26

Odp: SatanDisk - rewitalizacja.

micza, moja wypowiedź nie była ironiczna. Gdyby nie dioda, którą tam masz w obwodzie zasilania, mógłbyś jedynie zrobić to o czym napisałem. Wiedzą to doskonale ci, którzy usmażyli układ podłączając zasilacz ze złą biegunowością.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

27

Odp: SatanDisk - rewitalizacja.

micza napisał/a:

Hurra!

Temat zamknięty, skończyło się sukcesem


Fajno, że się udało.
Dodam tylko, że ten obraz od Putnika to raz, że jest bardzo stary, dwa, że zawiera 'jedynie' 196 gier z listy 874 dostosowanych do pracy z dysku. Niektóre wersje z tego obrazu nie działały poprawie i na liście są już ich nowsze wersje, poprawione.
Na szczęście obraz tworzy na karcie partycje FAT16 i można na PC wrzucić na tę kartę nowsze, inne i swoje tytuły.

Z tego co się zdążyłem zorientować to raczej Duddie nie jest osobą tryskającą ironią i nie chciał Ci robić złośliwości.
Chciał Cię przygotować na najgorsze - uszkodzenie sprzętu, które było bardzo prawdopodobne.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

28

Odp: SatanDisk - rewitalizacja.

Dokladnie, zjaranie Satandiska przez podlaczenie go odwtornie do zasilania to czesta pomylka ktora sie moze sie skonczyc tym ze kontroler nada sie tylko do "lotow przez okno". No chyba ze ktos sie do niego zabierze i naprawi, ale moze sie okazac ze cena naprawy przewyzsza koszt nowego.

Driver PP jest calkiem przydatny. Ostatnio zakupilem jego pelna wersje (10 EURO) i powiem ze z powodzeniem uzywam go na jednej karcie gdzie mam gierce do ST.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2015-01-11 10:09:47)

29

Odp: SatanDisk - rewitalizacja.

micza napisał/a:

P.S. @syscall @duddie: proponuje wyrzuc swoja ironie (nawet przez okno)



IHMO myszej cie slusznie naprowadzil....nieladnie :-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

30

Odp: SatanDisk - rewitalizacja.

Monsoft napisał/a:

Dokladnie, zjaranie Satandiska przez podlaczenie go odwtornie do zasilania to czesta pomylka ktora sie moze sie skonczyc tym ze kontroler nada sie tylko do "lotow przez okno". No chyba ze ktos sie do niego zabierze i naprawi, ale moze sie okazac ze cena naprawy przewyzsza koszt nowego.

parę razy niechcący zamieniłem polaryzację w zasilaczu UltraSatana i spoko, nadal działa.

Monsoft napisał/a:

Driver PP jest calkiem przydatny. Ostatnio zakupilem jego pelna wersje (10 EURO) i powiem ze z powodzeniem uzywam go na jednej karcie gdzie mam gierce do ST.

przymierzam się do kupna, z tym że z tego co pamiętam to dwie aplikacje nie chciały mi działać pod wersją demo

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

31

Odp: SatanDisk - rewitalizacja.

Cyprian napisał/a:
Monsoft napisał/a:

Driver PP jest calkiem przydatny. Ostatnio zakupilem jego pelna wersje (10 EURO) i powiem ze z powodzeniem uzywam go na jednej karcie gdzie mam gierce do ST.

przymierzam się do kupna, z tym że z tego co pamiętam to dwie aplikacje nie chciały mi działać pod wersją demo

Mi na co dzień starcza darmowy ICD, problemy zaczęły się dopiero z grami pod HDD, sporo (pod ICD) się czepia o brak pamięci, pod PP idą ładnie. Niby jest obraz wraz z driverem, który można uzupełniać o pliki, ale z drugiej strony 10eu to żadne pieniądze i też zacząłem myśleć czy nie kupić PP. Tyle, że nie bardzo rozumiem zapis na jego stronie :)

Jak należy rozumieć ten zapis?
"Price is 10 Euros for any version, or for multiple versions (all cost total 10 Euros too)."

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

32

Odp: SatanDisk - rewitalizacja.

erOS napisał/a:

Jak należy rozumieć ten zapis?
"Price is 10 Euros for any version, or for multiple versions (all cost total 10 Euros too)."

erOS

myślę że to chodzi o to że jak masz 10 x Atari w domu to wystarczy kupić jedną "kopię". Tak to rozumiem...

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050