Temat: SIO2SD _ kłopot

Od niedawna mam SIO2SD ver.3.1. Po drugim  starcie wyświetla "cart init error" . Proszę o podpowiedż co jest przyczyną i jakie pliki mają się znależć w katalogu głównym, a jakie w katalogu ATARI.Za pomoc z góry dziękuję. :)

Ostatnio edytowany przez Ryszard Mauersberg (2015-01-30 12:47:59)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

2

Odp: SIO2SD _ kłopot

Witam
W głównym ma być tylko katalog atari. Później ląduje tam plik z ustawieniami SIO2SD

Ostatnio edytowany przez Jarkeczek (2015-01-30 13:47:08)

Post's attachments

sio.png 73.98 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

Odp: SIO2SD _ kłopot

Wyczyściłem główny, jeden raz poszło ,po wyłączeniu i ponownym włączeniu "cart init error".??? HELP!!!

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

4

Odp: SIO2SD _ kłopot

Jeśli to nie pomogą te informacje:

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=9655

pisz dalej...

Odp: SIO2SD _ kłopot

Ruszyło ! :)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

6

Odp: SIO2SD _ kłopot

Jarkeczek napisał/a:

W głównym ma być tylko katalog atari.

Nie tylko. Powinien tam być (jeśli korzystamy z Configuratora, a nie wyobrażam sobie nie korzystania) również plik Sio2SD.XEX, czyli właśnie Configurator.

7

Odp: SIO2SD _ kłopot

larek napisał/a:
Jarkeczek napisał/a:

W głównym ma być tylko katalog atari.

Nie tylko. Powinien tam być (jeśli korzystamy z Configuratora, a nie wyobrażam sobie nie korzystania) również plik Sio2SD.XEX, czyli właśnie Configurator.

A to ja przepraszam, jako kilkumiesięczny user nie zauważyłem nic innego (konfiguratora nie używałem).
Pozdrawiam

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

8

Odp: SIO2SD _ kłopot

Spróbuj użyć :)
Ze strony SIO2SD ściągnij sobie plik Configurator_35.zip (jeśli masz najnowszy firmware w SIO2SD, tj. 3.1 RC2, ale skoro jesteś użytkownikiem SIO2SD od kilku miesięcy, to pewnie tak jest). W paczce jest plik nazwany Sio2SD V35.xex. Wypakuj go i zmień nazwę na Sio2SD.xex i w takiej postaci wrzuć do głównego katalogu karty (obok folderu ATARI). Później włącz Atari z wciśniętym przyciskiem Shift na SIO2SD (nie w Atari!)... Tadaaamm... Nastała nowa era używania SIO2SD :)
Warto też zapoznać się z instrukcją używania Configuratora, która jest również w tej paczce. Powodzenia :D

9

Odp: SIO2SD _ kłopot

Ja instrukcję sobie wydrukowałem, bo nie jestem w stanie spamiętać zawartej w Configuratorze klawiszologii. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

10

Odp: SIO2SD _ kłopot

Voy, wciśnij klawisz HELP :)
Oczywiście mając uruchomiony Configurator i mając plik Sio2SD_CFG_PJ.HLP z powyższej paczki w katalogu ATARI.
Plik pomocy nie zawiera wszystkiego, ale coś tam może pomóc.

11

Odp: SIO2SD _ kłopot

Dzięki za info. :)

Można powiedzieć, że Pajero optymalnie wykorzystał wszelkie możliwe kombinacje klawiszy. :P

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

12

Odp: SIO2SD _ kłopot

Ja tego sam nie pamiętam. Dobrze, że zasada jeden klawisz odpala ciągle tą samą funkcje w różnych miejscach...

Czas napisać wersje 80 kolumn, wtedy menu musi powstać. Ino nawet nie ruszyłem z dostosowanie wsadu.
Ważne, że jeśli w 4. kwartale 2014 nie było wiele czasu na atarkę, to w styczeiu odpalam co wieczór VC++, edytor do gry pisząc. To po kopie z SV14.
Teraz też koduję, choć łeb puchnie po wczorajszych urodzinkach Przemka (ma już 7lat).

