51

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Pewnie ze wszystko padnie, bo ceny na rynku w tej chwili sa windowane poza granice zdrowego rozsadku i daleko poza rzeczywista wartosc przez spekulantow.
Oczywiscie sa perelki, unikaty warte sporo, itd. Mam wrazenie ze spekulanci sami wpadli w maszyne spekulacji i kupuja od siebie na wzajem coraz to po wyzszych cenach.
Czesto na popularnym portalu aukcyjnym w Polsce widze ten sam sprzet ktory co miesiac pojawia sie coraz drozej u coraz innego sprzedawcy...

Za to nowoscia mozna okreslic oferowanie 2 letniej gwarancji na retro sprzet. Osobiscie uwazam te gwarancje za watla, ale sprzet ktory przetrwal 30 lat powinien przetrwac i 2 nastepne. Aczkolwiek intensywnie uzytkowany pewnie po 2-3 miesiacach ma szanse pasc.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

52

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

@ming cytuj dokładnie

było: "Chciałbym zostać z górą elektrośmieci :))) "
a ty zacytowałeś: "Chciałbym zostać z górą elektrośmieci "

.

53

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Też mam wrażenie, że okres kilku ostatnich lat to jakieś wariactwo cenowe. Dlaczego zwykłe magnety po 50 zł?!? Toż to warte 10-15 zł jest... No ale... Za 50 dyszek można wziąć bielutki w kartonie z ładnym pudłem i czyściutką rolką dociskającą (bez śladów).

Chyba miałem okazję obserwować to zjawisko hossy cenowej... Lat 4-5 temu ceny zaczęli windować pojedynczy sprzedawcy i zaczęło się... Nim coś ktoś wystawił, oczywiście zerkał na portal aukcyjny jak to kosztuje i zaczęło się kopiowanie chorych cen... I tak aż do dzisiaj... A szkoda... Może faktycznie ceny dojdą do poziomu niemalże kosmicznego i wtedy okaże się, że sprzedawcy z zalegającymi gratami pójdą po rozum do głowy i... zrobią klasyczne licytacje, a nie "kup teraz" z "bąbelkowymi" cenami.

XE maniac! ;)

54

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Magnet do Atari kosztowalby mniej gdyby nie powstalo sio2sd/sio2pc/sio2ide.....

"wszystko się kiedyś kończy......."

55

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Przecież są już wtyki z pinami luzem... Więc o co chodzi?

XE maniac! ;)

56

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Sa od niedawna/ po znajomosci....na allegro ich nie ma ..

"wszystko się kiedyś kończy......."

57

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Moim zdaniem są ogólnodostępne... M.in. w polskim sklepie internetowym jak i z innego prywatnego źródła...

XE maniac! ;)

58

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

willy napisał/a:

Mam wrazenie ze spekulanci sami wpadli w maszyne spekulacji i kupuja od siebie na wzajem coraz to po wyzszych cenach.

Dokładnie. Ale kupują sami od siebie również po to, by "utrwalić" zamierzony poziom cen i potwierdzić ich zasadność w oczach potencjalnego kupca.

59

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

W myśl zasadny, kłamstwo powtarzanie w nieskończoność staje się prawdą. Ot taka czynnik psychologiczny u nas ludzi.

XE maniac! ;)

60

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Przychodzę dzisiaj do roboty a tu kumpel do mnie: " Słuchaj słyszałem że zbierasz sprzęt stary, wiesz co znalazła żona w domu atari i chciała wywalić , ale pomyślałem że ci dam. Nada się do czegoś. ??? chcesz go za darmo ???"
A mnie "ZAMUROWAŁO":
https://drive.google.com/file/d/0B3xQcrfFDspgSzJiQ1FvMU9PS1k/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B3xQcr … sp=sharing
właśnie brakowało mi 130 xe do kolekcji

Podobno pare razy uruchamiane. Nikogo nie "jarało". Jest  czyściutkie... i nie żółte.
Od dziś kocham poniedziałki, poniedziałeczki, poniedziałunie ... :)

Ostatnio edytowany przez pablozp (2014-10-13 08:20:49)

.

61

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Fajne  Atari 130XE bo w pudełku
ale czemu linku da się skopiować, musiałem przepisywać literka po literce. A zalogowany byłem.
Ja kiedyś, na podobnej zasadzie dostałem oczywiście gratis,  atari 65XE dwie sztuki i każde w box-ie.

