Temat: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Proponuję nowy, wesoły temat: jakie kto miał największe i najlepsze trafienia kolekcjonerskie.

Zaczęliśmy z Mentosem w innym wątku, zapraszam do kontynuacji.

W miarę możności traktujmy to jak pogawędkę wędkarzy, ale bez przesadnych opowieści o wielorybach w zatoce gdańskiej i 200 kilowych sumach... powiedzmy, z zachowaniem jakiegoś realizmu :)

2

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

A jaki to ten inny wątek?

3

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=12558

Na końcu wspomnieliśmy udane zakupy, czyli co najlepszego, a jednocześnie najtaniej udało się zdobyć.

4

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

2013- Atari 65 Xe i z magnetem - funkiel blaszka wszytko w kartonach plus ze 10 kaset w normalu - koszt 20 zł
2014 - Drugi strzał - Pracownik znazł w szafie - chciał  wyrzucić - 130 XE + Magnet z T2000 i dwa cardy z LOGO i T2000 - koszt wódka;)

bzzzz...bzzzzz..... o wgrało się !!!!

5

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

No ja jeszcze dorzucę:

ostatnio: LDW + 130XE z zasilaczami za 100, stany do wyczyszczenia, działające - niezłe trafienie, ale może nie jakieś mega, po prostu dobre.

A moje trafienie życia jak dotychczas to było: 2x1050 2x800xl 2x130xe i 1x65xe plus drobne oporządzenie za 80zł. Raz jeden takie coś mi się trafiło, Jedna stacja była padnięta z tej góry sprzętu. Stargowałem wtedy z ceny początkowej 150zł.
Ale to też ładne parę lat temu i te czasy nie wrócą.

6

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Ale smieszne ....
A ja zawsze jakies smietniki dostaje i jeszcze kurier je lamie po drodze lolol

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Moje trafienia:

Amiga CDTV ze stacją i klawiaturą = pizza :)
Mac IIs monitorem (takim pivotem CRT) = Atari 65XE
Atari 65XE = nic :D
Tablet do Atari 65XE = nic :D

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

8

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

No te moje to nie z aukcji, a z tzw. pleneru.

CDTV = faktycznie dobre branie, mocno drogie są obecnie.

A z ciekawosci jeszcze: Amige tez zbierasz, czy zamieniles na cos JIL ?

Ostatnio edytowany przez laborant (2014-09-26 16:12:24)

9

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

falcon UK za 250
amiga 1200 ebox, blizzard IV za free

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

10

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

O :D  To mi przypomniałeś jeszcze Amige 1200 w towerze microniku - działająca plus Blizzard III nie działający razem za 50zł. Ale te graty mniej mnie interesują więc wyleciało z głowy. Tyle, że to było co najmniej 10 lat temu.

11

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

proponuje podawać jeszcze rok bo kiedyś na allegro falcony "leżał" po 300 zł i kupiłem wtedy ze dwa ale to było z 8 lat temu i wtedy to cena była rynkowa a na dziś to byłaby mega okazja ! :)

sqward: funtów czy pln ? ;)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

12

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Falkony po 300!  A stosunkowo niedawno (2010, 2011) była aukcja 3x 800 XE boxy, autentycznie stan magazynowy - po 100zł szt w kup teraz. Wahałem się czy by sobie jednej nie kupić, ale wydawało mi się, że chińskie 800XE, więc tandeta i w końcu zrezygnowałem - wkrótce zeszły. Wydawało mi się wtedy, że w sumie nie warto dać tej stówy (nie boksy wtedy chodziły max po 30-40zł). Do dziś żałuję, jak mi się to przypomni.

13

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

To w tym roku, ZX Spectrum +2 szary, za 20 euro :) Co prawda nie działał, ale stan obudowy elegancji - okazało sie ze ktos go potraktował jako dawce pamieci - po włozeniu - ozył :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

14

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Generalnie lata 2005-2008 były fajne na zakupy, ceny średnio 1/2 tego co obecnie... Zaopatrzyłem się w owych czasach w trochę gratów. :)

XE maniac! ;)

15

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Nie wiem czy Was denerwować...

16

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

AS... napisał/a:

Nie wiem czy Was denerwować...

Wujek z USA dał fajną pakę gadżetów?

