51

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

@pin, zapis jest oryginalny. Czyli tak jak było na oryginale, tak będzie i w reedycji, z zachowaniem zabezpieczeń jeśli były. To jest 100% wierna kopia cyfrowa oryginału. Oczywiście zapisana znacznie lepiej, więc kasety powinny wytrzymać o wiele dłużej niż oryginały. Część tytułów ma długie bloki, np. Miecze Valdgira - to w zasadzie jeden długi blok smile

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

52

Duddie napisał/a:

Oczywiście zapisana znacznie lepiej

Co to znaczy dokladniej?
Lepszej jakosci sprzet do powielania kaset, czy moze nagrywanie na kasety z jakiegos cyfrowego zrodla dzwieku?

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

53

@montezuma: są nagrywane na wysokiej jakości deckach, wszystko specjalnie skalibrowane, oczywiście tak jak napisałem, są to kopie cyfrowe, czyli sygnał z komputera. Kasety są dobrej jakości, nowe, a sam sygnał jest dużo silniejszy niż na oryginałach. Testuję wybiórczo co którąś kopię - jeszcze nie było takiej, która nie wczytałaby się za pierwszym razem.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

54

Oczywiście proszę mnie dopisać do listy chętnych smile

ATARI 800XL/65XE/800XE/STf/STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

55

Oczywiście proszę mnie dopisać do listy chętnych smile

ATARI 800XL/65XE/800XE/STf/STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

56

Wiadomo jaka cena ? Może bym się skusił. Co prawda wolałbym dyskietkę, ale i o kasecie można pomyśleć smile

57

99 zł kaseta, 119 zl dyskietka (nie wszystkie tytuły będą dostępne na dyskietce.) . Można już zamawiać poprzez zamowienia (małpa) retronics (kropka) eu . W sprzedaży i wysylka od końca czerwca. Potem będą na Allegro ale drożej.
Załączam wizualizację. Niebawem ruszy aktualizowana strona retronics.eu, gdzie będzie można zobaczyć w wysokiej rozdzielczości wszystkie tytuły.

Ostatnio edytowany przez Duddie (2016-05-13 16:30:39)

Post's attachments

reklama miecze valdgira.png 1.34 mb, liczba pobrań: 2 (od 2016-05-13) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

58

Dla ciekawskich: tutaj jest kilka pdf z porównaniem grafiki oryginalnej i po remasteringu: http://bit.ly/1TeAdgE
Najlepiej oglądać w dużym powiększeniu - wkładka kasety jest nieco powiększona (nie są zachowane proporcje w stosunku do wymiarów pudełka reedycji, które jest dużo większe.

59

Duddie, a może pomyślisz nad re-edycją magnetofonów? smile

Do żadnego z licznych XC-12 lub podobnych nie chciałbym ładować tych Twoich nowych kasetek, bo nigdy nie wiadomo kiedy taki magnet zechce wkręcić taśmę, a 1010 jest tylko jeden i prędzej czy później pier*.*lnie hmm

60

Powiem Ci, że przemknęła mi ta myśl przez głowę... wink
Może kiedyś, jak będzie trochę chętnych do kupna, to wypuszczę magnet obsługujący różne turbo i mający trochę bajerów jak np. elektroniczny licznik taśmy itp.

61

Bierę dwa smile

62

mgr_inz_rafal napisał/a:

Bierę dwa smile

Koszt magnetu w re-edycji 990 PLN wink

ATARI 65XE + SIO2BT

63

Montezuma napisał/a:
mgr_inz_rafal napisał/a:

Bierę dwa smile

Koszt magnetu w re-edycji 990 PLN wink

Skoro tak tanio to trzy! wink

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=3.100 http://atari.pl/hsc/ad.php?i=3.

64

Ooooo. Nigdy nie miałem magnetofonu z turbem, a na standardowym spędziłem kawał życia smile Gdybyś takiego kombajna zaprojektował, to chętnie zanabyłbym egzemplarz drogą kupna. Mam jeszcze parę swoich programów na kasetach smile

hex, code and ror'n'rol!
"mężczyzna wydoił wielbłąda żoną"
"wcześniej miał na imię Heidi i był niemiecką kulomiotką"

65

Co mi przypomniało, że i ja potrzebuję magnetofonu...

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

66

ABBUC ma w sprzedaży dla klubowiczów nowiusienkie XC12 za (w przeliczeniu) ~110 PLN.
To znaczy magnety leżały przez 30 lat orginalnie zapakowane w magazynie, więc być może trzeba mięc na uwadze wymianę pasków. Cena jeszcze rok temu wydawała mi się dość wysoka, ale dzisiaj powiem "okazja" smile

ATARI 65XE + SIO2BT

67

Tylko trzeba być najpierw członkiem ABBUC'a, a to nie kosztuje już 110zł jednorazowo.

.: miejsce na twoją reklamę :.

68

Nie, kosztuje 2,60 € miesięcznie. Chyba nie wielki majątek smile Dostajesz kwartalnie magazyn z dyskietką, masz dostęp do materiałów w serwisie (trochę ciekawych schematów i instrukcji budowy sprzętu jest), masz prawo do głosowania w konkursie... Aaa i prestiżowy adres mailowy w domenie abbuc.de smile

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

69

Dla osób, które kupią 5 lub 10 tytułów (wybranych, nie muszą być z pierwszej 10-ki) szykują się fajne nagrody!

70

Dla Commodore też coś będzie smile
A tutaj trochę więcej fotek dla Atari: https://goo.gl/9EK6ok
Tu z kolei można zobaczyć różnice dla niektórych tytułów w grafice. Nie jest zachowana proporcja, wkładka kasety jest dużo mniejsza. Najlepiej oglądać w dużym powiększeniu: https://goo.gl/5M6Tnu

Ostatnio edytowany przez Duddie (2016-05-19 10:54:22)

Post's attachments

collection_commodore.jpg 346.3 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

71

A tak przy okazji: czy ktoś dysponuje grą Pang wydaną przez ASF na kasecie, a także Artefakt Przodków wersja ASF z zielonym kosmonautą na okładce oraz Miecze Valdgira II z karłem na okładce (pierwsza wersja ASF)?

Ostatnio edytowany przez Duddie (2016-05-20 21:24:20)

72

Chodzi Ci o okładki z kartonowych wydań AP i MVII ? jeśli tak to posiadam obie te gry, co prawda pudełka troche podniszczone, MVII troche naderwane, AP lekko pogniecione,  ale myśle ze skaner i Photoshop dały by radę to poprawić smile
A i mam także komiksy do obu gier.

73

@Vidol: sprawdź maila.

74

Wygląda na to, że dzięki koledze Vidolowi mamy załatwioną sprawę Mieczy Valdgira II i Artefaktu Przodków. Dalej poszukuję gry Pang firmy ASF.

75

Nawet nie wiedziałem, że Panga jeszcze zdążyli wydać.

I Ty zostaniesz big endianem...