26

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

Tak.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

27

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

ludzie będą kitrać prace na największe party, potrzebą jest zwiększanie liczby osób chcących coś napisać, coś tworzyć na ten sprzęt, aktualnie Lamers i Agenda są najbardziej aktywni, ale czy zapewnią produkcje na każdy event w roku? czy każde party to dla nich mus aby wypuścić coś nowego?

na party w Elblągu pewni komodziarze wystawiający demo stwierdzili że nie będą go wystawiać bo Eijk obniżył pulę nagród dzieląc ją między inne platformy, cały rok dopieszczali demo w szczegółach a Eijk rzuca im jakieś ochłapy

oprócz zwiększenia rozmachu imprezy są pomysły na przyciągnięcie większej liczby twórców czy tylko widzów? obecnie jest więcej grafików niż programistów, co dla poniektórych wygrywająca "Święta Trójca" może być deprymująca, taki Dely wystawiał kiedyś swoje grafiki, teraz prawie wcale na party nie przyjeżdża, Rocky liczy że będą nagradzane więcej niż trzy pierwsze miejsca, a Odyniec błaga żonę żeby wpuściła go do domu z nagrodą z SV ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

28

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

tebe napisał/a:

a Odyniec błaga żonę żeby wpuściła go do domu z nagrodą z SV

A co, wygrał weekend z Małą Czarną? ;)

29

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

o ile dobrze pamiętam to demo wycofali Lepsi De a na QP98 pula nagród została zmniejszona o połowę na każdej platformie, a nie tylko C64.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

30

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

A nie wygrał czasem tej 30 kilogramowej dyskietki z heavymetalu? :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

31

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

Ja jestem za

32

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

Moim zdaniem świetny pomysł z tym SV Summer Edition ;) Więcej czasu, wakacyjny luz, koncert na plaży też super. Do tego jakieś ognisko, kąpiel z sinicami, albo wyświetlanie demek z projektora na jakimś dmuchanym ekranie na plaży jak w kinie letnim orange ;) Tylko jeśli faktycznie jest szansa na więcej gości to czy szkoła ich pomieści? Może Hala Olivia ?:D
A jak wypali to nie mam nic przeciwko na dodatkowe Winter Edition w tym samym roku ;)

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

Jak juz cos to tylko " spring edition "
w " mai " najlepiej :
ceny w bursztynku pewnie jeszcze przyzwoite ( w sierpniu pewnie sa full )
takze samoloty w przyzwoitych cenach dla euroatari i bezrobotnych
pogoda pewnie przyzwoita ...

p.s

przyznam ze aura w tym roku byla do d... deszcz i noc o 14.35h , brakowalo tylko sniegu i -20°c
gosc ze spain w trampkach , szwedzi z ABBA na vodka 10h - 2h ;)

Grey przemysl

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

zapomnialem dodac ze sierpien to wakacje i wakacje czesto ludzie spedzaja z rodzina gdzies tam ...

Ostatnio edytowany przez Bitman'Resurrection (2014-12-13 19:17:16)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

35

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

erOS napisał/a:

o ile dobrze pamiętam to demo wycofali Lepsi De a na QP98 pula nagród została zmniejszona o połowę na każdej platformie, a nie tylko C64.

Mylisz sie troche. Tydzien przed Quastem bylo North Party 2 i tam byly wystawione dwa dema Lepsi. Wiedzialem jakie sa obiecywane nagrody na Quasta, ale wolalem wystawic obydwa dema na czysto komodorowskim North party. Nastepne demo Lepsi bylo wystawione 6 tygodni pozniej na X'98 w Holandii. Te kilka dni miedzy North i Quastem starczyly mi tylko na narysowanie grafiki na kompo. Stinger/Samar zdecydowal ze demo Digital World wystawi na Quascie. Za demo obiecane bylo 800 zl, ale po przyjezdzie na Quast okazalo sie ze nagrody za pierwsze miejsca beda mniejsze, a drugie i trzecie miejsca nie beda w ogole nagradzane. Na c64 byly przygotowane 3 dema, 5 grafik i 5 muzyczek. Tak wiec cala banda komodore udalismy sie do organizatora i uzgodnilismy ze skoro nie ma 800 zl za demo to niech przywroca obiecane nagrody za drugie i trzecie miejsca w gfx i msx kompo. Tak wiec wywalczylem sobie nagrode za 3 miejsce w gfx kompo. A demo Samaru wyszlo 2 tygodnie pozniej na Intel Outside 5.

