1

Temat: North & South

Witam
Na PPA pojawiła się informacja, że gra przy sporej ilości obiektów "muli". Nie mam tej gry aktualnie, ale ciekawi mnie, czy w wersji ST/E też tak jest? http://www.ppa.pl/forum/strefa-gier/311 … ie#m444322

Odp: North & South

Grałem wielokrotnie, zwolnienia nie pamiętam.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: North & South

Podobno chodzi o moment kiedy ma się dużo armat i one strzelają. Niestety kolega na AO potwierdził, że zwalnia.

Ostatnio edytowany przez Ender (2014-10-20 20:09:19)

4

Odp: North & South

Milion razy grałem na Amidze i jakoś nie zauważyłem zwalniania.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: North & South

Ja kojarzę to zwalnianie ( na STE ) przy opcji z dużą ilością strzelających armat i jak dobrze pamiętam, to nie było lekkie zwolnienie.

Odp: North & South

Duża ilość strzelających armat to... dwie :P nie przesadzajmy, to by nawet napisane w basicu chodziło bez problemu. No chyba że kod AI dużo czasu zabiera.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: North & South

Adam Klobukowski napisał/a:

Duża ilość strzelających armat to... dwie :P

Dwie? No to któryś z nas ma coś z pamięcią nie tak :P Ja kojarzę, że można było mieć po 3 armaty, czylil na 2 graczy to było by 6 armat na raz.
Ale może faktycznie to ja źle pamiętam i przydział był tylko jedna armata max. Ech, może jakoś wieczorem odpalę tą grę aby sprawdzić jakość swojej pamięci, bo to może już odpowiedni wiek aby iść na bardziej rozległe badania czy cuś :)

Ostatnio edytowany przez jury (2014-10-21 09:37:03)

8

Odp: North & South

Co do liczby armat: http://www.ppa.pl/gry/north-south.html ;)

9

Odp: North & South

No właśnie, jdenak dobrze pamiętałem ilość armat :)
A tutaj można zobaczyć na żywo użycie 3 armat jednocześnie:
http://youtu.be/CHcoemBuUZ0?t=18m6s

W takim razie, dalej potwierdzam to co napisałem powyżej. Przy 6 armatach, kiedy wszystkie strzelają, przynajmniej wersja na STE zwalaniała, i to nie, że leciutko, tylko pamięta mi się, że masakrycznie! :)

Ostatnio edytowany przez jury (2014-10-21 09:48:10)

10

Odp: North & South

Zgadza się, armaty mogły być po 3 z każdej strony. To że w Basicu mogłoby chodzić bez problemu to może i prawda, pytanie jeszcze jak to zostało napisane :) Że przypomnę co Kuba Husak zrobił z Amaroute.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

Odp: North & South

jury napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

Duża ilość strzelających armat to... dwie :P

Dwie? No to któryś z nas ma coś z pamięcią nie tak :P Ja kojarzę, że można było mieć po 3 armaty, czylil na 2 graczy to było by 6 armat na raz.
Ale może faktycznie to ja źle pamiętam i przydział był tylko jedna armata max. Ech, może jakoś wieczorem odpalę tą grę aby sprawdzić jakość swojej pamięci, bo to może już odpowiedni wiek aby iść na bardziej rozległe badania czy cuś :)

No dobra, skleroza galopuje. Dobra, wyobraziłem sobie jak to jest zrobione i mój wniosek jest taki, że N&S jest po prostu słabo napisane.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

12

Odp: North & South

Pierwszy raz grałem w North & South na PC.

To był stary AT z Herculesem.

Siedzieliśmy na praktykach i jak nic nie było do roboty, graliśmy właśnie w North & South i Sokobana.

Ponad dwadzieścia lat temu.

Piękne czasy.

Rozmarzyłem się.