26

Odp: Videło - klip ;)

@Wieczor - testowane wielokrotnie. Jeśli wytniesz oryginalne chip-tune'owe bębny i zagrasz do tego to na brzmieniu bardzo tracisz, to raz - sprawa druga że w takim przypadku chip zastępuje też metronom.

Co do metronomu, to był pomysł i jest to po części zrealizowane w playerach Mono (Atari), musiałbym tylko wyczarować sposób na odcięcie pokeya od std gniazda monitorowego i pozostawienie tam wyłącznie dźwięku z gtia ;)- Zyskuje tym samym dwa niezależne wyjścia audio z Atari.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

27

Odp: Videło - klip ;)

To była tylko hipoteza :) Faktycznie perca nie przeszkadza tak bardzo, po prostu momentami mam wrażenie, że jest czegoś za dużo, trudno mi określić co to mogłoby być :) Nagrywaliście wielościeżkowo? Może miksowanie coś by tu wyjaśniło.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

28

Odp: Videło - klip ;)

@pin podrzuć mi, jak możesz, bitmapę, która się tam kręci.

KMK
? HEX$(6670358)

29

Odp: Videło - klip ;)

@Wieczor - nagrywaliśmy na szybkiego tak zwaną setkę, czyli na żywca i wszystko do kupy. Zmiksowałem to na ucho i przy 6-7 nagraniu audio wyszło mniej więcej OK. A z każdą chwilą ryzyko było większe, bo coraz więcej browarów zostało zainstalowanych :D

@Draco - OK., więcej węgla ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

30

Odp: Videło - klip ;)

No właśnie, monitor tak postawiłeś, że wygląda, jakby to leciało na ST-eku :P

KMK
? HEX$(6670358)

31

Odp: Videło - klip ;)

nie no - mało miejsca jest.

No to nadmienić trzeba, że ten rotozoomer to małe Atari jednak. Wymagania minimalne: vbxe / rapidus.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

32

Odp: Videło - klip ;)

Pinex, ja też poproszę. zapodaj jakiegoś xexa

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

33

Odp: Videło - klip ;)

Pin napisał/a:

No to nadmienić trzeba, że ten rotozoomer to małe Atari jednak. Wymagania minimalne: vbxe / rapidus.

Skoro ma takie wymagania to nie jest to male atari. Siedzacy w rapidusie procek jest 16 bitowy. Nie wprowadzaj w blad. To jest duze atari :)

34

Odp: Videło - klip ;)

To jest małe Atari z rozszerzeniem procesora i grafiki - nie wprowadzaj ludzi w błąd - duże Atari jest znacznie większe :D

Cyprian napisał/a:

Pinex, ja też poproszę. zapodaj jakiegoś xexa

Nie istnieje coś takiego jak XEX. Jest to aplikacja pod Spartę X która łyka dowolną bitmapę 256/256/256 i nią kręci. O, czyli zapomniałem, że Sparta też jest tu potrzebna :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

35

Odp: Videło - klip ;)

I znowu się zacznie...
Poczekajcie, aż zagrzeję popcorn xD

.: miejsce na twoją reklamę :.

36

Odp: Videło - klip ;)

Ten nowy sprzet to prawdziwy amiga killer.


> To jest małe Atari


A to jest trabant

http://www.cars.justelite.net/wp-content/uploads/2007/12/41_pics_54264.jpg

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

37

Odp: Videło - klip ;)

XXL: dobre :P

Sikor umarł...

38

Odp: Videło - klip ;)

xxl napisał/a:

Ten nowy sprzet to prawdziwy amiga killer.

czemu używasz brzydkich słów na "am" ? :P



Pin napisał/a:

Nie istnieje coś takiego jak XEX. Jest to aplikacja pod Spartę X która łyka dowolną bitmapę 256/256/256 i nią kręci. O, czyli zapomniałem, że Sparta też jest tu potrzebna :P

brzmi spoko, zapodaj jakąś binarkę :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

39

Odp: Videło - klip ;)

drac030 napisał/a:

No właśnie, monitor tak postawiłeś, że wygląda, jakby to leciało na ST-eku :P

Nie no, na STku widać odpalony AtarIRC ;)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

40

Odp: Videło - klip ;)

Pin, chyba za dużo browara zainstalował :P

41

Odp: Videło - klip ;)

Pin napisał/a:

O, czyli zapomniałem, że Sparta też jest tu potrzebna :P

Nie, to powinno pójść spod dowolnego DOS-u (albo loadera) dla małego Atari. Chyba że coś przeoczyłem. :)

KMK
? HEX$(6670358)

42

Odp: Videło - klip ;)

Pin napisał/a:

To jest małe Atari z rozszerzeniem procesora

Jezeli wymiane procka nazywasz rozszerzeniem to gratulacje :) Pieknie oszukujesz juz nawet nie ludzi tylko sam siebie :)

43

Odp: Videło - klip ;)

Mazi - jak masz zamiar kontynuować te dywagacje to proponuje wyjazd do innego wątku.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

44

Odp: Videło - klip ;)

Wyjade jak zaprzestaniesz tej swojej propagandy. Fota z "trabantem" bardzo dobrze oddaje ta sytuacje.

45

Odp: Videło - klip ;)

@mazi: propaganda to akurat słowo, które pasuje bardziej do takiego pieprzenia bez sensu. "To nie małe atari" itp. Ze strony pina nie padło ani jedno słowo naznaczone jakąkolwiek ideologią, ze strony xxl i Twojej - owszem.

A najlepiej jest zawsze chrzanić w temacie o którym się nie ma pojęcia - niezależnie od tego czym jest 816, ma tryb pracy 8-bitowy i w tym jest najczęściej używany, jako że dedykowanych programów jak na razie nie ma.

A nawet jeśli byłoby inaczej, temat ten jest o czym innym i tego typu uwagi nie są niczym więcej, jak trollowaniem.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

46

Odp: Videło - klip ;)

Sluchaj czlowiek, jakbys czytal wszystkie posty pina ze zrozumieniem to wiedzialbys o jakiej propagandzie pisze. Takze o tym rotatorze, ktory na zwyklym 6502 nie pojdzie wiec przestan w koncu zarzucac ludziom niekompetencje skoro sam nie jestes w temacie. Atari z 16 bitowym procem nie jest malym atari koniec, kropka.
I nie wcinaj sie prosze w cudze dyskusje.


A co do glownego tematu to co on ma wspolnego ze scena atari 8 bit (dzial), przeciez ten kawalek nie jest na atari? Choc akurat sam klip, wykonanie i muza jest baaardzo git.

edit: stonowalem post.

Ostatnio edytowany przez mazi (2015-04-14 22:39:57)

47

Odp: Videło - klip ;)

ma związek ze sceną, nie koniecznie do sceny Atari 8 bit, choć jest nawiązanie w postaci efektu. Dlatego nie wiedziałem tak do końca w jakiej kategorii wrzucić info, a Yerz kilka minut po mnie wrzucił info w inen dział. Bośmy się nie dogadali ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

48

Odp: Videło - klip ;)

A to jest drugi post z tym? :) Przeoczylem :)
A to co napisalem o samym klipie jest subiektywne i zdania nie zmienie :)