1

Temat: Klawisze F1-F4 a oprogramowanie

Yo!

Moze mi ktos podpowiedziec jakie oprogramowanie korzysta z dodatkowych klawiszy F1-F4? Z guglowania niczego sie nie dowiedzialem, a chcialbym owe "eFy" przetestowac...

Dziąks! ;)

2

Odp: Klawisze F1-F4 a oprogramowanie

Chyba żadne. No, chyba że Pinokio coś napisał...
Poza tym te eFy to w zasadzie klawisze kursora+jakieś przełączanie fontów, wyłączanie obrazu itp.

Tzn sorry - oryginalny OS atari obsługuje te eFy - też soft, nie?

3

Odp: Klawisze F1-F4 a oprogramowanie

Jurgi2 ma racje :)...

F1-F4 mozna sie tez pobawic pod Self Testem w OS-ie w wersji 1.02 :D

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

4

Odp: Klawisze F1-F4 a oprogramowanie

..poza tym owe klawisze przy KMK to istny CUD. Praktycznie w dowolnym miejscu np kopiowania, czy itp. możemy wyłączyć ekran; co przy KMK daje dla przykładu kopa o około 15kB/s przy odczycie. .. Chodzi o CTRL+F2. Poza tym; tak jak wspomniał JRG; kursory itp. Ja zastosowałem klawisze od Atari ST;- design mega róló! (...BeWu> choć Ty, z czego pamiętam masz 800xl  :D  :D );-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Klawisze F1-F4 a oprogramowanie

Yo!

Moze mi ktos podpowiedziec jakie oprogramowanie korzysta z dodatkowych klawiszy F1-F4?

F1 = help
F2 = option
F3 = select
F4 = start
F5 = reset
;)   :lol:    :D

Dziąks! ;)

Nie za ma co ...  :D    :lol:

P.S.  Ktoś tam się burzył, że plik info do MENTAL AGE był napisany na PeCe - rozumiem zdumieć się parę lat temu.. ale teraz ?!  :P

6

Odp: Klawisze F1-F4 a oprogramowanie

P.S.  Ktoś tam się burzył, że plik info do MENTAL AGE był napisany na PeCe - rozumiem zdumieć się parę lat temu.. ale teraz ?!  :P

W sumie nie lubie takich akcji. Tak trudno pisac tekst maks 38 znakow w kolumnie i przekonwertowac EOLe za pomocą emula?

7

Odp: Klawisze F1-F4 a oprogramowanie

Przeciez asciilogo Taquartu by sie nie zmiescilo :D

8

Odp: Klawisze F1-F4 a oprogramowanie

A no tak. Przepraszam....

9

Odp: Klawisze F1-F4 a oprogramowanie

ROTFL^3 !!!  :lol:  :D   :)  :P

10

Odp: Klawisze F1-F4 a oprogramowanie

Pin: dzieki!

Racja, mam 800xl, ale idac Twoim sladem mam juz w swojej 130XEF zaimplementowane (?) klawisze z eSTeciaka (vide: temat "Former techy at Atari Poland" - jest tam zdjątko).

Dracon: po niekad sluszny wywod - o klawiaturze Atari 1200XL (i nastepcow 1400 i 1450) mowiono i pisano, ze "zostala wyposazona w 9 klawiszy funkcyjnych" (cytat).

11

Odp: Klawisze F1-F4 a oprogramowanie

Funkcyjne rulz, ale niech ktoś przerobi Qmega, żeby je obsługiwał...