251

Odp: Rapidus - dyskusja

Próbowałem wielu różnych kombinacji. Np. dwukropki źle wyglądają, jeśli nie znajdują się w tej samej kolumnie ekranu. Inwers tak samo.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2016-04-05 15:55:43)

KMK
? HEX$(6670358)

252

Odp: Rapidus - dyskusja

a będzie wybór wersji językowej :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

253

Odp: Rapidus - dyskusja

drac030 napisał/a:

Jeśli po nic, to po co bijesz pianę?

Wyluzuj.... sam przecież pytałeś jakie innę określenie może być użyte i od razu "poleciałeś" słownikami jakbyś nie wiedział o co chodzi i oczekiwał precyzyjnego pojedynczego słowa.
Słowo Preference jest o tyle "mylące", że jest w liczbie pojedynczej i to chyba zwróciło uwagę innych komentujących.

Inne opcje:

Preferences - wiadomo dlaczego ale za długie
Profile - wiadomo od czego
QSet - od Quick Settings
Mode - wiadomo od czego
QMode - Quick mode
QSelect - też wiadomo
ModeSel - mode selector

254

Odp: Rapidus - dyskusja

@tebe: jeśli ktoś zrobi komplet tekstów w innym języku, to nie widzę większych przeciwwskazań.

sam przecież pytałeś jakie innę określenie może być użyte

O nic takiego nie pytałem.

od razu "poleciałeś" słownikami jakbyś nie wiedział o co chodzi i oczekiwał precyzyjnego pojedynczego słowa

Nie napisałem też nigdzie, że czegokolwiek oczekuję. Twój quickset odpadł ze względu na niepożądany podtekst tego wyrazu, pokazałem Ci to w słowniku, to taka straszna zbrodnia? Jeśli ktoś tu musi wyluzować, to chyba nie ja.

Słowo Preference jest o tyle "mylące", że jest w liczbie pojedynczej

Tak samo jak Profile, Mode, Selection i tona innych. Liczba pojedyncza jest - moim zdaniem - uzasadniona i nie ma z nią problemu.

Poza tym mam wrażenie, że nie czytasz postów, np. postu nr 247.

KMK
? HEX$(6670358)

255

Odp: Rapidus - dyskusja

Moja propozycja: 

Preset

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

256

Odp: Rapidus - dyskusja

drac030 napisał/a:

Poza tym mam wrażenie, że nie czytasz postów

No właśnie ... masz wrażenie ...

drac030 napisał/a:

O nic takiego nie pytałem.

Ciekawe ... post #232

drac030 napisał/a:

uzasadniona i nie ma z nią problemu.

Jak widać parę osób już zastanowiło znaczenie tej opcji więc nie jest to takie oczywiste ... no ale to twój produkt więc rób jak chcesz.

257

Odp: Rapidus - dyskusja

BartoszP napisał/a:

No właśnie ... masz wrażenie ...

Moje wrażenie jest mocno uzasadnione, bo Twoje posty są nie na temat. Nawet jeśli ktoś nie wpadł na to wcześniej, w 247 jest wyraźnie napisane, że listy angielskich słówek umiem sam tworzyć i w ogóle nie o to chodzi. A por. post 253.

BartoszP napisał/a:
drac030 napisał/a:

O nic takiego nie pytałem.

Ciekawe ... post #232

Tam nie ma żadnego pytania.

BartoszP napisał/a:
drac030 napisał/a:

uzasadniona i nie ma z nią problemu.

Jak widać parę osób już zastanowiło znaczenie tej opcji więc nie jest to takie oczywiste

Zastanowienie jest chwalebne (poddawanie poprawek do czegoś, o czego działaniu nie ma się pojęcia, już mniej), ale przede wszystkim tu znowu najwyraźniej zdradzasz się z tym, że nie czytasz tego, co się do Ciebie pisze: (post 232, rzekome pytanie), jeśli mam uwzględnić jakieś korekty, to muszą być SENSOWNE i (post 241) LEPSZE od stanu obecnego oraz (post 247) uwzględniać też całość wyglądu menu jako takiego.

PS. "jeśli" to nie jest partykuła pytajna.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2016-04-06 20:31:52)

KMK
? HEX$(6670358)

258

Odp: Rapidus - dyskusja

nie bedzie zmian.. bo jest idealnie.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

259

Odp: Rapidus - dyskusja

Draco: Jak widzę tę dyskusję, to cieszę się, że nie miałem siły dociągnąć tego samemu do tego etapu i współczuję, że padło na Ciebie...
Przynajmniej moja "loading bara" jest międzynarodowa i mam nadzieję, że nikt się do niej nie przyczepi.

260

Odp: Rapidus - dyskusja

@drac030 

Oczywiście Ty sam oceniasz jakie są rozsądne/zasadne/pasujące i jakoś nie widzę aby to gdziekolwiek było negowane bo owa partykuła "jeśli" jest partykułą warunkową dającą Ci pełnie praw wyboru co, kiedy i czy w ogóle będzie uwzględnione.

Tak ... formalnie nie zadałeś pytania ale chyba łatwo z kontekstu twej własnej wypowiedzi zrozumieć, że potocznie mówiąc  "pytałeś/prosiłeś o propozycje/sugestie" ... bo chyba takie jest znaczenie idiomu "I'm all ears" ? Nieprawdaż ?
Rozumiem, że chcesz być bardzo dokładny i powinienem był napisać "prosisz o propozycje".

Inni też zrozumieli twój tekst jako pytanie o propozycje ... słowo pytanie jest specjalnie tu użyte ...

Tak czy inaczej i tak zrobisz jak chcesz ...

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2016-04-06 17:26:50)

261

Odp: Rapidus - dyskusja

lotharek napisał/a:

nie bedzie zmian.. bo jest idealnie.

No i pozamiatane ;)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

262

Odp: Rapidus - dyskusja

Moje Panie - spokój, bo nie jest to wątek o xbiosie ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

263

Odp: Rapidus - dyskusja

Pin napisał/a:

Moje Panie - spokój, bo nie jest to wątek o xbiosie ;)

:)

.

264

Odp: Rapidus - dyskusja

Nie rozumiem trochę tej dyskusji o tym jaki wyraz jest lepszy w setup menu. Draco zrobił kawał dobrej roboty i to jest najważniejsze. 

@laoo/ng
Jest jeden pomysł by dodać napis w czasie ładowania rdzenia. Tak, pamiętam, że ostatnio coś usuwaliśmy :).

@Pin
Zerknij na mejla.

265

Odp: Rapidus - dyskusja

@BartoszP: I am all ears = zamieniam się w słuch = masz moją uwagę, więc jeśli chcesz coś powiedzieć, to teraz możesz.

Nie ma tu podtekstu, że pytam o coś albo proszę. Macie problem i zamierzacie o nim dyskutować, to dyskutujcie, ja się będę przyglądał, a nuż coś wyniknie na tyle sensownego i lepszego, żeby coś tam zmieniać. Ale nie wynikło, ... i może tu resztę myśli zatrzymam dla siebie.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2016-04-06 20:30:52)

KMK
? HEX$(6670358)

266

Odp: Rapidus - dyskusja

jak wygląda sprawa adresowania pamięci VBXE z poziomu Rapidusa, z jaką prędkością będzie odbywać się transfer

np. załadujemy pamięć Rapidusa klatkami animacji ,które będziemy chcieli przepchać do VBXE

1.77 ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

267

Odp: Rapidus - dyskusja

Tak, 1,77.

Przy okazji, konstruktorzy obu urządzeń mogliby się jakoś wypowiedzieć w kwestii, czy jest możliwe podłączenie VBXE do magistrali Rapidusa w ten sposób, żeby obejść ten problem?

Okienko 32 albo (najlepiej) 64k z pamięcią VBXE widoczne w wysokich adresach, plus dające szybszy dostęp do VRAM, to byłaby piękna rzecz.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2016-04-11 10:42:13)

KMK
? HEX$(6670358)

268

Odp: Rapidus - dyskusja

cyberstormy w amigach maja to fajnie rozwiazane, na poczatku byly problemy wydajnosciowe az w koncu ktos wpadl na pomysl zeby podlaczac dodatki do kart turbo. karte graficzna podlaczona do karty turbo a nie do plyty glownej dala ogromnego kopa. inna sprawa ze w amigach po tych zabiegach plyta glowna amigi zostala sprowadzona do roli kondensatora do filtrowania pradu zasilajacego karte turbo...

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

269

Odp: Rapidus - dyskusja

Już pewnie za późno...

270

Odp: Rapidus - dyskusja

Na VBXE 3 nigdy nie jest za pozno

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

271

Odp: Rapidus - dyskusja

Na VBXE 3 nigdy nie jest za pozno

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

272

Odp: Rapidus - dyskusja

Tak, powiedz to tym wszystkim ludziom którzy wydali parę grubych stówek na 2.1, że teraz trzeba kupić nowe.

.: miejsce na twoją reklamę :.

273

Odp: Rapidus - dyskusja

Cena postępu. Chcesz mieć speed w specyfikacji czy w rzeczywistości.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

274

Odp: Rapidus - dyskusja

Cena postępu. Chcesz mieć speed w specyfikacji czy w rzeczywistości.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

275

Odp: Rapidus - dyskusja

Skrzypu? Co ile kupujesz nowego peceta?

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje