1

Temat: WAPNIAK - niespodziewajka na VBXE

W ramach podziękowania za świetne party i w ogóle w przypływie twórczego zapału oraz pozytywnych uczuć do organizatorów i wszystkich obecnych pozwolę sobie przesłać garść zdjęć z piątkowego wieczoru do obejrzenia na komputerach z VBXE.
Miłego oczekiwania na załadowanie. :)

Edit:
uhm, no cóż, załącznik okazał się zbyt duży, w związku z czym przez jakiś czas będzie można sobie zassać paczkę stąd: http://adrian.matoga.info/wapniak2014-vbxe.zip

MM: Odłączone od wątku "Frasunek dla Sikora..." na prośbę tegoż oraz innych. Pozwoliłem sobie również na usunięcie i wyedytowanie niektórych postów, ponieważ ma być miło. :) [miker]

Ostatnio edytowany przez epi (2014-09-14 16:35:07)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

2

Odp: WAPNIAK - niespodziewajka na VBXE

wrzuc tez oryginaly dobry czlowieku

3

Odp: WAPNIAK - niespodziewajka na VBXE

Niech pomyślę...
Nie.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

4

Odp: WAPNIAK - niespodziewajka na VBXE

@epi: coś detekcja VBXE się sypie :) jak nie ma VBXE (emu, VBXE off) pisze że VBXE found at $d740 i pokazuje krzaki :)

5

Odp: WAPNIAK - niespodziewajka na VBXE

Zgłaszać błędy na emulatorze to tak, jakby spuszczać się w dmuchanej lali i żalić się lekarzowi, że nie możesz mieć dzieci. ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

6

Odp: WAPNIAK - niespodziewajka na VBXE

@epi: skorzystaj z drivera VBXE.SYS w SDX. I olej Mydłosa :]

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

7

Odp: WAPNIAK - niespodziewajka na VBXE

@mono: olej spartę i pisz pod MyDOSa :P Ja na przykład nie używam sparty ;P

Sikor umarł...

8

Odp: WAPNIAK - niespodziewajka na VBXE

@epi: za daleko mam do real atari... brakuje mi jakieś 30cm aby włączyć real hardware. Będziesz musiał na real atari sprawdzić sam :P

Ostatnio edytowany przez seban (2014-09-14 19:02:10)

9

Odp: WAPNIAK - niespodziewajka na VBXE

Nie muszę. U mnie działa. Źródła są tutaj: https://github.com/epi/ivbconv, każdy może sobie sprawdzić i poprawić, tak żeby mu działało. :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

10

Odp: WAPNIAK - niespodziewajka na VBXE

piękna to moda dawać źródła i oczekiwać że każdy sam sobie ściągnie git-em src i skompiluje pod swoją platformę :] efekt jest taki że użytkownikiem twojego softu będzie wąskie grono osób które będzie potrafiło sobie skompilować kod źródłowy który udostępniasz. Rozumiem że w ten sposób pozbywasz się większości ludzi "niegodnych" używania Twojego softu :P

poza tym pisałem że wykrywa VBXE nawet jak jest wyłączone (na EMU), rozumiem że u Ciebie działa gdy nie ma VBXE w real hardware? (tzn. wypisuje VBXE not found... go to ##&&*#)

Ostatnio edytowany przez seban (2014-09-14 19:15:19)

11

Odp: WAPNIAK - niespodziewajka na VBXE

Dla najpopularniejszej platformy jest gotowy plik wykonywalny w zakładce "releases". Dla linuxowych nerdów konieczna jest wyłącznie znajomość polecenia "make".

Niestety nie mam Atari bez VBXE, ale to, które mam, wykrywa VBXE poprawnie. Emulatory (Atari800 i Atari800Win) pokazują "VBXE not found" i skaczą do DOSa.

Moderatorów proszę o przeniesienie odpowiednich postów do już istniejącego wątku w Fabryce i tu już nie będziem oftopikować. :)

Ostatnio edytowany przez epi (2014-09-14 19:20:04)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

12

Odp: WAPNIAK - niespodziewajka na VBXE

#1) człowiek uczy się przez całe życie :) nie miałem pojęcia o istnieniu zakładki RELEASES :)

#2) niestety F-Secure nie lubi Twojego exe-ka z releases:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/44199/ivbconv.jpg

13

Odp: WAPNIAK - niespodziewajka na VBXE

To już nie pierwszy raz, kiedy widzę false positive z antywirusa. I co pan zrobisz? Nic pan nie zrobisz. Duża firma może sobie postawić tysiąc VMów z różnymi wersjami różnych AV i zatrudnić studenciaków do sprawdzania, czy któryś nie zdziwia. Ja mogę doradzić Ci użycie opcji "zmienić uprawnienia aplikacji" i "zgłoś tę aplikację w firmie F-Secure". Co zaś tyczy się zgłoszenia błędu w wykrywaniu VBXE, nie napisałeś nawet, jaki to emulator i która jego wersja, choć dysponujesz nawet umiejętnością samodzielnego znalezienia i naprawienia błędu (lub być może zgłoszenia go autorowi emulatora). Na takie lenistwo nie będzie przyzwolenia! :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

14

Odp: WAPNIAK - niespodziewajka na VBXE

@epi:

wysłałem do nich info że mają "false-positive", powinni naprawić. dam znać jak zareagują.

Co do emulatora to Altirra 2.50, fakt moje przeoczenie. Przejrzę źródła i zobaczę jak wykrywane jest VBXE. Zobaczę co ma altirra na $d7xx. i też dam znać, sprawdzę również na real atari.

mm) czy zgodnie z prośbą sikora i epi-ego można prosić o przeniesienie wątku do odpowiedniego miejsca.

Ostatnio edytowany przez seban (2014-09-14 19:39:36)

15

Odp: WAPNIAK - niespodziewajka na VBXE

epi napisał/a:

Co zaś tyczy się zgłoszenia błędu w wykrywaniu VBXE, nie napisałeś nawet, jaki to emulator i która jego wersja

A jaki może być przy VBXE :) A antyvirusy na złom. Wystarczy nie instalować byle gówna pobranego nie wiadomo po co i skąd.

To ja podpowiem szczegóły. Na Altirra 2.50 następujące przypadki:

1. VBXE włączony normalnie - bez dodatkowych opcji - działa (wykrywa na D640)
2. Zaznaczona opcja "Use $D7xx..." - nie działa (wykrywa D640 i oczywiście idzie w krzaki)
3. VBXE wyłączone - nie działa (wykrywa D740 i idzie w krzaki)

Krzaki wyglądają tak samo tzn ciemny ekran z pojedynczą błękitną linią tekstową na dole.
Oczywiście emulator może zawierać błędy w emulacji VBXE. Warto sprawdzić różne metody wykrywania (są różne?)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2014-09-14 20:04:48)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

16

Odp: WAPNIAK - niespodziewajka na VBXE

@epi: napisałem posta w odpowiednim wątku. Tutaj już pisał nie będę bo się Sikor denerwuje niepotrzebnie. Na "gołej" und "real" Atarce również wykrywa VBXE którego nie ma.

Ostatnio edytowany przez seban (2014-09-14 20:12:57)