ps. Atarowcy to chyba do dzis pamietaja przegrana ze scena C64 w meczu pilki noznej wynikiem 5:8 :)

36

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

@sebaloz

Odnosiłem się do posta tebe, który pisał:

"na party w Elblągu pewni komodziarze wystawiający demo stwierdzili że nie będą go wystawiać bo Eijk obniżył pulę nagród dzieląc ją między inne platformy"

Dodałem, że nie tylko Wam obniżył, ale w każdej chyba konkurencji i platformie były obcięte nagrody (co z resztą było jednym z kilku zarzutów i na co fakano mocno na i po party). Nic więcej. Szczegółów już nie pamiętam (parę lat minęło), a na 'negocjacje' dotarłem już w ich trakcie jak się zrobił szum. Z resztą to nie jest zarzut do nikogo, że wycofaliście produkcję.

Mecz pamiętamy :) w ogóle ekipie Atari w "Noga kompo" poszło fatalnie ;)

Pozdrawiam,
erOS/Cobra (wówczas chyba Whelpz) (co-org. QP98 i uczestnik noga kompo) :)

Ostatnio edytowany przez erOS (2014-12-13 20:14:56)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

37

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

co za niewdzięczni Ci komodziarze, zamiast robić dla idei, rzucić pracę, żone, dom i dzieci, poświęcić duszę i ciało mydelniczce, oni kalkulują, co za niezwykłość, jakież to nieludzkie

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

38

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

Bitman'Resurrection napisał/a:

zapomnialem dodac ze sierpien to wakacje i wakacje czesto ludzie spedzaja z rodzina gdzies tam ...

Te 14dni urlopu idą dla rodziny i tyle. Jak się zbiegnie ze zlotem - zlot odpada :(

Jeśli zimowy SV2k15 będzie znowu w grudniu i/lub w tej samej szkole - jak już nie jadę.

Ostatnio edytowany przez pajero (2014-12-13 20:30:44)

39

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

Pajero, cieknący sufit Ci się nie spodobał?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

40

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

jak nazbieram 522pln 50 groszy na paliwo to przyjadę z rodzinką ;)

EDIT:

Aha - najważniejsza sprawa. Jeśli się Grey dogadasz z Ryśkiem, bo jeśli Rysiek robi Głuchołazy, to jadę na Głuchołazy. Dwóch imprez w podobnym czasie nie objadę, bo to za duże koszty no i w pracy nie wiem czy to możliwe będzie.

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-12-13 20:51:01)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

tebe napisał/a:

wolny rynek, jeśli Głuchołazy albo inne party chcą dalej istnieć muszą lepiej się zorganizować, muszę mieć eventy, ludzi z zagranicy, w końcu scena jest jak każdy biznes, wygrywa najlepszy

Głuchołazy maja polski akcent kielbaska na patyku , noc w spiworze pod gwiazdami , " ludzie z AA " uczuleni na SV ;)
Pin , podlaczony do akumlatora od syrenki 105l ...

