51

Odp: tmc za mało nam...

obsługa podkatalogów w neo:
przechowuje pełną ścieżke i zawsze przy otwieraniu pliku do niej sie odwołuje, dodając nazwe pliku (odczyt/zapis) albo "*.*" (dir) za ostatnim ">", troche spowalnia dostęp do plików, ale jest proste w realizacji i pozwala ominąć pewne niekonsekwencje mydosa i sterownikow mydosa pod sparte.
główny katalog jest wtedy, jak ścieżka ma 3 (mydos) albo 4 (sparta) znaki.

Tak to dość oczywiste rozwiązanie. Problem jest jednak taki: użyszkodnik podaje D:*.* W sparcie jak widzę mogę odczytać jaki katalog to był (XIO 48 ), ale w MyDosie jedyne co będzie możliwe w takim przypadku to wchodzenie do podkatalogów tego domyślnego katalogu. Nie mogę nawet zrobić przejścia do katalogu nadrzędnego poprzez D:..:*.* bo MyDos nie obsługuje tego.

Czy rozpoznajesz jakoś czy jest uruchomiona Sparta czy MyDos? I skąd w sparcie aż 4 znaki? D1: nie wystarcza i musi być jeszcze > ?

czy ja wiem czy unifikacja obsługi byłaby taka trudna? już w obecnej chwili różnice są subtelne.

Popatrzę o postaram się coś na ten temat zrobić. Chyba nawet wezmę i przeczytam instrukcję do neo :)

jeszcze propozycja: zmienna długość definicji instrumentu (ilość słupków).

Bedzie na pewno

krótszy player i 8 razy na ramke

Żeby player działał 8 razy na ramkę, musiałbym w nim powywalać wiele ficzerów. Nie wiem czy efekt nie będzie gorszy od zamierzonego (tak jak to jest na C64, gdzie playery grające najwięcej razy na ramkę brzmią najgorzej, to zaprzecza w ogóle sensowi robienia czegoś takiego).

z resztą i bez tego używam sampli w tmc i pin tesz. :)

Jak to robicie?

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

52

Odp: tmc za mało nam...

Pewnie tak jak robiono kiedyś samle w CMC...
Wiem, że Krakowiacy mieli player MPT używający covoxa...

53

Odp: tmc za mało nam...

hehe, tak; zpłodził go onegdaj Nietoperek. A co do sampli pod TMC - jest to niejako tajemnica zawodowa,. ..  :D w modułach tmc, które wystawiałem na Last jest coś takiego - użyłem tego jako "bassDrum" - pomysł Epij'ego - zresztą całkiem niezły. Dźwięk - bez dźwięku; operując niejako samą głośnością; jeszcze tylko ładny kształt instrumentu i 4x per ramka .. .i stopka jak ta lala.  :D (Messiah?)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

54

Odp: tmc za mało nam...

hehe, tak; zpłodził go onegdaj Nietoperek. A co do sampli pod TMC - jest to niejako tajemnica zawodowa,. ..  :D w modułach tmc, które wystawiałem na Last jest coś takiego - użyłem tego jako "bassDrum" - pomysł Epij'ego - zresztą całkiem niezły. Dźwięk - bez dźwięku; operując niejako samą głośnością; jeszcze tylko ładny kształt instrumentu i 4x per ramka .. .i stopka jak ta lala.  :D (Messiah?)

Znaczy się najniższy bit w zniekształceniach dźwięku (ten od włączania sampli) został w TMC wykorzystany? Wszystkiego innego, ale tego się nie spodziewałem :) A ktoś kiedyś narzekał, że TMC ma za dużo opcji i się ich nigdy nie wykorzysta :)

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

55

Odp: tmc za mało nam...

Żeby player działał 8 razy na ramkę, musiałbym w nim powywalać wiele ficzerów. Nie wiem czy efekt nie będzie gorszy od zamierzonego (tak jak to jest na C64, gdzie playery grające najwięcej razy na ramkę brzmią najgorzej, to zaprzecza w ogóle sensowi robienia czegoś takiego).

Hm? Ciekawe, chyba się wtrącę. Na C64 prawie każdy szanujący się player obsługuje tryb multi i pozwala w nim korzystać ze wszystkich szykan (można nawet definiować długość tzw. hardrestartu). Nie widzę związku zwielokrotnionych wywoływań z jakością dźwięku. Ale u Was pewnie jest inaczej  :D

56

Odp: tmc za mało nam...

