Temat: Modulator TV XL

Czy ma ktoś może do odsprzedania z jakiejś padniętej płyty sprawny wylutowany modulator firmy ASTEC International ? Albo po prostu może ktuś ma całą ogołoconą z innych wartościowych rzeczy padniętą płytę ale z owym modulatorem? Mój ma najczęściej padnięty  ten najbliższy spacji, często popękany rdzeń, chyba się tym regulowało/dostrajało fonię. Ewentualnie/ostatecznie sam ten sprawny rdzeń czy jak się to nazywa, wówczas pewnie będzie to element taki sam w każdym modulatorze?

http://en.wikipedia.org/wiki/RF_modulat … ulator.jpg

Dzięki.

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2014-12-27 21:46:57)

Post's attachments

Modulator_Atari.JPG 270.13 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

2

Odp: Modulator TV XL

Rdzenie są różne, ale spróbuj popytać w serwisie RTV (jeśli jakiś jeszcze się uchował w Twojej okolicy), powinni coś Ci znaleźć. Ew. spróbuj w sklepie z częściami elektronicznymi. Jeżeli sprzedawca zna się na rzeczy to też coś ci znajdzie.

3

Odp: Modulator TV XL

Dzięki, poszukam też tak choć pewnie prościej będzie wygrzebać z Atari trupa od kogoś. A tak BTW jak się fachowo to ustrojstwo nazywa ? Na schematach jest chyba oznaczone jako L - takie 4 cycki ze strzałką ? Czy to jest magnes (czyli to gówno co pęka) kręcący się w jakiejś cewce?

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2014-12-28 01:40:38)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4

Odp: Modulator TV XL

Rdzen ferrytowy.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2596645.html

5

Odp: Modulator TV XL

Nie wskazałeś jednoznacznie o który chodzi, najprawdopodobniej będzie to rdzeń ferrytowy, ale jak napisałem są różne, więc trzeba dopasować "na oko".

O, widzę, że ZuluGula był trochę szybszy :)

Ostatnio edytowany przez Bluki (2014-12-28 01:45:45)

6

Odp: Modulator TV XL

Uszkodzony rdzeń można próbować wykręcić od spodu, po zdjęciu dolnej pokrywy modulatora. Niestety, trzeba go wpierw wylutować.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

7

Odp: Modulator TV XL

I Elektroda i to co piszecie wskazuje na to iż dobrać w serwisie jakiś będzie ciężko i najprościej jak mniemam będzie znaleźć trupa Ataryny, z której wszystko już ktoś już wartościowego wylutował poza głowicą co nie sądzę by było jakimś wielkim problemem. Tak więc ponawiam pytanie jeśli ktoś ma to estem chętny ;-)
THX

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2014-12-28 23:48:29)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

8

Odp: Modulator TV XL

Moze bym mial....ale zapytam... Atarka zostaje u ciebie czy idzie dalej w swiat ? :p

"wszystko się kiedyś kończy......."

9

Odp: Modulator TV XL

Wyciągnij sam rdzeń z cewki ze starego radia lub telewizora, byle była podobna gabarytowo. Odpowiednie są w starych kasprzakach i innych radiach/magnetach z epoki. Zadziała na 100% (osobiście tak robiłem).

10

Odp: Modulator TV XL

stryker napisał/a:

Moze bym mial....ale zapytam... Atarka zostaje u ciebie czy idzie dalej w swiat ? :p

No co ty, 600kę mam ładniutką na pokładzie, ale drażni mnie ta cewka ukręcona choć szczerze mówiąc do niczego mi ona nie jest potrzebna. Alle Unoł, drażni mnie to po prostu, cycuś glancuś ma być wszystko sprawne.

No i wiem że mogę grzebać po giełdzie i prędzej czy później kupię za kilka złotych jakieś badziewia i metodą prób i błędów coś dobiorę ale czasu na to nie mam.

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

11

Odp: Modulator TV XL

Zobaczę, może mam flaki po jakimś 800XL na wydaniu. Daj mi czas do końca tygodnia, bo archiwum X mam na drugim końcu Krakowa.

EDIT:

Ehhh, zobaczyłem ilość postów i idę się pomodlić ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-12-30 00:01:46)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: Modulator TV XL

Pin nie załapałem z tą ilością postów, ale nieważne, dzięki za ofertę daj proszę znać jak znajdziesz.

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!