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

42

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

tebe napisał/a:

Eijk obniżył pulę nagród dzieląc ją między inne platformy

Oficjalnym powodem zmniejszenia nagrod byla mniejsza ilosc partyzantow niz zakladana przez organizatora. Jeszcze w pierwszy dzien zaraz po przyjezdzie sie upewnialismy czy nagrody beda na pewno i organizator zapewnil nas ze pieniadze na nagrody sa zagwarantowane i spoczywaja na koncie bankowym. Natomiast na drugi dzien okazalo sie ze przychody z wejsciowek sa mniejsze niz zakladano. Po prostu to bylo juz kolejne multiplatformowe party na ktore obiecywano nagrody na c64 zeby potem je zabrac no i nerwy puscily. Przeciez  Arizona nie byla za darmo tylko kosztowala 2,50 zl :)

43

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

a Baldi jeszcze miał wodke z przemytu ;)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

44

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

Jak dla mnie bomba. W połowie lipca, rok w rok, jest nasze skromne party, FamiCON (będzie już #7), przez co nigdy nie miałem wystarczająco hajsu aby przyjechać również do Głuchołaz, niemniej jednak jeżeli SV faktycznie odbędzie się w sierpniu to zrobię wszystko aby tam być. Co sezon wakacyjny to wakacyjny.

45

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

nieee, Nintendo ma w Polsce party?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

46

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

Hmm ja rozumiem chęć zmiany terminu i ewentualne nowe możliwości,
ale nie można, a przynajmniej nie wypada, wchodzić w terminy innych
dotychczasowych imprez bez porozmawiania z ich organizatorem.
Nasze małe środowisko powinno być wolne od takiej wolnorynkowej konkurencji
i dzikiego kapitalizmu.

Nie można też posługiwać się argumentacją, że inna impreza:

nic nie wnosi, jest źle zorganizowana,  nie ściąga zbyt wielu ludzi i produkcji,
marnotrawi dobry czas i że nie ma na niej ludzi z zagranicy.

To mało eleganckie i nie wiem czy sprawiedliwe.

Chciałbym SV latem, ale nie chcę aby było to kosztem innej małej,
odmiennej od SV imprezki (mimo że na niej nie bywam). Uważam, że w środowisku
powinno być miejsce i dla takich większych eventów jak SV i dla małych spotkań.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

47

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

Bardziej Pegasus ;-) ale owszem, ma. Jeśli jesteś ciekawy jak było to zapraszam do wideorelacji z ubiegłego roku (z 2k13 jeszcze nie ma) >> https://www.youtube.com/watch?v=ehowkt2bReI&list=UUZGmlaG66NOFtLOudV20J6w

48

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

@erOS: widzę że KOMPLETNIE się nie rozumiemy. Argumentacja jest jak najbardziej na miejscu. Zgadzam się z Tobą, że jest miejsce na mniejsze imprezki, i najlepszym przykładem jest Grzybsoniada i Fortification. Byłem na obu i uwierz mi - chłopaki się naprawdę starają, pojawiają się prace konkursowe, strony pojawiają się odpowiednio wcześniej - także w języku angielskim.

Do admina: proszę o zamknięcie wątku.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

49

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

tebe napisał/a:

wolny rynek, jeśli Głuchołazy albo inne party chcą dalej istnieć muszą lepiej się zorganizować, muszę mieć eventy, ludzi z zagranicy, w końcu scena jest jak każdy biznes, wygrywa najlepszy

No chyba się trochę rozszalałeś z tego dobrobytu :) Żeby był wolny rynek i konkurencja to musi być dostatecznie dużo i dostawców i odbiorców. Myślę, że póki co nie stać nas w świecie Atari na luksus konkurencji zlotów. Lepiej się dogadać.

Jeśli będą dwie imprezy latem to postaram się być na obu, choćby tydzień po tygodniu. Ale bardzo bym nie chciał musieć wybierać jednej z nich. Zdecydowanie wolałbym jakieś dogadanie się organizatorów.
No ale ja mam ten problem, że zawsze wolę jak wszyscy się lubią, dogadują i idą na kompromis ;)

Ostatnio edytowany przez nosty (2014-12-13 22:24:45)

50

Odp: Silly Venture 2k15 - summer edition?

termin wakacji srednio.

ale czerwiec lub wrzesien jak najbardziej

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.