Odp: SIO2SD _ kłopot

Po uruchomieniu Atarynki SIO2SD przechodzi mi w stan "config tool mode". Napiszcie mi jak to wyłączyć.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

14

Odp: SIO2SD _ kłopot

Ja bym spróbował tak: Jak już jesteś w tym "cfg tool mode" to za pomocą K1 przejdź do opcji "cfgtool mode" i za pomocą K2 zmień "every startup" na "startup+shift".

Odp: SIO2SD _ kłopot

Dzięki, od razu widać że mgr to nie to samo co "zwykły" inż .  :)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

16

Odp: SIO2SD _ kłopot

Podepne sie pod temat.
Sio2sd paroletnie juz (nie wiem jaka wersja softu). Dzialalo prawidlowo do dzisiaj. Najpierw pokazal sie napis o blednym formacie karty obecnie po odpaleniu atari gorna linia na sio jest wypelniona kwadratami dolna jest pusta.
Przeformatowanie karty nic nie pomoglo.

Ostatnio edytowany przez krs (2015-03-29 23:12:23)

17

Odp: SIO2SD _ kłopot

Wyświetlacz nie został zainicjowany. Czym masz możliwość przeprogramowania mikrokontrolera ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

18

Odp: SIO2SD _ kłopot

Wysypał się wsad - też tak miałem. trzeba przeprogramować i będzie o.k.

Sikor umarł...

19

Odp: SIO2SD _ kłopot

Niestety kontrolera raczej nie zaprogramuje.
Ktos jest z okolic Katowic kto moze pomoc?

20

Odp: SIO2SD _ kłopot

pisz do lotharka (Siemianowice Śląskie).

Sikor umarł...

21

Odp: SIO2SD _ kłopot

Też bym w sumie mógł.

22

Odp: SIO2SD _ kłopot

Niestety pierwsza proba nieudana. Programator - g540 - albo jego soft na nowym kompie się wieszał i nawet swoją atmegę popsułem erasując w cyklu programowania. Po odkopaniu starego kompa z Win XP poszło. Może jutro mi się uda naprawić bałagan, bo Atmega pojechała z powrotem. A miało być 5 minut.

I jest mi bardzo głupio.

Ostatnio edytowany przez lemiel (2015-04-03 20:08:57)

23

Odp: SIO2SD _ kłopot

W końcu uruchomiłem moje 65xe, to było prostsze niż myślałem.
Pomijając nie do końca działające klawisze funkcyjne (trzeba się będzie rozejrzeć za aki, tylko gdzie), to mam card init error - czeka mnie przelutowywanie ścieżek?

24

Odp: SIO2SD _ kłopot

Rafal, serdecznie dziekuje za pomoc!
Bardzo milo mi Ciebie poznac. :-)

25

Odp: SIO2SD _ kłopot

Na szczęście się udało przeprogramować Atmegę. I było miło.

Natomiast moje nie działa - odczyt karty SD. Z wsadem 2.5 wczytuje to coś z romu.

Czy to, że z regulatora 3,3V wychodzi 4,29V przy wchodzącym 4,9V jest wystarczającym powodem tego Card Init Error?

[del]Nie wiem dlaczego, ale zamiast kondensatora 100n jest 10u przy tym regulatorze. Był też przylutowany do niego równolegle rezystor, wg miernika 110 om. Nie pamiętam, czy to "fabrycznie" było czy moja robota.[/del]
Pewnie moja robota po tym co przeczytałem teraz ponownie na http://sio2sd.gucio.pl/wiki/Hardware_pl przy okazji dokładania pull-up do DATA OUT.

HCT245 też mógł paść?
Bo jego nie wiem jak sprawdzić.

Ostatnio edytowany przez lemiel (2015-04-06 22:01:26)