.5MB.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

90

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

W jakim sensie i w jakim przypadku mam ten MAC ustawiać (i gdzie)?

No to jak dla mnie, to z UIP nie muszę niczego ustawiać, bo program wykrywa MAC samodzielnie i wszystko działa.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

91

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

@sqward, dodałbyś sprawdzenie MAC'a w UIP z odpowiednim komunikatem, że brakuje jak brakuje :) i po problemie z wnikaniem czy ktoś musi ustawiać MAC czy nie.

Pin napisał/a:

ale to będzie pytanie do Ciebie Jury - na priv ;).

Nic nie dotarło. Chyba, że już się ogarnąłeś z tymi skojarzeniami :)

Ostatnio edytowany przez jury (2015-02-02 06:45:05)

92

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Pin napisał/a:

W jakim sensie i w jakim przypadku mam ten MAC ustawiać (i gdzie)?

Zapewne w przypadku gdy nie jest nadany. Gdzie? Zapewne przy pomocy tego: http://lotharek.pl/zasoby/produkty/73/pliki/setmac.prg

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

93

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

czy SETMAC tyczy się też starej wersji NetusBee?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

94

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Tak

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

95

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Zabawne. Na Lotharkowej wersji NetusBee usiłuję skopiować jeden plik - SETMAC.PRG. Plik kopiuje się na STe, lecz jego rozmiar po raz kolejny wynosi zero bajtów. Na PC ma 14250 B. Ktoś z was może powielić ten problem? ;)

EDIT:

Problem rozwiązany. Brak miejsca na docelowej partycji STe. Tak nawiasem mówiąc, to UIP mogło by ogłosić stosowny komunikat na tę okoliczność ;)

EDIT2:

"Stary" NetusBee miał jakiegoś maca. Odpaliłem ten program do SETMAC i dostał innego. Po tym zabiegu obydwie karty u mnie działają. Sprawdzę jutro u YerzmYeYa, czy w przypadku jego sprzętu coś się zmieniło.

Ostatnio edytowany przez Pin (2015-02-02 22:05:16)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

96

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Hmm, czyli obalona zostaje filozofia, że zaxonowe karty nie chcą współpracować z uIP. To pocieszające,  więc pewnie w weekend znów do tego przysiądę.

97

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

No i byłem u YerzmYeYa i sprawdziłem.

Więc tak. U mnie z Atari STe działają obydwie karty NetusBee. Jak i Lotharkowa, tak i Zaxonowa.

U YerzmYeYa sprawdzaliśmy wyłącznie Falcona. I teraz: Lotharkowa karta częściowo zadziałała (wykrył się MAC, i udało się ostatecznie kopiować PC->Falcon grupy plików, jednakże bez podkatalogów. Podkatalogi czekają w "kolejce" i nic się nie dzieje.

Zaxonowa karta z Falconem, mimo iż ustawiliśmy maca tym programikiem do tego przeznaczonym, na falconie wywala macadress coś w rodzaju: 0.0.0.0.0.0. Dodatkowo zauważyliśmy, że Zaxonowa karta w Falconie Y nie świeci na zielono (cokolwiek to nie oznacza).

Dodatkiem może być fakt, że Y używa starej wersji FF. W sumie, to nawet mu się nie dziwie, bo co nowsza wersja, to wolniej działa ;)-

Niestety zaczynam dochodzić do wniosku, że wadą tego programu jest własna obsługa tcp/ip. Osobiście wolałbym przez stinga.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

No niestety. U mnie to zachowuje się, jak program Pery Putnika.
Przy którym, w związku z tym, na razie jednak pozostanę.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

99

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

Pin napisał/a:

No i byłem u YerzmYeYa i sprawdziłem.

Więc tak. U mnie z Atari STe działają obydwie karty NetusBee. Jak i Lotharkowa, tak i Zaxonowa.

U YerzmYeYa sprawdzaliśmy wyłącznie Falcona. I teraz: Lotharkowa karta częściowo zadziałała (wykrył się MAC, i udało się ostatecznie kopiować PC->Falcon grupy plików, jednakże bez podkatalogów. Podkatalogi czekają w "kolejce" i nic się nie dzieje.

Zaxonowa karta z Falconem, mimo iż ustawiliśmy maca tym programikiem do tego przeznaczonym, na falconie wywala macadress coś w rodzaju: 0.0.0.0.0.0. Dodatkowo zauważyliśmy, że Zaxonowa karta w Falconie Y nie świeci na zielono (cokolwiek to nie oznacza).

Dodatkiem może być fakt, że Y używa starej wersji FF. W sumie, to nawet mu się nie dziwie, bo co nowsza wersja, to wolniej działa ;)-

Niestety zaczynam dochodzić do wniosku, że wadą tego programu jest własna obsługa tcp/ip. Osobiście wolałbym przez stinga.

Z tego co napisałeś powyżej to ja dochodzę do wniosku, że albo coś nie tak z Yerzmyeya falconem, rom portem, albo netusbee produkcji Zaxona. Do tego stary FF. FF (niezależnie od wersji) supportuje przesyłanie tylko plików z jednego poziomu katalogu, (czyli np. kilka plików z tego samego katalogu), ale nie całych katalogów z zawartością. Do tego potrzebny jest Chrome ponieważ ma odpowiednią funkcjonalność.

Ja miałem duże problemy z Zaxonowym Netusbee, kiedy po jakimś czasie wyrobiło się złącze, czy styki, i nie działało w niektórych pozycjach. Dlatego do Lotharkowego dołożyłem jeszcze gumową stopkę, tak aby karta nie wisiała całkowicie na rom porcie. Nieodczytywanie prawidłowego maca karty sugerowało by właśnie jakieś problemy ze stykami. Próbowaliście odpalić stinga? Podejrzewam, że efekt będzie podobny.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

100

Odp: uiptool: Poszukuję alpha-testera

sqward napisał/a:

Dlatego do Lotharkowego dołożyłem jeszcze gumową stopkę,

hehehehh - zrobiłem to samo, nawet wspominałem onegdaj Lotharkowi, że kartę która przez obudowę waży 2.5KG dobrze by było czymś podeprzeć. Ja użyłem gumowych nóżek od jakiegoś słicza ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info