Ostatnio edytowany przez JLS (2014-10-13 08:10:50)

62

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

3 w 1

Atari 65
CA2001
A600

wsio sprawne.

za 100.

63

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Mega trafienie! :)

64

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Jakiś czas temu, w mojej placówce edukacyjnej znalazłem A500. Trwała akcja "elektrośmieci"... Idę sobie korytarzem na drugim piętrze, patrzę na dół, na placyk, a tam zerka na mnie jakiś znajomy kształt. Pierwsza myśl (nadzieja), że to c128. Okazało się, ze to "tylko" amisia, ale i tak jeszcze długo serce się radowało z upolowanej sztuki, tym bardziej, że miała rozszerzenie ramu 2MB.

65

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Monitor RGB Atari 1435 - 265 + wysyłka ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

66

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Pin działa sc1435?

67

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

tak, wszystko bangla mimo, iż monitor sprzedawany był jako niesprawny. Zostałem oszukany ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

68

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Pin - troszke ci zazdroszcze ze nie dopilnowałem tej aukcji (synek w szpitalu) bo cena niewygorowana a w sam raz

Pozdrawiam i gratuluje

69

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Pin napisał/a:

tak, wszystko bangla mimo, iż monitor sprzedawany był jako niesprawny. Zostałem oszukany ;)

He he!!!
Ja też zostałem oszukany parę razy przez tego sprzedawcę!!!! (to SARKAZM!!! TEN ZŁOwieCZIEK, wszystko sprzedaje jako złom, 3bądź 4aukcję od niego wszystko działa perfekcyjnie!!!)

****
Prince80!!!
O qr...fa!! Co z Synkiem?
!!!Niech maluch wraca do zdrowia!!!
!NFZ SUXXXX!

Ostatnio edytowany przez AS... (2015-01-10 22:01:53)

70

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

As- Patryczka przy porodzie zarazili gronkowcem i teraz przy każdym oslabieniu organiuzmu pojawiaja sie mu jakies ropienie ktore trzeba usuwać operacyjnie

Wiesz jutro ich odbieram bo niby synek zdrowy ale trzymali ich w izolatce ( nic tylko sprawe założyc tylko jak im udowodnie :()
najgorsze jest to ze jemu sie to bedzie przez całe życie robiło :(

71

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Hit roku 2015:

Olx.pl, wyciągnięte z szafy, nie wiem czy działa itd., tym czasem dostałem:

Atari 65XE w stanie 5/5, ładne niepożółkłe, GTIA sprawne, opakowanie w stanie 4/5, rachunek z Pewexu i karta gwarancyjna, instrukcja obsługi, zasilacz.

30 zł + 20 przesyłka.

Ostatnio edytowany przez sna (2015-08-17 23:44:52)

Sprzęt Atari: 65XE (BOX), 800XL, 1050, XC12 (BOX)

72

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Na allegro takie widuję po 400 zł.

Ostatnio edytowany przez sna (2015-08-17 23:42:06)

Sprzęt Atari: 65XE (BOX), 800XL, 1050, XC12 (BOX)

73

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Ładne szarpnięcie.

Kilka miesięcy temu jakiś szczęściarz wyjął na allegro za 80zł parkę LDW+Indus w stanie nieznanym od złomiarza i to jak dla mnie było "branie roku". Ciekawe, czy działały... W tych czasach już naprawdę ciężko - przykładowo ja praktycznie nic nie zdobyłem w tym roku, co kwalifikowałoby się do tego wątku :(

74

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

parę miesięcy temu (kwiecień/maj?) - A1200 z Niemiec za 100 EUR, w środku scandoubler z flicker fixerem DCE, Blizzard 1230 Mk IV 030/50 z FPU i 16 MB RAM.

ponad miesiąc temu - 1040 STFM na olx.pl...za 30 zł. Myślałem, że to jakaś pomyłka, ale starszy pan potwierdził powyższą cenę. Byłem w szoku, gdy parę dni później otrzymałem komputer w niezniszczonym oryginalnym kartonie ze styropianami, myszką, kablami, instrukcją obsługi. Jako bonus sprzedający dorzucił filtr na monitor CRT!  Pan zorientował się chyba po fakcie, że pomylił się w cenie o jedno zero, bo później wystawił stację dysków do ST.. tym razem za 300 zł.

600 xl, 520 st+, mega st 4

75

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

To jak zgarnąć 6 w totka :D

.: miejsce na twoją reklamę :.