1

Temat: Prosba o porade - monitor

Tuz przed swietami padl mi moj wysluzony Neptun M156B. Powiem szczerze, ze nawet nie do konca chcialo mi sie do niego zagladac bo juz od jakiegos czasu myslalem o jego wymianie. Nie przypuszczalem jednak, ze zostane do tego zmuszony tak szybko. No ale do rzeczy - mam do Was pytanie, co powinienem zrobic biorac pod uwage dwa warianty - mozliwie tani i bardzo tani. Moze rozwine: obok atarki mam monitor z wejsciem DVI i DSUB. Moge tez kupic jakis niewielki monitor LCD aby na nim 'ogladac' atarke i obraz z dekodera DVBT. Ceny zakupu tego dodatkowego monitora prosze nie uwzgledniac bo i tak pewnie predzej czy pozniej bym go kupil. Pytania sa tylko takie:
a) jaki monitor tak do 15.x max 17.x cali ma wejscie AV (o ile taki jest, najlepiej uzywany) i DVI/HDMI (do dekodera)
b) ile obecnie kosztuje przerobka malego atari na S-VIDEO, jakie wiaza sie z tym ew klopoty i czy znajde maly monitor/tv z S-VIDEO?
c) czy sa jakies przystepnocenowe konwertery z AV na HDMI (tak, ostatnio natknalem sie chyba na 2-linerze na model za ca 300 zielonych - nie o take polske mi chodzi. cos do 100-150zl max)
e) vbxe ze wzgledu na cene raczej odpada
f) czy znacie jakis inny sposob na podlaczenie atarki do czegos, pod co da sie podlaczyc dekoder dvbt na hdmi z zachowaniem mozliwie dobrej jakosci obrazu z atarki?

2

Odp: Prosba o porade - monitor

f) DVD z odpowiednimi wejściami?

Sikor umarł...

3

Odp: Prosba o porade - monitor

Vbxe i to tego manta led1901... Obraz z atari będzie piękny, a na mancie dasz rade reszcie...

4

Odp: Prosba o porade - monitor

Sikor napisał/a:

f) DVD z odpowiednimi wejściami?

DVD z WEJŚCIAMI ??? A gdzie takie widziałeś?

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

5

Odp: Prosba o porade - monitor

Upoluj monitor:

Philips CM8833, lub II, albo Commodore 1084S (z osobnym wejściem chroma/luma)

Pobłogosławisz ten dzień w którym to kupiłeś ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Prosba o porade - monitor

Azbest napisał/a:

b) ile obecnie kosztuje przerobka malego atari na S-VIDEO, jakie wiaza sie z tym ew klopoty i czy znajde maly monitor/tv z S-VIDEO?

W zasadzie to nic, bo sygnał S-Video Atari XE generuje "na dzień dobry". Seria XL ma chyba jakiś problem, bo może nie mieć (nie ma?) kompletnego sygnału chroma+luma, ale z tym to się mogę mylić. XE ma na 100%. Jedyny koszt to kabelek. Monitor z S-Video to chyba trudniej, ale TV jeszcze się spotka.

7

Odp: Prosba o porade - monitor

S-Video nie ma 800XL bez frediego, nie ma 600XL i nie ma nic wcześniej. Reszta 800XL, 65XE, 130XE ma.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Prosba o porade - monitor

Pin, ale on na tym tv chce oglądać... Tv 16:9 przelaczysz w 4:3 i obraz z atari bedzie po ludzku... Natomiast na crt o których pisałeś tv cyfrowa bedzie wyglądać ....

Ostatnio edytowany przez AS... (2015-01-04 22:34:00)

9

Odp: Prosba o porade - monitor

Dzieki za podpowiedzi ale
- 'banka' nie wchodzi w gre - nie mam miejsca
- po ile stoi teraz 'po taniosci' najbardziej budzetowa wersja vbxe i ile tejze montaz?
- czy ktokolwiek widzialem monitor/tv z AV/S-Video i HDMI (nie pytam o konkretny model nawet) czy czegos takiego w ogole nie ma?
- atari o ktorym mowa to 65XE z expansionem

update:
sprawdzilem monitory/telewizory - jest sporo modeli majacych jednoczesnie dsub/hdmi/a-v/svideo i nawet component takze chyba bede celowal w taki monitorek plus ew przerobke na svideo. jakis konkretny najlepsiejszy schemat polecacie?

