76

Odp: Sio2pc - USB

Poproszę 1szt -dobiór na SV.

Przy okazji: jak ustawić AspeQT żeby współpracował z SIO2USB pod Win8?
Mam takie jedno (to w niebieskiej obłej obudowie z dołączanym kablem, nie pomnę kto sprzedawał) i na WinXP pamiętam, że śmigało pięknie.
Teraz mam Win8 i za diabła nie mogę sobie przypomnieć co tam wybrać. Tzn jaki port? Próbowałem wpisywać USB, USB01, z 10 innych pomysłów, ale nie bangla.

77

Odp: Sio2pc - USB

A nie musisz przypadkiem przypisać jako port COM? Zazwyczaj jako pierwszy ustawia się COM1, tylko nie wiem, gdzie w 8-ce wybierasz parametry portu (nie mam 8-ki).

Sikor umarł...

78

Odp: Sio2pc - USB

Wejdź w menedżer urządzeń i w "Porty (COM i LPT)" powinien być wpis typu USB serial port (COMx), gdzie x to numer portu u ciebie w systemie. Przepisz całość (COMx) do AspeQta.

Ostatnio edytowany przez voy (2014-11-02 10:24:49)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

79

Odp: Sio2pc - USB

Voy, mam standardowy, legalny Win8 i nie ma u mnie takich ustawień.
Może dlatego, że w moim laptopie nie ma ani portów COM ani LPT? ;)

Jesteś pewny, że ustawiałeś w Win8, to co piszesz?

Mam w managerze "Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej" ale tam nie ma nic co by przypisywało COMx do USB.
Dlatego wlasnie pytam.

80

Odp: Sio2pc - USB

Jak podłączysz SIO2PC-USB, to Windows powinien wykryć FTDI i doinstalować sterownik automatycznie. Pojawi się jako port COM o bliżej nieokreślonym numerze, który można zmienić ręcznie. Jeśli tak się nie dzieje, to coś jest nie halo. Patrz załącznik.

Post's attachments

20141102_124811.jpg 580.19 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

81

Odp: Sio2pc - USB

A może sterownik unicestwił nieoryginalny chip ftdi ?

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

82

Odp: Sio2pc - USB

Mam oryginalny Windows 8.1 Update 1 Pro i wygląda to u mnie tak, jak pokazał Duddie. Ściągnij najnowsze sterowniki ze strony FTDI i zainstaluj.

W "Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej" dodatkowo jest jeszcze urządzenie o nazwie USB Serial Converter.

Post's attachments

ftdi.jpg 99.28 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

83

Odp: Sio2pc - USB

No i trzeba było tak od razu! :) Odzwyczailem się już od tego, że trzeba ściągać jakieś sterowniki. Od kilku tak wkładam i ma działać ;)
Dzięki

84

Odp: Sio2pc - USB

To zainstaluj linucha, u mnie działa od razu. :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

85

Odp: Sio2pc - USB

.

Ostatnio edytowany przez epi (2014-11-02 17:52:27)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

86

Odp: Sio2pc - USB

Ja nic nie ściągałem, działa od razu po podłączeniu.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...