Hm? Ciekawe, chyba się wtrącę. Na C64 prawie każdy szanujący się player obsługuje tryb multi i pozwala w nim korzystać ze wszystkich szykan (można nawet definiować długość tzw. hardrestartu). Nie widzę związku zwielokrotnionych wywoływań z jakością dźwięku. Ale u Was pewnie jest inaczej  :D

U nas jest pewnie tak samo :)  Rzecz w tym, że jeśli zwiększa się ilość wywołań playera na ramkę, to trzeba zmniejszczać czas jego działania w tym samym stopień skomplikowania instrumentów. Powyżej jakiegoś progu wzrost jakości dźwięku jest mniejszy niż spadek z powodu kolejnych uproszczeń w jego definicji.

A tak właściwie, to nie mam pojęcia, czy to co powyżej powiedziałem to prawda, czy nie. Po prostu przeczytałem to na stronie emu64 :D

Być może 4 razy na ramkę wydaje się mało, ale należy zwrócić uwagę, że typowy player na C64 obsługuje 3 kanały mono, a TMC obsługuje 8 stereo. To przynajmniej 3 razy tyle do roboty. Tak więc mój player pod względem szybkości działania odpowiada playerowi na C64 działającemu 12 razy na ramkę. Więc chyba nie jest aż tak źle ?

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

57

Odp: tmc za mało nam...

instalka neo też wymaga podawania ścieżki bezwzględnej, razem z numerem stacji. w mydosie np. katalog główny dysku 1 to D1:, a w sparcie D1:>, z resztą odpal sobie neo, pozapisuj, poodczytuj i będziesz wiedział jak to działa.
ta sama ścieżka, która jest w dolnej linii ekranu, jest używana jako ścieżka dostępu do pliku, a na końcu dodaje sie tylko nazwe pliku.
E tam. na pewno da sie wyciągnąć 8x/ramke.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

58

Odp: tmc za mało nam...

E tam. na pewno da sie wyciągnąć 8x/ramke.

Nie sądzę, zważywszy na fakt, że przy 4-krotnym odtwarzaniu najprzypuszczalniej trzeba będzie wyłączać ekran  :cry:
A wszystko przez programowy tryb tekstowy Fox-a. Player w trybie jałowym (żaden dźwięk nie jest odgrywany) zajmuje około 1500 cykli, a mimo to zabiera połowę dostępnego czasu procesora (6 i pół linii tekstu z 13, które ma przydzielone).

I NIE KURDE NIE DA SIĘ GO SKRÓCIĆ  :evil:  :evil:  :evil:

P.S. No i Samurai wykrakał (w sprawie TMC i RMT).

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

59

Odp: tmc za mało nam...

co wykrakalem jaskierku drogi ...bo juz sie pogubilem w tym krakaniu

All I hear is the sound of me falling on the ground

60

Odp: tmc za mało nam...

co wykrakalem jaskierku drogi ...bo juz sie pogubilem w tym krakaniu

Na przykład to:

szkoda by mi było, gdybyś zrobił jakieś nowe killerskie mozliwości TMC ... i przepaść między tmc a resztą znowu by się powiększyła

Krótko mówiąć: nowych wersji RMT nie będzie  :(

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

61

Odp: tmc za mało nam...

ale co ... to jest info od rastera ? czy co ... czy też bedzie tyle nowych rzeczyw TMC2

All I hear is the sound of me falling on the ground

62

Odp: tmc za mało nam...

ale co ... to jest info od rastera ? czy co ... czy też bedzie tyle nowych rzeczyw TMC2

Jestem od paru dni w ścisłym kontakcie z Rasterem (jeśli tak można nazwać kilka maili dziennie). Stwierdził on, że RMT napisał ponieważ TMC wyglądał już na niekontynuowany a on chciał w nim widzieć kilka opcji. Ponieważ jednak teraz robię dalej TMC i mam zamiar wsadzić w niego nawet więcej rzeczy, więc Raster stwierdził, że jego RMT nie jest już potrzebny :(
Tak więc jak już mówiłem wykrakałeś (w sprawie nowych "killerskich" opcji w TMC 2.0).

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

63

Odp: tmc za mało nam...

i już mi się to nie podoba ...akurat wtedy kiedy sie ostro wziąłem za rmt

cóż - wystarczyćbędzie musiało to co w nim jest ...

All I hear is the sound of me falling on the ground

64

Odp: tmc za mało nam...

Setup preview TMC 2.0 mega róló. Jaskier.. .zmień font, lub daj opcję doładowania dowolnego zestawu znakow, bo te z 1.x trochę nie bardzo. Zresztą Epij już rade temu dał i w 1.x problemu nie ma, bo fon jak ta lala.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

65

Odp: tmc za mało nam...

Setup preview TMC 2.0 mega róló. Jaskier.. .zmień font, lub daj opcję doładowania dowolnego zestawu znakow, bo te z 1.x trochę nie bardzo. Zresztą Epij już rade temu dał i w 1.x problemu nie ma, bo fon jak ta lala.