Ostatnio edytowany przez Azbest (2015-01-05 00:17:41)

10

Odp: Prosba o porade - monitor

Azbest napisał/a:

- czy ktokolwiek widzialem monitor/tv z AV/S-Video i HDMI (nie pytam o konkretny model nawet) czy czegos takiego w ogole nie ma?

W zasadzie każdy monitor z tunerem TV, nie podam Ci konkretów, bo widzę, że chcesz mały, ale jak tu piszę to przed sobą mam już nie nowy Samsung P2770HD :) to tak przykładowo. Obsługuje S-VIDEO na złączu SCART.
Niestety prawda jest taka, że obecnie nowe monitory z tunerami TV mogą mieć już tylko tunery cyfrowe, więc pewnie producenci będą rezygnować z analogowych wejść.

Pierwszy przykład z alledrogo: http://allegro.pl/monitor-22-samsung-t2 … 37413.html

Ostatnio edytowany przez Pecus (2015-01-04 23:03:14)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

11

Odp: Prosba o porade - monitor

Jak miałeś neptuna, to może TWM 315, mono, czyli cz-b. Oddam za wysyłkę lub darmo, jeśli osobiście.

12

Odp: Prosba o porade - monitor

pecus: celuje w nizsza polke cenowa :) tak 150zeta przeznaczam (miejsce instalacji to piwnica, bez przesady wiec :) - takich telewizorkow jest na szczescie jeszcze poki co sporo, aczkolwiek nie sa to 'markowe' modele. btw: moze sie ktos wypowie o markach denver, tevion, medion, dyon?

qbahusak: dzieki za propozycje ale zalezy mi na kolorze i hdmi :)

13

Odp: Prosba o porade - monitor

Typowa reakcja po zakupie Teviona lub Mediona: http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dash2.gif

14

Odp: Prosba o porade - monitor

Ja obecnie do podlaczania atarynek jak i drugi ekran dla notebooka wykorzystuje Samsung Syncmaster 711 MP.
Niestety nie ma DVI/HDMI ale za to kosztowal  mnie 10 funtow (prawie 2 lata temu) i ma wiekszosc zlacz na ktorych mi zalezalo.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2015-01-05 00:59:23)

15

Odp: Prosba o porade - monitor

Samsung 711 MP byłby najlepszy, ale z dostaniem problem, no i tylko złącze VGA (jeśli chodzi o nowoczesne komputery ;) ).... a i ta podstawka niewygodna.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

16

Odp: Prosba o porade - monitor

Ja mam LG M1717, jest jeszcze wersja tegoz 15 calowa. Nie ma HDMI ani DVI, ale za to ma VGA, S-Video, RCA i SCARTa, wiec mozna calkiem sporo roznych rzeczy podlaczyc. Co ciekawe (ale to chyba wina kabla) mam lepszy obraz z Atari po RCA niz S-Video :)

17

Odp: Prosba o porade - monitor

Bluki napisał/a:

Typowa reakcja po zakupie Teviona lub Mediona: http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dash2.gif

No, ja akurat sobie chwalę, tyle że to jest raczej telewizorek turystyczny. Ma za to wszystkie niezbędne wejścia (m. in. cinch/svideo) i wreszcie cały sprzęt (łącznie z laptopem) mogę spakować do jednej małej walizeczki (albo dużej, z całym majdanem w wypadku odwiedzenia np. Głuchołaz) i obraz dosłownie żyleta. :)

Aha, model: MD30108H.

I Ty zostaniesz big endianem...

18

Odp: Prosba o porade - monitor

Niestety, poza typowymi turystykami (a to co widziałem ostatnio, to już tylko z HDMI) to już coraz mniej jest małych telewizorów, resztki wyprzedażowe, np. Manta 1501 za 389, albo w grudniu była w Tesco promocja za 349 za 19 calową Technikę. Manta 1901/2 to ponad 400.
I to jest wszystko HD Ready - ale do naszych celów, podobno lepsze.

Akurat ponad godzinę temu skończyła się aukcja na Teviona 15 cali: http://allegro.pl/t-i4959718999.html

19

Odp: Prosba o porade - monitor

Pin napisał/a:

S-Video nie ma 800XL bez frediego, nie ma 600XL i nie ma nic wcześniej. Reszta 800XL, 65XE, 130XE ma.

