1

Temat: Atari jako firmowe centrum rozrywki

Od niedawna pracuję w nowej firmie i dzisiaj zostaliśmy wszyscy po pracy w biurze na małą alkoholizę. Ja oczywiście przytargałem ze sobą Atari aby dostarczyć trochę rozrywki i przywołać nutkę nostalgii wśród kolegów i koleżanek. Włączyłem kilka arcadowych gierek , w tym np. pac man czy inne River rajdy ale w sumie widziałem że te tytuły nie do końca chyba pasowały wszystkim. Za to prawdziwą furrorę zrobiła speedmaza Jakuba! Kurde prawie że wygrywali sobie joya żeby zagrać a prezes to już wogóle  zaległ nad tym na całego :) Duże emocje były u koleżanek w szczególności , wszystkim strasznie podobała się muzyka. Ja sam też często gram w speedmazę bo wciąga jak bagno. Szacunek jeszcze raz dla JHusaka . Moje pytanie jest do was - bo na pewno często odpalacie gierki ludziom którzy nic nie wiedzą o retro-komputerach: jakie gry wywołują u graczy podobne emocje jak wspomniana speedmaza?
Chodzi mi  o tytuły przetestowane na żywych ludziach :)

I am operator of my pocket calculator

2

Odp: Atari jako firmowe centrum rozrywki

Haha!
SpeedMaza pełniło już kilka ról.
M. in. posłużyło do zreperowania buga w atari800 core dla mista.

Cieszę się, że gierka się podoba.

3

Odp: Atari jako firmowe centrum rozrywki

Co prawda nie gra, ale najwiekszy odpał był, jak puściłem raz demo The Top (#1). Na screenie z czaszką świeżaki wyły, że niesamowity oldskul, miotali się, co bardziej rozochoceni nagrywali scroll wyjeżdżający z oczodołu na smartfony by pokazywać dalej... Byłem w szoku, że zapanowało aż takie poruszenie.