Temat: Problem z rozszerzeniem pamięci w 65XE

Witam,
Nabyłem jakiś czas temu taki fajny gadżet: http://atariage.com/forums/topic/232856 … er-thread/

Urządzenie ładnie śmiga we wszystkich egzemplarzach Atari serii XE jakie mam, oprócz jednego 65XE. Oczywiście, zgodnie z prawem Murphyego, jest to moje ulubione 65XE... Najbardziej zadbane, wyczyszczone, błyszczące :)

W tym feralnym XE dodatkowe banki niby są wykrywane, ale demka zaliczają zwiechę, a memtest pokazuje errory (errory.jpg). Inne Atarki reagują tak jak na obrazku (ok.jpg).

Jestem w kontakcie z autorem, ale w międzyczasie podpytam Was co może być w tym Atari 65XE skopane? Co mógłbym ewentualnie spróbować zrobić? Jest to wersja absolutnie stock, prawie nie rozkręcana, działająca całkowicie bez zastrzeżeń bez rozszerzenia pamięci.

PS. Zasilacz podmieniałem.

Post's attachments

errory.jpg 219.07 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

ok.jpg 263.84 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Problem z rozszerzeniem pamięci w 65XE

Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. Wygląda przepięknie, ale autor schrzanił moim zdaniem jedną rzecz - nie zrobił przelotu na ECI, a szkoda.

Magister - wydaje mi się, że rozszerzenie ma opcję pracy w opcji +256. Przełącz i zobacz, co się dzieje.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Problem z rozszerzeniem pamięci w 65XE

Wyjmij płytę z tego działającego i włóż do obudowy z tego ulubionego i będzie ok :)

4

Odp: Problem z rozszerzeniem pamięci w 65XE

Jest wersja z ECI:

http://atariage.com/forums/uploads/monthly_12_2014/post-21370-0-03228100-1418938262.jpg

5

Odp: Problem z rozszerzeniem pamięci w 65XE

@Pin,
Próbowałem na wszelkie sposoby, włącznie z funkcją REMAP, powodującą całkowite wyłączenie pamięci ATARI i zastąpienie jej ramem z rozszerzenia. Niestety bez skutku.

@larek,
Ale to już nie będzie TO Atari :) Choć pewnie tak się właśnie skończy...

PS. Mam wersję z ECI passthrough. Trzeba było dopłacić 50 koron :)

6

Odp: Problem z rozszerzeniem pamięci w 65XE

No nieee - to jak jest wersja z ECI i jest to tak ładne, że .... no właśnie. Ile to się ceni?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: Problem z rozszerzeniem pamięci w 65XE

Ceny w podanym przeze mnie wątku.

8

Odp: Problem z rozszerzeniem pamięci w 65XE

no cóż, no cóż, no cóż. A może to problem słabego kontaktu w gnieździe cart lub eci, np. zanieczyszczone, lub poodginane nieco styki w złączu?

EDIT:
Teoria nr.2 - uszkodzone pia - nie działa któryś bit 2 portu.

Ostatnio edytowany przez laborant (2015-02-02 14:54:08)