Wcześniej Atari 800 miało s-video.


Co do meritum, to jeżeli 17" 4:3 się w tym miejscu zmieści to jakiś samsung 710, 711, itp lub LG M1xxx, np. M1921A, itp. ale one tylko VGA, bez DVI i jakość po s-video to jak się trafi, niektórym osobom ten sam model działa dobrze, innym źle (a lepiej po composite jak lewisowi i mnie). Jak z DVI to ja mam Samsung 940MG 16:9 19" - tuner RF analogowy, SCART RGB, Component, Composite i s-video i jeszcze VGA. Błyszczący szklany ekran. Mi w miarę poprawnie wyświetla s-video z XE, ale jak dla mnie bańki żaden LCD nie zastąpi.

Ostatnio widuję też na allegro nowocześniejsze LCD z DVB i HDMI + SCART lub + composite (audio/video), ale w ręce nie miałem. Nie wiem czy w tych SCARTach jest luma + chroma.

Generalnie w archiwum znajdziesz kilka wątków o takich monitorach ze szczegółami zad i walet :) każdego modelu u różnych osób.

Był też taki wątek ... http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=11379 Ehem... :)

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2015-01-05 14:53:12)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

20

Odp: Prosba o porade - monitor

Azbest napisał/a:

btw: moze sie ktos wypowie o markach denver, tevion, medion, dyon?

Nie zbliżać się, nie patrzyć, nawet niech Ci przez myśl nie przejdzie. Kup sobie najtańszego Samsunga, LG, czy cokolwiek innego. Nie będziesz miał z wyjścia monitorowego żyletkowego obrazu, ale szybko Ci się polepszy jeśli pomyślisz o tym, ile miejsca zajmowała bańka. Znaleźć bańkowy monitor Commodore / Philipsa, który nie jest wypalony również dosyć ciężko.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

21

Odp: Prosba o porade - monitor

Np. LG Flatron M2062D i pochodne - są też mniejsze przekątne. Szukaj na OLX, allegro, w komisach.

22

Odp: Prosba o porade - monitor

http://allegro.pl/telewizor-loewe-mimo- … 52874.html
Myślę że każdy jakością obrazu będzie zadowolony, działa ślicznie z vbxe oraz wrednym Falconem...

*teraz jest naprawdę przeceniony!!!

Ostatnio edytowany przez AS... (2015-01-05 23:59:55)

23

Odp: Prosba o porade - monitor

a jak to trawi atarowski interlace?

24

Odp: Prosba o porade - monitor

SONY PVM z RGB


i nic wiecej nie ma sensu

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

25

Odp: Prosba o porade - monitor

W kwestii monitora, vbxe i myide II:
1) na Samsungu SyncMaster 931 prawie wszystko chodzi OK. Zwłaszcza soft na VBXE prezentuje się dobrze (podłączenie przez SCART);
2) Na telewizorze SONY TRINITRON (płaski ekran, 21 cali, CRT - kineskopowy) prawie wszystko chodzi OK, za wyjątkiem softu na VBXE, z VBXE (podłączenie przez SCART) albo totalna kaszana albo ciemność niestety. Sadziłem, że na CRT powinno pójść vbxe, a nie idzie. Może to wina tego modelu telewizora? Może można to jakoś usprawnić?
3) A co ma do tego MyIde II? Na SONY CRT chodzi bardzo dobrze. Na Samsungu SyncMasterze twardy dysk zaczyna wariować. Klepie, klepie, niby czyta, obraz lata, tragedia. Jak już wpadnie w taka telepkę, to nawet odłączenie od Samsunga nic nie daje. Zaczyna zachowywać się normalnie dopiero jak podepnę atarynkę do SONY CRT. Dla mnie ciekawostka. Wygląda na to, że rodzaj monitora (wyświetlacza) wpływa na pracę urządzenia, w tym wypadku HDD. Jak to możliwe?

800xl (Ultimate + VBXE) + (130xe + 64 kb) + (800xe + Ultimate + MyIDE ][) + (1050 + Happy) + (CA-2001 + Toms) + LDW Super 2000 + xc12 + 1010 + SIO2SD + SIO2PC + SIDE2 + Amiga 500 + inne