Doładowywanie fontu to chyba lekka przesada? W końcu podmienienie fontu to minuta roboty. Ale jeśli ktoś się uprze to:

http://jaskier.atari8.info/menu2/TMC2/TMC.FNT
http://jaskier.atari8.info/menu2/TMC2/TMCPROG.FNT

Poprawić, przesłać do mnie, może zaakceptuję :) Uwaga: drugi font jest wysokości 6 linii i używa tylko 64 znaki. Tak ma być.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

66

Odp: tmc za mało nam...

o jezzuu po co ci graficzne fonty?
skup sie na ośmiu razach na ramke. :)
to jest ważniejsze :)
Pin: ale fonty z nowszych neo są lepsze. chyba znowu podmienie coś w tmcu :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

67

Odp: tmc za mało nam...

Te, Epij - lepiej podeślij Jaskierowi fonty, a nie gadaj pierduł :D (o srołach-mołach)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

68

Odp: tmc za mało nam...

Mam jeszcze kilka pomyslow na usprawnienie i poprawienie pracy z tmc2, a to jeden z nich.

Superascie byloby, gdyby w tmc bylo cos takiego czego nie widzialem jeszcze na zadnym atarowym trackerze, a mianowicie praca na zaznaczonym fragmencie muzy.   Chodzi mi o to aby mozna bylo zaznaczyc sobie taki blok np. kawalek patternu od dowolnego miejsca do dowolnego, zeby mozna bylo skopiowac sobie ten fragment do "schowka" i np wkleic w dowolnym miejscu innego patternu, (albo tego samego) albo na zaznaczonym tylko fragmencie jakims skrotem klawiszowym zrobic transpozycje innym skrotem obnizyc kody glosnosci dla fragmentu, czy zmienic instrument.
to jest bardzo pozyteczne i ulatwia życie.

Coś takiego posiada Delta Music Composer.

69

Odp: tmc za mało nam...

Coś takiego posiada Delta Music Composer.

No dobra. Ale gdzie ta Delta jest? Już dawno temu miałem nadzieję, że ją skończysz i dasz ludziom, by mogli na niej pracować. Nikomu nic dobrego nie przyjdzie z programu skrywanego u kogoś na strychu.

Stawiam hasło: uwolnić Deltę!!!

P.S. Operacje na blokach ma chyba też RMT?

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

70

Odp: tmc za mało nam...

Cześć!!!

Sorry, że z blisko miesięcznym opóźnieniem, ale chyba nie jestem już taki sprawny jak kiedyś :(

W każdym bądź razie ogłaszam początek alpha testów TMC 2.0.

http://jaskier.atari8.info/menu2/TMC2/tmc20a.xex

Używać, testować, sprawdzać, zgłaszać wnioski.

Krótka instrukcja:

parametry dźwięku to:
pierwsza linia: długość obwiedni, miejsce do pętlowania oraz 3 pierwsze liczby z drugiej kolumny parametrów w TMC 1.11
druga linia: pozostałe 6 wartości z drugiej kolumny TMC 1.11
trzecia linia: pierwsza kolumna

song: wartość LEN to długość patternów. Teraz tą wartość określamy tutaj, a nie w patternie.

pattern: wróciło tempo 0 czyli odtwarzanie co ramkę nowych instrumentów.
Przy okazji radzę sprawdzić kombinację shift+spacja i przesłać wnioski.

Chciałbym razem z TMC 2.0 umieścić bibliotekę podstawowych instrumentów. Jeżeli więc można prosić o podesłanie mi takowych (jeśli oczywiście uda się takie stworzyć). Najlepiej poszatkowanych na katalogi z instrumentami głównymi, akordowymi, basami i perkusjami.

Czekam na odzew!!!

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

71

Odp: tmc za mało nam...

u mnie pod emulem nie chodzi ... wyswietla sie winieta przez chwile po czym mamy pusty ekran

All I hear is the sound of me falling on the ground

72

Odp: tmc za mało nam...

A uruchamiasz go spod dosa, czy dwumlaskiem na xex-u? Bo wtedy z niewiadomych przyczyn chce on czytać swój plik konfiguracyjny z urządzenia E:. Wciśniej Ctrl+3 :)

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

73

Odp: tmc za mało nam...

faktycznie ...ale no nie ...jak to możliwe że tmc2.0 nie czyta modułów ze starych wersji .... może jakis converter albo coś

All I hear is the sound of me falling on the ground

74

Odp: tmc za mało nam...

Zmiany są niestety zbyt duże. Może zrobię konwerter na PC, ale na pewno nie da on rady skonwertować wszystkich rzeczy.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

75

Odp: tmc za mało nam...

a mozna dodac do TMC jakis nowy FX w patternie ktory sluzylby do synchronizacji z programem zewnetrznym

player przechowywalby w wydzielonej pamieci kody fx-ow, a user sprawdzlaby jaka to wartosc i odpowiednio reagowal

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C