76

Odp: tmc za mało nam...

No i na przyklad moglaby byc gdzies jawna (bo moze niejawna jest) kopia wartosci danych aktualnie wpisywanych do rejestrow $d2xx. Wtedy moznaby odpowiednio regaowac na jakies glosnosci na roznych kanalach itpede.

77

Odp: tmc za mało nam...

A myślisz, że jak są robione te słupy na dole ekranu. Kopie rejestrów są. Nawet osobno głośność i zniekształcenia.
Do synchronizacji dodałem licznik linii songu. Czytając z niego bezpośrednio wiemy, w której linii songu jesteśmy. Jest też jeszcze licznik linii w patternie (zliczający w dół).

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

78

Odp: tmc za mało nam...

No i super, ale niech bedzie jakas dokumentacja do tego. Co gdzie jest....

79

Odp: tmc za mało nam...

Przecież masz źródła  :D  :D  :D

A dokumentacja będzie, tylko trzeba ją napisać.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

80

Odp: tmc za mało nam...

Spoko, spoko. Nie wal glowa w stol.... :)

81

Odp: tmc za mało nam...

Cześć!!!

Alpha wersja okazała się jednym wielkim błędem. Czas więc na wersję beta:

http://jaskier.atari8.info/menu2/TMC2/tmc20b.xex

-poprawione dwa błedy w memory menagement, być może to one waliły sieczkę w instrumentach i songu, ale wątpię, bo te błędy są w kodzie patternu :)
-poprawione błędy z głośnością w patternie (chyba już działa jak należy)
-dodane klawisze Shift+W/Ctrl+W- ustawiają/kasują standardową głośność jaka będzie używana podczas wpisywania instrumentów do patternu.
-poprawiony błąd z kopiowaniem pustych instrumentów.
-rozsuwanie linii songu powoduje teraz wstawienie domyślnej długości patternu (taka jaka była poprzednio lub $40).
-rozsuwanie i zsuwanie linii patterniu powoduje zmianę adresów skoków w songu tak, aby trafiały one w te samo miejsce.
-można już załadować thetę w emulatorze bez DOS-a :D

Mimo wszystko wciąż nie zalecam tej wersji do właściwego tworzenia muzyki. Na razie testy.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

82

Odp: tmc za mało nam...

Bug REP:

* Edycja patternu; odpalam HELP'a, wracam - bierzący pattern zostaje skasowany

* Edycja instrumentu;- edytowany instr. znika;- po edycji, jeśli zmienie numer edytowanego instr. W zasadzie instrument ten teoretycznie jest, lecz z "wykresu" zostaje tylko pierwszy słupek. (Sorry, nie wiem jak to inaczej napisać)

* W patternie;- instrument bez numeru instr;- czyli "modulowanie" instrumentem w oparciu o jego wybrzmienie/loop;- w takim przypadku, jeśli całość odpale w songu - po napotkaniu takiego instr. permanętna CISZA. A nie to chciałem słyszeć ...  :lol: (w opisanym przypadku 4xna ramkę, nie sprawdzałem niżej)

* Kombinacja klawiszy ctrl + 1....f ustala w patternie głośność dla poszczególnych nut;- i tu dla przykładu ctrl + A - skrót dla "odznaczania" znacznika.... może inna kombinacja dla tegoż wynalazku???

...i Jaskier; wielki szacunek za to, co można tam zrobić z bassem;- hehe- jest to definitywny koniec sporu o SID'a. To dla zwollenników zakładania tegoż do Atarki;- w opisanym układzie nie ma to najmniejszego sensu. Przynajmniej jak dla mnie - TMC2.0 wystarczy w zupełniści. Róló! :idea:  :lol:
...
I na koniec;- Jaskier? A istnieje szansa napisania chciażby konwertera z wersji 1.x, w którym była by możliwość przeniesienia samych patternów do 2.0???

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

83

Odp: tmc za mało nam...

Pierwsze pytanie: jaka wersja "a" czy "b"?

* Edycja patternu; odpalam HELP'a, wracam - bierzący pattern zostaje skasowany

Tak już zauważyłem. Głupi bug. Brakuje jednej!!! instrukcji :(

* Edycja instrumentu;- edytowany instr. znika;- po edycji, jeśli zmienie numer edytowanego instr. W zasadzie instrument ten teoretycznie jest, lecz z "wykresu" zostaje tylko pierwszy słupek. (Sorry, nie wiem jak to inaczej napisać)

Zmieniałeś może długość obwiedni? Tylko to mi się nasuwa, bo dźwięk jest do pamięci zapisywany tylko tyle ile zadeklarowana długość.

* W patternie;- instrument bez numeru instr;- czyli "modulowanie" instrumentem w oparciu o jego wybrzmienie/loop;- w takim przypadku, jeśli całość odpale w songu - po napotkaniu takiego instr. permanętna CISZA. A nie to chciałem słyszeć ...  :lol: (w opisanym przypadku 4xna ramkę, nie sprawdzałem niżej)

Jeśli to wersja "a" to rozumiem. W wersji "b" nie ma prawa!!! :)
A w ogóle odpalasz jakiś dźwięk czy od razu startujesz z "modulowaniem"?

* Kombinacja klawiszy ctrl + 1....f ustala w patternie głośność dla poszczególnych nut;- i tu dla przykładu ctrl + A - skrót dla "odznaczania" znacznika.... może inna kombinacja dla tegoż wynalazku???

No tak :) Niedopatrzenie. Może być CTRL/SHFT K? Chyba jest wolne.

...i Jaskier; wielki szacunek za to, co można tam zrobić z bassem;- hehe- jest to definitywny koniec sporu o SID'a. To dla zwollenników zakładania tegoż do Atarki;- w opisanym układzie nie ma to najmniejszego sensu. Przynajmniej jak dla mnie - TMC2.0 wystarczy w zupełniści. Róló! :idea:  :lol:

To znaczy. Sorry, ale nie rozumiem. Zaczęłem się już gubić w mych usprawnieniach. O które chodzi tym razem? (Żebym je przez przypadek nie usunął.)

I na koniec;- Jaskier? A istnieje szansa napisania chciażby konwertera z wersji 1.x, w którym była by możliwość przeniesienia samych patternów do 2.0???

Patternów i songu tak. Instrumentów nie da raczej rady (albo nędznie).
Jednak do obecnego działania TMC radzę się nie przyzwyczajać. W najbliższym czasie czeka go gruntowny remont (wliczając format pliku). Tylko się z przeziębienia wyleczę, bo ciężko pisać program trzymając jedną ręką chusteczkę do nosa :(

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

84

Odp: tmc za mało nam...

Pin nasmarował:
wielki szacunek za to, co można tam zrobić z bassem;-

poproszę o jakiegoś sapa z przykłądem tego co można zrobić z bassem

All I hear is the sound of me falling on the ground

85

Odp: tmc za mało nam...

A propos HELPa W wersji "b" Jaskier zwrócił mi na to uwagę ale u mnie to działa. Po nacisnięciu HELP a potem po powrocie z pomocy wszystko jest na swoim miejscu....

Niestety nie postarałem się o przetestowanie jak Theta działa z rozszerzoną pamięcią

86

Odp: tmc za mało nam...

znowu mam pomysl

niewiem czy aktualnie jest to mozliwe ale pewnie nie, dobrze by bylo gdyby mozna zmieniac liczbe wywolan na ramke

moznaby wtedy uzyc muzy z tmc do dema, tzn cosik sie depakuje, jakas statyczna grafa, player gra 4x ramke, zaczyna sie jakis czasochonny efekt i muza w tym miejscu gra juz na 1 ramce

oczywiscie muzyk musialby napisac odpowiednio taka muzyczke

takie rozwiazanie umozliwiloby powszechniejsze umieszczanie muzy tmc w demach, a nie tylko na msx_compo

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

87

Odp: tmc za mało nam...

Akurat player nie ma nic do częstości wywoływania na ramkę. To zależy od zewnętrznego programu. To tylko kwestia muzyka, który napisze tak muzykę, aby pierwsze n linii songu mogło być grane 4 razy na ramkę, a pozostałe raz. Koder wtedy tylko musi w odpowiednim momencie zmienić ilość wywołań na ramkę playera. W nowym playerze jest licznik linii songu, więc to powinno ułatwić taką synchronizację.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

88

Odp: tmc za mało nam...

Jaskier;-
* wersja (2.0B)
* ..jeśli chodzi o to, czy "znikający" instrument posiadał zadeklarowaną długość;- musze to sprawdzić, bo nie wszystkie znikają ..hehe
* Jaskier? A jak sobie wyobrażasz modulowanie dźwięku, którego nie ma;- :D  oczywiście; na początku patternu instrument odgrywany jest od "początku"
* może być ctrl/sh + K, czemu nie. Opcjonalnie fire z Joya i będzie róló:: :lol:
* ...a w kwestii instrumentów, w następnych wersjach nic nie wywalaj... jeśli oczywiście będzie to możliwe.
* Co do konwertera;- myśle, że taki był by w zupełności wystarczający;-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

89

Odp: tmc za mało nam...

Witam,

Następna wersja TMC do sprawdzenia i skrytykowania:

http://jaskier.atari8.info/menu2/TMC2/tmc20c.xex

Uwaga, pliki stworzone tą wersją nie są zgodne nie tylko z 1.11, ale również z 2.0a i b :D

Zmian niewiele (sorry, ale zaczynam powoli już żyć B2L2):

Błędy usunięte:
-klawisz HELP już nie kasuje nam zmian w patternie i instrumencie
-usunięty konflikt klawiszy CTRL/SHIFT+A. Teraz znacznik obsługuje klawisz K.
-chyba już ostatnie poprawki do odgrywania muzyczki przez player, błędy były w odgrywaniu pustych miejsc w patternie i ustawieniu początkowej głośności

Błędy nowe:
-zmieniona obsługa akcentów instrumentu (zgodnie z sugestiami Rastera)
-basy 2-kanałowe są teraz wrażliwe na sterowanie akcentami i typem dźwięku (propozycja od Emkay)
-przygotowanie playera do Wielkiej Modyfikacji wymyślonej przez Grega. Pełne info już wkrótce, tylko przygotujemy szczegóły.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

90

Odp: tmc za mało nam...

... nie zalecam tej wersji do właściwego tworzenia muzyki......

Teraz już wiem jak to czytać: "Nie przyzwyczajajcie sie bo znowu będą zmiany"  :D

A ja nawet nie zdążyłem porządnie zbadać wersji "b" :)

91

Odp: tmc za mało nam...

Nie zdążyłeś??? oj, kolega to tu nam się coś opi... . hehe, no i tak dalej. Więc jeśli już C, to zabieram się do testowania. Mam nadzieje ... eee; pewnie znów zmieni się format pliku... :D  :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

92

Odp: tmc za mało nam...

Hejka!!!

Ale sobie pospałem. Prawie miesiąc się byczyłem. Ale w końcu Electron razem z Jurgim zmusili mnie do pracy. Teraz pora na wersję delta (dla wiadomości: pełna wersja 2.0 będzie wtedy, gdy z numeracją wersji testowych dojdę do theta :) ). Zmian niewiele, gdyż nie słyszałem narzekań na poprzednią wersję. Dodałem tylko to co zaproponował mi Greg, to znaczy możliwość zmiany parametrów instrumentu w oknie patternu. Kombinacja: CTRL+R. Jest tam 16 kodów, ale zaprogramowanych jest tylko 4. Reszta może przyda się później :)
Kody te, to:
0-ustawienie flagi widzianej z zewnątrz na określoną wartość (przydatne w demkach)
1-parametr identyczny z jednym z bajtów definicji dźwięku. Ściślej ten od typu efektu dźwiękowego i parametru do niego.
2-teraz tempo zmian tego typu
3-a ten jest do zmian arpeggio (nawet nie testowałem, zakładam że działa :) )

http://jaskier.atari8.info/menu2/TMC2/tmc20d.xex

A ja teraz zabieram się za instrukcję.

Format pliku nie ulegnie już zmianie. Sam program pewnie też nie. Można używać i tworzyć. Smacznego  :D

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

93

Odp: tmc za mało nam...

Ha ha. Moje "zmuszenie do pracy" polegało na wysłaniu jednego maila z pytaniem... Teraz wiecie, jak Jaskiera motywować. Kto jest zainteresowany rozwojem TMC - już wie, co robić.

94

Odp: tmc za mało nam...

Tracker jest JOUMASA;- lecz na Ornete jeszcze chyba nic pod tym nie naskrobie. ...cóż; nowe możliwości należy najpierw dobrze poznać.  :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

95

Odp: tmc za mało nam...

Może uda ci się dobrać taką kombinację dźwiękóś, która płoszy korniki...

96

Odp: tmc za mało nam...

Witam,

Trochę mi się nie chce ostatnio pracować. Jedyne co zrobiłem ostatnio to zrealizowałem prośby muzyków z Grayscale w sprawie wyglądu ekranu. Zmianie uległo też kilka innych założeń programu, takich jak tempo czy struktura songu (utwór z poprzednich wersji tmc się wczyta ale song będzie skopany).
Dodatkowo zawiera w końcu instrukcję (polską i przetłumaczoną przez Jurgiego na angielski).

Program jak zwykle do ściągnięcia z mojej strony:

http://jaskier.atari8.info/menu2/TMC2/TMC20f.zip

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

97

Odp: tmc za mało nam...

Wygląda na to że rzeczywiście wersja theta będzie wersją ostateczną...

98

Odp: tmc za mało nam...

Czyli zostały jeszcze dwie wersje: eta (przedkońcowa) i końcowa theta :D

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

99

Odp: tmc za mało nam...

Właśnie zbadałem sprawę zmiany formatu. Jeżeli załaduje się utworek stworzony na poprzedniej wersji, to wystarczy tylko w Songu przepisać dolną linijkę do górnej i utworek przywrócony do życia.

100

Odp: tmc za mało nam...

Jeszcze basy dwukanałowe nie będą działać, trzeba użyć tablicy częstotliwości 40, tablica 00 jest dla dwukanałowych dźwięków o zniekształceniach A (bez podbijania częstotliwości do 1.77MHz), to są takie basy jak w demkach Hardu (tablice częstotliwości podesłał mi Święty).

I jeszcze utwór odtwarzany więcej niż raz na ramkę będzie miał za szybkie tempo.

I jeszcze pewnie coś się znajdzie :-)

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1