1

Temat: Zwalony RAM albo .... extended ram test

Taka sytuacja. Od jakiegos czasu mam problem z wieszaniem sie co poniektorych demek w 65xe + U1M.
Uruchomilem ExtendedRAMtest. Chodzi o ten soft

http://satantronic.atari.sk/xXRAM017.gif
http://satantronic.atari.sk/xXRAM.htm

Efekt testu jest taki ze przy ustaawionym 1MB i QMEG`u rozpoznaje 64 banki ale wywala error na calych liniach $00-$0F , $20-$2F , $80-$8F , $A0-$AF.
Jak narazie przelutowalem i przsedzwonilem wszystkie polaczenia z socketa MMU i ROM biegnace do Ultimate`a, przelutowalem wszystkie 8 kosci z innej maszyny testujac co zmiane ale to tez nie dalo roznicy. Podmienielem tez FREDDIE`go na inny i tez dalej bez zmian.
Zaczynam sie zastanawiac czy ten xXRAM nie jest jakis zwalony :/

Macie jakies sugestie gdzie dalej szukac ?

2

Odp: Zwalony RAM albo .... extended ram test

Hej,
jak możesz to sprawdź może to ultimate z innym komputerem - wykluczysz/potwierdzisz uszkodzenie rozszerzenia.
Pomógłbym Ci w testach ale moje Atari dziwnie działa z U1MB i nie wykluczyłem jeszcze czy to wina atari czy rozszerzenia..

I am operator of my pocket calculator

3

Odp: Zwalony RAM albo .... extended ram test

Spox , dzieki za sugestie , bede to sprawdzal w tygodniu jeszcze.
Zastanawiam sie tylko czy jeszcze cos w orginalnej plycie moze byc nie tak :/

4

Odp: Zwalony RAM albo .... extended ram test

Padnięta któraś z 2 kości ramu na ultimate.

5

Odp: Zwalony RAM albo .... extended ram test

Oki to idziemy w ta strone zatem. W tygodniu zrobie testy U1M i sie wyjasni.
Thx za pomoc.

6

Odp: Zwalony RAM albo .... extended ram test

Tutaj masz nieco więcej testerów pamięci, no i nowszą wersję (0.21) programu -XI-. Wypróbuj może jeszcze tester od McMastera.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

7

Odp: Zwalony RAM albo .... extended ram test

zacznij od pasty lutowniczej i przelutuj kosci sramu i xilinxa ;-)

a tak serio - slij do mnie

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

8

Odp: Zwalony RAM albo .... extended ram test

@voy dzieki za linki, wytestuje tez na nich

@lotharek eee no jak juz teraz tak napisales to nie ma opcji , przelutuje sram i xilinxa :D
pasta jest , hotair jest to do dziela :D
Jak bedzie fail to kupie drugiego u1m :D
Ale najpierw testy na innym sprawnym.

9

Odp: Zwalony RAM albo .... extended ram test

topnik tez by sie dobry przydal ;-0

ps. wczensiej bylo ok ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

10

Odp: Zwalony RAM albo .... extended ram test

Topnikow tez jest kilka , a i dobry sie znajdzie , ale zapomniales dodac ze paliwo do pracy jeszcze najwazniejsze :P
Czy wczesniej bylo ok to nie jestem w stanie powiedziec. Wiekszosc softu idzie bez problemu ale pierwszy problem zauwazylem przy AssKickerze bo wiesza sie po rotatorze a potem Numen bo w ogole nie odpala po zaladowaniu,  ale myslalem ze cos mam nasrane w ustawieniach. Na sv2k13 testowalem Gene dla ajcka i sie wywalalo na pod koniec dema no i chwile podlubalismy i wyszlo na to ze to cos z RAMem u mnie. Zabralem sie za temat dopiero teraz hehe :D

Wytesuje na Johnego u1m i bedzie sprawa jasna. Jak sie okaze ze faktycznie ktoras z kosci jest zwalona to obstawial bys ze zwalona totalnie czy moze jakis reflow lub calkowite przelutowanie probowac robic ?

11

Odp: Zwalony RAM albo .... extended ram test

reflow

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

12

Odp: Zwalony RAM albo .... extended ram test

Oki , temat rozwiazan. Tak jak laborant pisal , jedna kosc w u1m uwalona. Na johnego ultimate wszystko ladnie smiga.
Jutro machnie reflow jak zdaze i zabawa trwa dalej :D
Dzieki wszystkim za porady :)

13

Odp: Zwalony RAM albo .... extended ram test

@lotharek: Zagladasz czasami do skrzynki emailowej ???