XE maniac! ;)

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

@laborant: amigę okazyjnie, jak się trafi okazja

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

18

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Adam: dokładnie, jak juz się na siłę okazja pcha, albo cos sie zawieruszy w grupie roznych gratow. Ale serca do tego juz nie mam, zeby modzic i naprawiac.

AS: DAWAJ!!! Mam nadzieje, ze to taka historia, ze bedzie mi sie snila po nocach. Np.: wytaskałes kontener nowek boxow 800xl przy likwidacji Pewexu.

19

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

No to budujemy napięcie dość zręcznie... ;)

XE maniac! ;)

20

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Moje strzały:

100pln: Ca2001, LDW, kilkanaście tytułów gier EA, Activision, Atari itd - na dyskach, cartach, 6 pudeł AtariLab (w tym starterPack) ... nie pamiętam co jeszcze, ale autem dwa razy po to jechaliśmy bo się nie mieściło ;)

10pln: Moduł MP2 do Amstrad CPC - Gumtree z rok temu, przypadek.

100pln: Wyczyściliśmy krakowski MapaSoft. Dwa pudła różności, programator epromów na PBI, oryginalne schematy serwisowe komputerów XL/XE ;) - kopia jest u Pasia ;)

chyba z 200pln: 20 Apple II GS, jeden wypasiony o co najmniej jeden jak domniemam prototyp karty graficznej o której nawet GOOGLE milczy. Stoll Farb Controler. Dałem do powielenia Jerowi, schemat jest ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

21

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

aaaa - modem XM301. Pudełko instrukcje, itd. Z 10 lat temu jakiś komis - 10pln.

SF314, golas - bez zasilacza, sprawna. 10pln pod Halą targową w Krk.

To samo źródło, Atari 600XL - 30pln, przypadek.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

22

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

No pięknie... :)

XE maniac! ;)

23

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

@Pin, 600XL juz Ci sie zamortyzowala... odkupie :)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

24

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

laborant napisał/a:

AS: DAWAJ!!! Mam nadzieje, ze to taka historia, ze bedzie mi sie snila po nocach. Np.: wytaskałes kontener nowek boxow 800xl przy likwidacji Pewexu.

Kto bym tam chciał paletę 800XL.
Kiedyś pomagałem  Krollowi załatwić transport dla euro palety ze sprzętem Atari, niestety okazało się że są to dwie euro palety z Atari TT i innymi gratami do Atari. Co gorsza dwie TTki okazały się drogimi podróbkami czyli Hades-ami.
Niestety co gorsze oba Hadesy działają, z racji że TTki mnie nigdy nie interesowały zamieniłem się z Krollem za nie pamiętam za co...??? jakiegoś mocnego trunku na Hades-a.

Ale Hades śmierdzi i warczy więc:
- mój Hades wala się u Piter-a od paru lat, ale z tego co wiem to jego synek przerabiał go na piaskownicę bądź akwarium..
W końcu po paru latach muszę dać szansę i swojemu synkowi gwiazdka niedługo a synek chce most do pociągów Lego.
Taki Hades idealnie będzie nadawał się na most!
Skoro mógł być piaskownicą to teraz będzie mostem dla pociągów Lego. Jest duży. Będzie to idealny prezent na gwiazdkę.

A słyszałem już parę razy że jestem ortodoxem i używam tylko Atari...
To nie prawda... A o to prawdziwy przykład:
-znalazłem kiedyś w piwnicy brata amigę 1200 z blizzardem 060, brat miał to wyrzucić okazało się że Amiga jest bardzo mocno uszkodzona, padł w niej dysk twardy po zmianie na cf amiga działa. Raz nawet jej używałem jak sprawdzałem różnicę w działaniu dem TBL 060 na Falconie 060 i Amidze 060.
Oczywiście jest przepaść w szybkości działania tych sprzętów.

Amiga wróciła do piwnicy.

25

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

AS:

TY mi zalatwiales transport :), szwagier przywozil to prosto z W-wy
Moj strzal jak pisal AS to ciezarowka sprzetu atari:
2 x Hades full wypas, 2 x TT (jedna z karta graficzna i 64 MB TT-ramu), wszystkie kompy sprawne
2 x skanery SCSI i inne gadzety czyli napedy CDR, nagrywarki napedy dyskow MO, drukarka SLM605, wszystko for free.
Prawda ze 1 Hades-a dostal AS,

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE