51

Odp: hddriver -> Falcon -> CF

As: da się oczywiście, bez najmniejszego problemu, zero problemu a jeszcze wejdzie CTPCI z Radeonem... ale to wkrótce ... tzn może dłuższej "wkrótce" ponieważ moje CT60 leży u Czuby - już działające - ale cisza jest z płytami falconowymi więc czekamy dalej...

a propos: nie ma nikt Supervidela na sprzedaż ? haha - żart ;)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

52

Odp: hddriver -> Falcon -> CF

piter napisał/a:

nie no Cyprian oczywiście że tak, że to nowocześniejsza architektura ale co by szkodziło zostawić rozdzielczość TT high - pewnie i tak trzeba by używać monitorów z TT ale jednak fajnie byłoby ... szybszy komputer z tą samą rozdzielczością a tak słabo do DTP się nadawał - acceleratory typu BlowUp robiły wyższe rozdzielczości ale komfort (szybkość) pracy spadała drastycznie. A tak robisz grafikę w mono (kolorowe bitmapy też) a póżniej kończysz pracę już na mniejszej rozdzielczości w kolorze, na zwykłym monitorze.

Ale wyobraź sobie obudowa po prostu od TT lub Mega ST z jedynie zmodyfikowanym miejscem na napęd CD (IDE lub SCSI - to drugie to oczywiście przy drobnej przeróbce na płycie w scsi jak w MKX). O tym mogli pomyśleć - C-Lab pomyślał kilka (2 lata??) lat później ...

nie no, nie ukrywam że w momencie wydania Falcona żałowałem że jest on w wersji 'home' zamiast 'pro'.
Dopiero w XXI wieku zrozumiałem, że nie było to możliwe, utrzymując tą samą cenę. To samo z Commodore, nie byli w stanie wydać naprawdę nowego 32bitowca w cenie A1200.

Przykładowo, TT High wymaga PixelClock 95MHz, Videl w Falconie ma 25 i 32MHz (A1200 ma 28MHz), sprawdziłem że da się go przetaktować na 66MHz. No ale to nadal dużo poniżej 95MHz.

Technologicznie obie firmy nie miały takich możliwości by pogodzić cenę z oczekiwaniami. Tak więc obie poszły na kompromis, jedna użyła architekturę A500, druga szynę danych 16bit.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

53

Odp: hddriver -> Falcon -> CF

Cyprian napisał/a:

Technologicznie obie firmy nie miały takich możliwości by pogodzić cenę z oczekiwaniami. Tak więc obie poszły na kompromis, jedna użyła architekturę A500, druga szynę danych 16bit.

Kości AGA były gotowe na początku 1991. Tylko menadżmenty Commodore zadecydowały o kiszeniu ich przez prawie dwa lata. W zamian za to wypuszczali różne nieudane rzeczy typu A500+, A600.
Amiga 1200 wrzucona na rynek półtora roku wcześniej byłaby całkiem udanym komputerem.
Który miałby całkiem sensowne możliwości z całkiem sensowną ceną.
A tak to cóż. Amiga 1200 to było dziadostwo jakich mało.

54

Odp: hddriver -> Falcon -> CF

piter napisał/a:

a propos: nie ma nikt Supervidela na sprzedaż ? haha - żart ;)

Ja też chętnie kupię!
Willy nie zrobisz jeszcze i nowych videli ..?

55

Odp: hddriver -> Falcon -> CF

ASie, wrzucaj demka i gierki na Pigwę. A transferem się nie zrażaj, bo serwer ma czasami gorsze dni. :P Aha, jak coś, to wrzucaj upchnięte w RAR-a, 7z albo ZIP-a; nie ma problemu z wypakowaniem przez basha. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie