76

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

W związku z kolekcją mam do Was pytanie: istnieje możliwość wydania również programów użytkowych jako odrębna kolekcja, numerowana cyframi rzymskimi. Ale ponieważ zdaję sobie sprawę, że jej popularność byłaby znacznie mniejsza, najpierw poproszę chętnych o przesyłanie deklaracji zakupu na adres zamowienia (małpa) retronics (kropka) eu
Tu można zobaczyć pierwsze trzy tytuły: https://goo.gl/hjF1Pi

Aha, i osoby, które mają zamiar napisać, że te użytki się nadają do....  informuję, że mam świadomość ich raczej kolekcjonerskiej wartości tylko i wyłącznie.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

77

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Poprosiłbym o QA i AP.
Czy ta okładka do AP jest oryginalna? Miałem wrażenie, że była jakoś ładniejsza (więcej szczegółów miała perkusja)...

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

78

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Okładka AP nie jest jeszcze skończona, ale chciałem już coś pokazać.

A przy okazji: ponieważ wiele osób zgłasza, że jednorazowo nie jest w stanie kupić całej kolekcji, a chciałoby mieć całość, wprowadzam możliwość zakupu abonamentowego - 1 gra w miesiącu. Dostępne dla osób chcących kupić całość i tylko na kasetach. Wersje dyskietkowe, których jest bardzo mało, cieszą się dużym wzięciem i niebawem już ich nie będzie.
Osoby chcące skorzystać z możliwości zakupu abonamentowego proszone są o wysłanie informacji na zamowienia (małpa) retronics (kropka) eu

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

79

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Moja okładka Szperacza prezentuje się dużo gorzej

Post's attachments

CIMG2894.JPG 144.27 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

80

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Duddie napisał/a:

Okładka AP nie jest jeszcze skończona, ale chciałem już coś pokazać.

Wersje dyskietkowe, których jest bardzo mało, cieszą się dużym wzięciem i niebawem już ich nie będzie.

Tzn., że jak się zasoby skończą, to już nie będzie żadnej możliwości ich kupna u Ciebie?

A swoją drogą, brakuje mi do tego jeszcze A.D.2044 i The Goonies :)

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

81

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Dokładnie tak. Nakład jest limitowany. A.D.2044 jest w kolejce. The Goonies jest tytułem zagranicznym.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

82

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Dokładnie tak. Nakład jest limitowany. A.D.2044 jest w kolejce. The Goonies jest tytułem zagranicznym.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

83

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Limitowane, małe nakłady - może warto nanieść ręcznie numer kopii na każdym egzemplarzu w odpowiednim polu na okładce, lub kasecie. Jak w rzetelnych, niskonakładowych wydaniach fonograficznych....

84

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

A kto powiedział że nie będzie numerów? ;-)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

85

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Wieści się rozchodzą:

http://graczpospolita.pl/fred-hans-kolo … tari-xlxe/

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

86

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Jarkeczek napisał/a:

Wieści się rozchodzą:

http://graczpospolita.pl/fred-hans-kolo … tari-xlxe/

I do tego dobra reklama :)

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

87

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

"HANS KOLOSS" w tytule artka ;)

88

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

A dokładnie powinno być Hans Colossus. Taka hybryda szachowo szpiegowska.

Ostatnio edytowany przez laborant (2016-05-29 19:25:28)

89

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

laborant napisał/a:

Limitowane, małe nakłady - może warto nanieść ręcznie numer kopii na każdym egzemplarzu w odpowiednim polu na okładce, lub kasecie.

Noo, w kolekcjonerskiej wersji "Błękitnych Nimf" pod info nawet się wyświetla numer tożsamy z okładką i naklejką na dyskietce ;)

Sikor umarł...

90

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

laborant napisał/a:

A dokładnie powinno być Hans Colossus. Taka hybryda szachowo szpiegowska.

Colossus nie służył do gry w szachy tylko do łamania Lorentza: https://en.wikipedia.org/wiki/Colossus_computer

Robi wrażenie jak się widzi go w działaniu (w Bletchley Park mają rekonstrukcję).

91

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

A Colossus Chess do czego służył?

92

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Uwaga: jeszcze raz napiszę o możliwości zamawiania gier w pre-orderze, zanim trafią na Allegro w wyższej cenie (jeśli zostanie cokolwiek z limitowanego nakładu), bo dostaję informacje, że nie było to jasno powiedziane:

Zamówienia można składać za pośrednictwem adresu zamowienia (małpa) retronics (kropka) eu
Cena gry na kasecie 99 zł. Na dyskietkach praktycznie już niewiele zostało.
Warunki zakupu: wpłata 30% ceny przy zamówieniu (dane do wpłaty przesyłam mailowo), reszta przy odbiorze (ok. początku lipca). Możemy także umówić się na abonament, czyli jedna gra miesięcznie - niejako system ratalny, ale tylko wersje kasetowe.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

93

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Nie można "dorobić" więcej dyskietek? :)

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

94

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Na razie jeszcze są. A z dorobieniem jest trochę problemów. Pierwszy to dostępność nowych dyskietek.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

95

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Może tu:
http://floppydisk.com/

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

96

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Alex_015aa,  znam to źródło. Ale cena pojedynczej dyskietki po oplatach transportowych,  cle i vat wyjdzie ok. 20 zł. To juz taniej na ebay bywają, tyle, że w pojedynczych pudełkach. Oczywiście rozważam zakup, ale cena wersji dyskietkowej jeszcze wzrośnie. A poza tym jest jeszcze drugi problem, o którym nie napisałem....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

97

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Duddie: Nie wiem, jakie jeszcze inne problemy stwarzają dyskietki, ale jest ciekawa aukcja, z której wyjdą flopki średnio po 2 PLN a jest ich całkiem sporo. Więc gdybyś chciał zwiększyć nakład, to może warto rozważyć. Wyglądają na DD, bo jest pierścień w środku. Myślę, że ktoś to wkrótce wciągnie, więc czasu jest mało, a są nowe.

http://www.ebay.pl/itm/PACK-DE-100-DISC … Swl8NVWcA4

98

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Zainteresowanie kolekcją jest, póki co, mizerne. Poza niewielkim nakładem dyskietek, który prawie w całości się sprzedał, wersje kasetowe nie cieszą się wzięciem. Dlatego kolejne tytuły, o ile się ukażą, będą w jeszcze mniejszych nakładach. Kolejna dziesiątka jest przygotowywana.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

99

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Duddie, ja wciąż czekam na info :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

100

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Innuendo, szykuję to dla Ciebie, po weekendzie będzie...
A tak przy okazji: powoli kończę pracę nad pierwszą dziesiątką, większość materiałów już jest w drukarni. I jednocześnie zaczynam prace nad nowym projektem. Zanim jednak go zrealizuję, chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś w ogóle będzie tym zainteresowany. Otóż, podpisałem umowę z wydawnictwem SOETO na reedycję ich wszystkich książek. Nie tylko do Atari. Na początek chciałbym wydać Asembler 6502, GFA Basic i Commodore Basic. Potem wszystkie publikacje W.Zientary. Książki w twardej oprawie, szyte, lakierowana okładka. Zupełnie nowy skład tekstu - będzie to bardziej przypominać wydawnictwa Helionu, niż stare skrypty akademickie. Wizualizacja w załączeniu, oczywiście przykładowa. Ktoś chętny? Cena będzie zależeć od ilości stron, Asembler 6502 powinien kosztować ok. 50 zł.

Post's attachments

Asembler 6502.png 325.39 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...