Temat: Tablety Atom+Windows a emulacja

Ponieważ prawdopodobnie czeka mnie wejście w posiadanie tableta (służbowego) i nie jest istotne czy będzie to Android czy Windows (ja mam dokonać wyboru), dlatego zacząłem się zastanawiać nad wersją z Windowsem - z tego co wiem tablety z Windows 8.1 z Atomem na pokładzie są w bardzo dużym stopniu zgodne z PC, stąd chciałbym zapoznać się z Waszymi doświadczeniami nt. działania emulatorów i softu "ataropodobnego" na tabletach Atom+Windows. Przede wszystkim zależy mi na następującym oprogramowaniu:

- Atari 800 Win ;)
- Steem SSE
- Hatari
- Sap Player

oraz wszystkie inne. Z góry dziękuję.

Ostatnio edytowany przez macgyver (2015-06-14 07:57:59)

2

Odp: Tablety Atom+Windows a emulacja

Co masz na myśli "są w bardzo dużym stopniu zgodne z PC", przecież to jest PC w środku.

Korzystam z takiego tableta od około 2 lat, DELL ST2 (nawet niezły) i wszystko działa, procek to architektura x86 więc nie ma tu problemu z niczym. Ja odpalałem na nim najwyżej emulator Amigi i działał.
Tablet raczej wolę używać www + to co potrzebuje czasami niż granie - za dużo zabawy jest z dotykiem.

3

Odp: Tablety Atom+Windows a emulacja

Tablet z Windowsem i Atomem to pecet. Atom spokojnie da radę Atari800Win i SAP Playerom.

Z drugiej strony te programy nie były pisane pod ekran dotykowy, a na Androidzie też jest Atari800 (pod nazwą Colleen) oraz ASAP.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

4

Odp: Tablety Atom+Windows a emulacja

Niektóre tablety miały Windows RT i czasem był problem z kompatybilnością, ale obecnie nowe mają Windows 8.1, a niebawem będzie 10.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

5

Odp: Tablety Atom+Windows a emulacja

To zależy od architektury procesora. 8.1 też jest w różnych wersjach i oprogramowanie musi być skompilowane pod właściwą. Ale Atom to akurat x86 czyli wszystko powinno działać. Windows RT jest na ARMy.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem