26

Odp: Buforowanie ?2

to tracenie synchronizacji to przechodzenie w tryby gtia, z których nie chce wyjść, jak jest zimny, na początku jest OK, im dłużej używam tym częściej przełącza się w jakiś kolorowy tryb GTIA, niekiedy mu przechodzi na dłuższy moment, taka karuzela

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

27

Odp: Buforowanie ?2

Poniżej schematy montażowe i schemat ideowy. Napięcie w punkcie A powinno się mieścić w granicach 2...3V. Zależy to od napięcia zasilacza i tolerancji elementów R1,R2,C1. Kondensatory C4 i C5 (od spodu płytki) są opcjonalne i normalnie nie montowane. Można przy ich pomocy, w razie potrzeby, zmieniać fazę sygnału na wyjściu o kilka ns do przodu (C5) lub do tyłu (C4). Zakres wartości 0...100pF.

Post's attachments

Phi2_600XL.PNG 46.81 kb, liczba pobrań: 3 (od 2014-12-24) 

Phi2_800XL.PNG 47.02 kb, liczba pobrań: 4 (od 2014-12-24) 

Phi2_sch.png 42.97 kb, liczba pobrań: 8 (od 2014-12-24) 

Phi2_XE.PNG 37.55 kb, liczba pobrań: 9 (od 2014-12-24) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

28

Odp: Buforowanie ?2

Hej!

Polutowany, uruchomiony, wmontowany do Atari 130XE i działa bez problemu! :) Dzięki!

http://seban.pigwa.net/drop/clock_patch.jpg

Ostatnio edytowany przez seban (2019-02-12 12:22:34)

29

Odp: Buforowanie ?2

Zamontowałem w końcu jako pierwsze z rzeczy potrzebujących wylutowania, mało nóżek i w miarę bezpieczny (tak mi się wydaje) układ do ekstrakcji. Przydało się to zdjęcie z poprzedniego postu - nie byłem pewny jak wlutować - w moim 65XE PIA jest w podstawce, to tak przy okazji.
Oczywiście działa - tylko self test sprawdzałem.
Mam tylko pytanie - co nakleić na wierzch w celach izolacyjnych - bo nad tym zapewne wyląduje simple stereo?

Ostatnio edytowany przez lemiel (2016-01-03 22:06:35)

30

Odp: Buforowanie ?2

No tak jak seban zrobil, mylar. ALbo cos podobnego

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

31

Odp: Buforowanie ?2

Ja użyłem taśmy kaptonowej, ale tylko dlatego że akurat miałem pod ręką... ona jest droga i w tym zastosowaniu zupełnie niepotrzebna ;) Ale jest masa innych taśm izolacyjnych z tańszych materiałów (chociażby w TME).

32

Odp: Buforowanie ?2

Dobra, czyli zwykła izolacja może być, ok.

33

Odp: Buforowanie ?2

A, kapton :) Wiedziałem że mi się pomyliło :) No ale pewnie, kazda izolacja bedzie ok

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021