Temat: Biedny Pies Antoni 3 - Nowa gra

Witam,
Wydłubałem ostatnio prostą gierkę. Jeśli ktoś chce stanąć w szranki z algorytmem Dijkstry w wyszukiwaniu najkrótszej drogi to zapraszam :)

Więcej informacji na zaprzyjaźnionym portalu:
http://atarionline.pl/forum/comments.ph … ionID=3360

====
EDYTA
====
Podmieniłem plik z grą na taki, który działa dobrze na NTSC.

Ostatnio edytowany przez mgr_inz_rafal (2015-03-16 21:39:52)

Post's attachments

Biedny Pies Antoni 3.xex 28.52 kb, liczba pobrań: 5 (od 2015-03-16) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Biedny Pies Antoni 3 - Nowa gra

Fajowe!

3

Odp: Biedny Pies Antoni 3 - Nowa gra

Hej!

Bardzo ciekawy pomysł... jednak muszę poćwiczyć bo szanowny Pan Dijkstra pokonuje mnie praktycznie za każdym razem :P

ps) ostrzeżenie dla pozostałych: uwaga... gra wciąga jak chodzenie po bagnach :P

4

Odp: Biedny Pies Antoni 3 - Nowa gra

Da się osiągnąć wynik lepszy niż komputer ?

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

5

Odp: Biedny Pies Antoni 3 - Nowa gra

miałem właśnie pytać o to samo... czy można liczyć na wprowadzenie losowości (celowych pomyłek algorytmu) do gry? ;-)

6

Odp: Biedny Pies Antoni 3 - Nowa gra

Cóż, aktualnie za zwycięstwo należy uznać wynik równy temu, jaki uzyskał komputer. Jeśli nie popełniłem gdzieś błędu to nie powinno być możliwości go ograć :)

I w sumie taka idea mi przyświecała, więc nie chcę tego zmieniać.

Ale jest mała ciekawostka w temacie: podczas pierwszych testów zdarzało mi się czasem wygrać z komputerem. Okazało się, że w niektórych przypadkach, jeśli dozwolone są kroki na ukos, najkrótsza droga A-do-B jest inna niż najkrótsza droga B-do-A. Np. tak jak na załączonym obrazku: idąc w stronę kiełbasy należy najpierw zrobić krok w dół, a potem na ukos (przejść przez "lewe" bagno), natomiast idąc od kiełbasy do psa należy najpierw zrobić krok w górę (przejść przez "prawe" bagno). Idąc inaczej, zamiast 95 punktów zgromadzimy aż 133.

Cechą algorytmu jest to, że jak dojdziemy do mety, to mamy ładnie ułożone wskaźniki do wszystkich poprzedników, czyli prezentujemy znalezioną ścieżkę niejako od końca. Niestety takie pójście na łatwiznę powodowało, że gra szukała drogi od kiełbasy do psa (a nie normalnie) i dlatego czasem dało się wygrać.

Acha - i druga ciekawostka - współczesne komputery na tak małych mapach znajdują drogę natychmiastowo, a małe Atari musi się jednak trochę napocić :)

Ostatnio edytowany przez mgr_inz_rafal (2015-03-16 21:22:29)

Post's attachments

pies.png 1.2 kb, liczba pobrań: 1 (od 2015-03-16) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

7

Odp: Biedny Pies Antoni 3 - Nowa gra

Panie magistrze ! Proszę nie zastępować starych wersji nowymi, tyko dodawać kolejne, nowe. Wersjom wcześniejszym nada się numerację, co zresztą czynisz w samym programie i zachowa dla potomnych. Z punktu widzenia tworzenia dużej bazy danych (eg. TOSEC i nie tylko) ma to sens !

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2015-03-19 07:31:37)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

8

Odp: Biedny Pies Antoni 3 - Nowa gra

Witam,
Poniżej załączam kod źródłowy gierki - może komuś się do czegoś przyda. Kompilujemy za pomocą CC65.

Post's attachments

bpa3.c 56.68 kb, liczba pobrań: 12 (od 2015-04-24) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

9

Odp: Biedny Pies Antoni 3 - Nowa gra

Cały czas się zastanawiam - jak wygląda wydajność C (takiego ładnego, czystego C) w porównaniu do asemblera? Realizując dla przykładu takie same projekty.

No i czym to kompilujesz? Bo, jak się domyślam, GCC raczej nie ma targetu na 6502 :>

.: miejsce na twoją reklamę :.

10

Odp: Biedny Pies Antoni 3 - Nowa gra

Przeciez napisal czym kompiluje. cc65

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

11

Odp: Biedny Pies Antoni 3 - Nowa gra

Tak, tylko z tego co widzę, to jakiś zestaw bibliotek. Nie wiedziałem, że też ma kompilator w sobie.

.: miejsce na twoją reklamę :.

12

Odp: Biedny Pies Antoni 3 - Nowa gra

Slabo ze wzrokiem...
Cytat: "cc65 - a freeware C compiler for 6502 based systems" :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

13

Odp: Biedny Pies Antoni 3 - Nowa gra

Masz rację, dziś zapomniałem okularów, zaraz ubiorę i przeczytam jeszcze raz :D

.: miejsce na twoją reklamę :.

14

Odp: Biedny Pies Antoni 3 - Nowa gra

Ubierz, noc może być chłodna - szkoda, żeby zmarzły.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.